Audiohobby.pl

Małe 2.0 lub 2.1 do malego pokoju z maluchem

placek

  • 15 / 4845
  • Nowy użytkownik
23-01-2012, 22:25
Szanowni forumowicze.


Długa przerwa za mną i spore zmiany. Wielu z Was to już przechodziło – ja po raz pierwszy zostałem ojcem i pojawiły się problemy.
Szukałem w wielu miejscach ale wszędzie albo typowe stereo albo komputerowe zestawy

Niestety warunki lokalowe i raczkujący w niedługim czasie potomek wymusiły na mnie sprzedaż moich kolumn DIY (monitory na L18RNX) i potrzebę zakupu małych monitorków które zapewne staną na komodzie lub oddzielnych ściennych półkach (poza zasięgiem malucha).

Wzmacniacz zostaje Denon PMA1500AE , pokój 16m2 jedynie sofa, kwiatki i komoda.
Wymiary kolumienek to moje podstawowe ograniczenie  - dobrze by było gdyby miały w okolicach 160x230x260 plus minus 10mm
Budżet – w kwestii DIY na przetworniki i elektronikę mogę wydać ok 2000-2500zł.

Choruje na DIY więc chciał bym zrobić znów coś samemu i tu chodzi mi po głowie albo 2.0 albo 2.1 (Denon ma pre) – dylemat wynika z faktu że nie łudzę się iż z tak małych monitorków otrzymam coś porównywalnego z 17litrowymi  L18RNX.Wiem ze możecie mnie opluć że besztam „stereo”  - życie mnie zmusiło.

Prośba do Was.
Czy pomożecie mi znaleźć projekt zestawu 2.1 lub 2.0 zgodny z potrzebami (stolarke znam ale elektronike beznadziejnie więc projekt zwrotki muszę mieć gotowy, a ewentualny wmzak do suba zamówię)?
Jeżeli uznacie że zabawa w DIY przy takim budżecie i potrzebach to bzdura to proszę o konkretne sugestie firmówek.

EMiL

  • 531 / 5879
  • Ekspert
23-01-2012, 22:46
kup sobie używane ATC scm11, nic lepszego nie wymyślisz. Ewentualnie SH dynaudio x12 też będą ok.

placek

  • 15 / 4845
  • Nowy użytkownik

  • Gość
23-01-2012, 23:04
Ja kiedyś miałem też takie obawy, sprzęt za wiele tysięcy, a tu mój brzdąc będzie dotykał gałkę i co  gorsza jak nią pokręci, ale jak zaczął raczkować i ja za nim,... i tłumaczyłem nie wolno dotykać, teraz ma 6 lat i układa płyty, drzwiczki od szafek zamyka, bo tak go nauczyłem, i mi zwraca uwagę że z tym to ostrożnie, mam wszystko poodkrywane i nic mi nie wcisnął i nie zrobił żadnej dziury w głośnikach, a  mam dom zastawiony systemami, Ty nie sprzedawaj tylko naucz, ale wcześniej zabezpiecz płótnem wazie czego, tak jak ja to zrobiłem. I ciesz się muzyką i dzieckiem pozdrawiam i gratulacje.