Audiohobby.pl

Beresford TC-7520SE Caiman będzie pasować do AKG k702?

Naginabo_Saka

  • 6 / 4918
  • Nowy użytkownik
21-12-2010, 21:48
Dobry wieczór

Podarowałem sobie odrobinę luksusu i nabyłem AKG 702, oczywiście nie w ciemno, poczytałem trochę recenzji i doszedłem do wniosku że te słuchawy to jest to czego potrzebuje. Kupiłem podłączyłem i jestem happy :)
Chciałbym Was prosić o pomoc, chce wydać jakieś 250 dolarów brytyjskich na DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym (więcej nie mogę bo mi kobieta jajca ukręci).
Poszperałem to tu to tam i znalazłem tego Beresford`a: http://www.homehifi.co.uk/products/Caiman.html
Czy moglibyście Panowie (Panie) mi powiedzieć czy to będzie pasować?
Może moglibyście zaproponować coś lepszego w tej cenie?
Zależy mi na DAC z wzmacniaczem słuchawkowym.
Sposób prezentacji muzyki przez AKG 702 podoba mi się i nie chciałbym by coś mi ubyło.
Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
21-12-2010, 22:24
Chyba sobie utrudniłeś na początek kupując AKG K 702,  bo do nich trzeba mocnego napędu, a takie w DACach trafiają się rzadko. HLLY DAC ma w środku schemat Lehmanna Linear, więc ten by podszedł. Być może jeszcze jakieś inne mają takie wyjście słuchawkowe, ale z reguły to niezbyt mocne scalaki.

alghar

  • 639 / 5609
  • Ekspert
22-12-2010, 10:19
Beresford > jego wzmacniacz słuchawkowy  raczej nie będzie odpowiedni do AKG 702  ale możesz spróbowac, może   Tobie  "wystarczy".Nie  wiem jak w UK ale  w kraju można "wypożyczyc" za kaucja  Beresforda  i go oddac jak nie będzie "pasował."

fallow

  • 6457 / 5867
  • Ekspert
22-12-2010, 10:55
Propozycja Majkela jest fajna. Jest tez inna wersja tego DACa rowniez uzywajaca "patentu" Lehmana tyle, ze na PCM1792 oraz z USB na Tenorze. http://utnij.pl/smk3 Znam wirtualnie jedna osobe ktora jest z niego zadowolona razem z Pro 2900 oraz druga juz w rzeczywistosci u ktorej sluchalem tego DACa na K702 i HD380 Pro. Bylo calkiem w porzadku, nawet bardziej.

fructo

  • 52 / 5261
  • Użytkownik
22-12-2010, 11:02

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
22-12-2010, 11:13
Wygląda, że ten pierwszy, bo tam stoją cztery tranzystory w stylu BD139 bez radiatorów. Ja widziałem schemat HLLY DACa, stąd podpowiedź, ale nigdy nie próbowałem skojarzyć go z konkretnym urządzeniem. To na pewno nie ten mini.

Naginabo_Saka

  • 6 / 4918
  • Nowy użytkownik
22-12-2010, 17:03
Dziękuje za propozycje, Beresford`a sobie odpuszcze, rozejże się gdzie mogę nabyć w/w DAC`i.

Napisze może pare słów dlaczego DAC z wzmacniaczem sluchawkowym:
Planuje zbudować sobie mały "audiofilski" system oparty na słuchawkach, pomyślałem ze zintegrowany DAC z ampem będzie idealny. Pozwoli mi to podłączyć CD, kompa i może w przyszłości jakiegoś Squeezeboxa, dzięki temu będę mógł cieszyć się "wysokiej jakości" dźwiękiem z rożnych źródeł na kilka sposobów.
Wiem że te słuchawki trudno napędzić dlatego zwróciłem się do Was o pomoc.
Myślałem jeszcze o lampie ale to w przyszłości, chce by lampa napędzała moje 765i a nie tylko słuchawki.
Wiem również że DAC jest bardzo ważny. Ot cała moja filozofia.
Jeszcze raz dziękuje za poświęcony mi czas.

Pozdrawiam