Audiohobby.pl

Midwoofer Tang Band W5-1367B

Safar

  • 61 / 4898
  • Użytkownik
19-12-2010, 22:44
Witam,

Czy ktoś może ma jakies doświadczenia w tym głośnikiem? Wyglądają ciekawie, a i parametry całkiem fajne?.

http://www.polink.com.pl/pliki/dane_tech/dane_tech_54.pdf

Czy to możliwe aby charakterystyka była tak wysoko równa, powstaje pytanie na ile wykres jest wiarygodny..

Mario

dabyl

  • 604 / 5447
  • Ekspert
20-12-2010, 11:15
Akurat tego głośnika nie ale miałem dwa inne, szerokopasmowe. Zmierzone wykresy charakterystyk przenoszenia całkiem podobne do tych katalogowych (oczywiście po lekkim wygładzenmiu - ale zakładam, że to wynik amatorskich warunków pomiarowych jakimi dysponuję). TS\'ów jako takich niestety nie mierzyłem. Generalnie myślę, że można ufać "dataszitom" udostępnionym przez producenta. W samych odsłuchach również nie miałem im właściwie nic do zarzucenia.

Jeśli chodzi o wyrównaną charakterystykę - cóż, jest to mały głośnik więc nie dziwi fakt, że może sięgać z charakterystyką tak wysoko i możńa się spodziewać, że zagra ciekawie średnicą. Z drugiej strony jego rozmiar nie wróży niskiego zejścia na basie - ale coś za coś.

Safar

  • 61 / 4898
  • Użytkownik
22-12-2010, 10:43
,

Czy ktoś z Was używał głośników Tang Band z serii W4, W5 i wyższych jako nisko-średniotonowy?
Nie znalazłem innego głośnika z odlewanym koszem i z takimi parametrami do 100 zł.

Głównie mam pytanie co jakości wykonania. Czy warto z nich skorzystać? a jak nie to dlaczego lepiej sobie odpuścić..

Proszę o podpowiedź za i przeciw.


Mario

Safar

  • 61 / 4898
  • Użytkownik
22-12-2010, 10:43
Mario