Audiohobby.pl

Głośniki 5.1 i telewizja "n" jak to połączyć? poszukiwana karta/dac z decoderem

StartRockToday

  • 171 / 4690
  • Aktywny użytkownik
17-08-2011, 01:38
Witam

Kupiłem dziś na znanym serwisie aukcyjnym dwa zestawy głośników. Genius Sp-Hf2000X Dla siebie do komputera. Z tym nie będę miał problemów. Podłącze po prostu do DAC i będzie to ładnie grało (na to liczę). Przy okazji znalazłem dobre głośniki 5.1 (tak myślę) więc skorzystałem z okazji chodzi o model Genius SW-HF5.1 5005 dla rodzinki i też dla siebie, aby czasem móc posłuchać muzyki lub koncertu na MTV w standardzie przestrzennym :).

Potrzebuję karty zewnętrznej lub wewnętrznej lub decodera (wole coś zewnętrznego, ale nie kosztem czynnika jakości/ceny), który umożliwi mi podłączenie tych głośników do nbox recorder tak aby uzyskać dźwięk przestrzenny.

Myślę, że do 200zł można znaleźć coś co zagra w miarę przyjemnie z tymi głośnikami. Taki też jest mój budżet.
Jak do tej pory znalazłem tylko coś takiego:
http://cgi.ebay.com/HD-AC3-DTS-Digital-Audio-5-1-RCA-Audio-Gear-Decoder-New-/270776588164?pt=AU_Electronics_Audio_Amplifiers&hash=item3f0b8ad784


Ale nie wiem, czy te urządzenia się nadają.

Czytałem też, że karta zewnętrzna Creative X-fi spełnia taką funkcję, ale nie znalazłem pozytywnych komentarzy o tym rozwiązaniu.

Podsumowując szukam urządzenia, które przyjmie sygnał DD 5.1 przez wejscie optyczne i zdekoduje go na normalny sygnał audio 5.1 który odbiorą głośniki (w moim języku mogą być pomyłki, ale każdy wie o co chodzi - chyba)

Proszę o opinie i pomoc w znalezieniu odpowiedniego sprzętu/rozwiązania.

Radical

  • 721 / 5190
  • Ekspert
18-08-2011, 00:14
Temat przerabiałem jakiś czas temu, niewiem czy coś się zmieniło w ciągu ostatniego roku ale to co udało mi się ustalić to że żadna wewnętrzna karta nie radzi sobie z dekodowaniem DD i DTS w "locie" (przynajmniej żadna do 1000zł) z powodu zbyt dużych opóźnień. Teoretycznie to działa ale pojawiają się zakłócenia i inne niedogodności. Creative wypuścił kiedyś urządzenia o nazwie DDTS-100 który był po prostu dekoderem DD, tyle że bardzo szybko zniknęło to z rynku i obecnie kupno czegoś takiego graniczy z cudem a i ceny dosyć wysokie (dochodza do 800zł). Znalazłem kiedyś jakiegoś niemieckiego klona tego DDTS ale cena z przesyłką również dochodzi do 800zł. Niewiem jak działa ta chińszczyzna co wkleiłeś ale najtańszym rozwiązaniem do jakiego doszedłem jest zakup Sound Blastera Extigy z drugiej ręki (250-300zł). Ja koniec końców kupiłem sobie głośniki z drugiej ręki Logitech z-5450 z wbudowanym dekoderem DD i DTS za 500zł

jeycam

  • 150 / 5514
  • Aktywny użytkownik
19-08-2011, 16:47
Opcją nr. 2 jest zrezygnowanie z aktywnych Geniusów i zakup praktycznie jakiegokolwiek amplitunera 5.1 i głośników pasywnych, prawda? Chociaż, jeśli w grę wchodzi wolne miejsce i cena to również uważam, że najlepszym wyjściem będą takie Logitechy.