Audiohobby.pl

Rynek muzyczny w Polsce. Co słychać ciekawego ? ;-)

konto_usuniete

  • 56 / 5422
  • Użytkownik
12-05-2008, 20:59
Ja bardzo lubię sobie ponarzekać i dlatego założyłem ten wątek. :-)

Co słychać ciekawego na rodzimym rynku muzycznym ?  Czy są jakieś autentyczne gwiazdy, których plakaty wieszamy na łóżkiem ? :)

Czy jest na rodzimym rynku muzycznym jakiś nowy "Perfect", jakiś "Manam" czy też Republika ?
Czy to ja jestem już na tyle zramolały, że nic mi się nie podoba i na wszystko kręcę nosem ?
Dlaczego nie mogę słuchać jakiś Sistarsów, Cerekwickich, Markowskich i pochodnych? Czy został już tylko Możdżer, Stańko, Acid Drinkers i Hey i kilku innych ?

P.S.
W ostatnim czasie zainteresowała mnie tylko jedna grupa. Oglądałem, jakiś czas temu, koncert grupy "Kapela ze wsi Warszawa".
Ciekawa muzyka, lekkie pomieszanie stylów z akcentem na folk, dawną muzykę ludową. Nie przypominało to eksperymentów ś.p. Ciechowskiego i na szczęście było bardzo dalekie od Bregowicza. Dla mnie coś świeżego i ciekawego.

http://www.kzww.pl/index.php?ps=uprooting-utwory.

rafal996

  • 1090 / 5895
  • Ekspert
13-05-2008, 00:29
Feel się pojawił, nie masz jeszcze plakatu nad łóżkiem? ;)

A tak poważnie, to właściwie nic mi nie przychodzi do głowy. A z młodych kapel to już w ogóle mogiła.

paavo

  • 629 / 5881
  • Ekspert
13-05-2008, 00:34
Parę lat temu wydawało się, że CKOD będą czymś nowym - niestety okazało się, że to kolejny marketing ploy dużych kompanii muzycznych.

Ja wciąż z rozrzewnieniem wspominam ostatni autentyczny zryw na polskiej scenie - Mikrofony Kaniony.

zjaryz

  • 289 / 5864
  • Zaawansowany użytkownik
13-05-2008, 08:33
Psychocukier - świetne trio z Łodzi. Nagrali \'Małpy Morskie\'. Teraz będą nagrywać drugi album. Dosyć często można o nich usłyszeć w audycjach Piotra Stelmacha.
zjaryz

champignon

  • 268 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
13-05-2008, 10:37
Ciekawy byl swego czasu yass. Fajnie to wspominam (najmilej Loskot na koncertach). Teraz to juz wspomnienie. Chyba nie ma teraz takiego zrywu ? A moze sie cos dzieje? Nie siedze w polskiej muzyce od pewnego czasu.

atom

  • 191 / 5857
  • Aktywny użytkownik
13-05-2008, 19:13
> Ja wciąż z rozrzewnieniem wspominam ostatni autentyczny zryw na polskiej scenie - Mikrofony Kaniony.

He he, jak miło, że ktoś tu pamięta Mikrofony Kaniony :) Fakt, to było zjawisko, ale żeby aż \'ostatni autentyczny zryw\' no to nie wiem... Był yass, był Kobong, wciąż gra Trzaska, Olesie, coraz lepszy Pink Freud, fajny był debiut Contemporary Noise Quintet. Z innej beczki mamy artystów skupionych wokół mik.musik (mnie osobiście to jakoś specjalnie nie kręci, ale np. w takim The Wire czasem chwalą;)  Coś tam się dzieje.

pozdrawiam

atom

  • 191 / 5857
  • Aktywny użytkownik
13-05-2008, 19:28
>> Gustaw, 2008-05-12 20:59:16

> Czy jest na rodzimym rynku muzycznym jakiś nowy "Perfect", jakiś "Manam" czy też Republika ?

A to jest już pytanie kuriozalne. Ale odpowiem;) NIE MA! A na kij komu nowy Perfect czy Manaam?


> Czy to ja jestem już na tyle zramolały, że nic mi się nie podoba i na wszystko kręcę nosem ?

Może...

> Dlaczego nie mogę słuchać jakiś Sistarsów, Cerekwickich, Markowskich i pochodnych?

A może wyłącz TV?


> Czy został już tylko Możdżer, Stańko, Acid Drinkers i Hey i kilku innych ?

Aleś zasolił zestaw. Może i Możdżer został, ale cóż to teraz za Możdżer;) Mam wrażenie, że oprawki okularów i fryz stały się ważniejsze od muzyki. A ta ma być taka, żeby nie drażniła za bardzo dzianych japiszonów. Ale niech mu tam, jak już się na nich dorobi (życzę z całego serca) to może znowu zacznie grać. Stańko, Acid Drinkers, Hey? Wiesz co, powtórze raz jeszcze - wyłącz TV!  

Aha, KzWW daje radę:)

pozdrawiam

konto_usuniete

  • 56 / 5422
  • Użytkownik
14-05-2008, 23:21
>> atom, 2008-05-13 19:28:07
Wiesz co, powtórze raz jeszcze - wyłącz TV!

Może i masz rację ale oprócz TV to chyba i radio :)
Napisz atom co włączyć bo jakoś na nic ciekawego nie mogę trafić.