Audiohobby.pl

DAC do USB 24/192 kHz M2tech Hiface

Imacman

  • 102 / 5560
  • Aktywny użytkownik
17-12-2010, 22:44
Chodzi o DAC Young? W jakiej jest cenie?

Pozdrawiam. Marek

www_outleter_pl

  • 46 / 4912
  • Użytkownik
17-12-2010, 23:17
Offtopując: @ogorek kiedy możemy się spodziewać opisania wrażeń z odsłuchów BP? :)

ogorek

  • 855 / 5231
  • Ekspert
18-12-2010, 14:23
Pracuję po 14godzin dziennie a czasami po wiecej, tak samo jeden dzien w weekendy (albo sobota albo nierdziela) :(

Czasami podczas tej pracy słucham na stereo (zeby nie zgłupieć)

Niestety nie mam czasu na cieszenie się z BP ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
18-12-2010, 14:47
Skoro tyle jest pracy, to skąd tyle bezrobocia? :| Black Pearl zapewne pójdzie w obieg testowy po Nowym Roku, to można go będzie posłuchać u siebie. Na ten rok mam zarezerwowane terminy spotkań odsłuchowych i wypożyczeń.

ogorek

  • 855 / 5231
  • Ekspert
18-12-2010, 16:34
@majkel - to jest tożsame. W kryzysie niektórzy ludzie muszą wiecej pracowac bo klienci chcą to samo szybciej/taniej/itp

Tutaj recenzja m2tech (hiface) DAC Young. Niestety przekracza on kwotę wyznaczoną, przez autora wątku ...
http://www.digital-highend.de/start/wp-content/bildupload/Young_EN510_S.34-38.pdf

Drugą przyczyną braku testów BP jest to, ze mój Audionemesis VLE ma tylko jedną parę wyjść i mam ją podłczoną do amp-a stereo (HED Obelisk SI z dopalaczem). Do tego mam połaczenie DIY IC (srebro w przewymiarowanym teflonie na srebrnych Eihmann Bulletach i zastosowałem opaski zaciskowe na koncówki bulletów. Bardzo dobry styk ale ciężko się zdejmuje i wkłada ...

Postaram się jutro posłuchac używajac jako źródla Vincenta CD S.1.1
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Imacman

  • 102 / 5560
  • Aktywny użytkownik
18-12-2010, 19:56
@ogorek - Dziękuję za link do recki.

Mam pytanie odnośnie Twojego DIY IC: Zrobiłem podobny na srebrze od SO 0,57 mm w rurce teflonowej 3,2 mm z wtykami Cardas SLVR - jakiej średnicy zastosowałeś drut srebrny oraz przewymiarowanym teflon?
Pozdrawiam. Marek

SonicTheJez

  • 18 / 4877
  • Nowy użytkownik
20-12-2010, 18:56
Hej!

Polecam Audio-gd Dac19dsp sam sie przesiadlem z Valaba na TDA1543 i poprawa byla wyrazna bez utraty muzykalnosci tylko jak juz to sie trzeba spieszyc bo wstrzymuja produkcje (chodz pewnie mozna dorwac uzywanca), cena to 640USD + z 50USD wysylka.

Dac19 bardzo ladnie zgrywa sie z bateryjnym hiface (niewiem jak z normalnym) w tej cenie absolutny best buy jesli szuka sie czegos na R2R.

Imacman

  • 102 / 5560
  • Aktywny użytkownik
20-12-2010, 22:19
Zauważyłem na head-fi - że dużo osób używa wymienionego przez Ciebie DAC\'ia w połączeniu z HiFace. Niestety mam niemodowaną wersję RCA. Zastanawiałem się na modem Jkena, ale jestem za cienki w uszach i sam tego sobie nie zrobię. Łatwiejszy do zrobienia wydaje się mod bateryjny, ale to też wymaga pewnej wiedzy i wprawnej ręki do lutowania z lupą :)

Zastanawiam się nad takim DAC\'iem (dostępny w Polsce z 24 mieś gwarancją) - Styleaudio SAPPHIRE z PCM1792A na pokładzie w cenie 1600 zł. Niestety w Polsce jest mało userów tego DAC\'ia
 

Pozdrawiam. Marek

SonicTheJez

  • 18 / 4877
  • Nowy użytkownik
21-12-2010, 00:31
>> Imacman,

Dac19 gra dobrze rowniez z Emu1212m po optyku oraz ma bardzo dobre wejscie usb (tylko wersja z DSP), sam 3 miesiace temu nieco balem sie tego nienaturalnego grania tych z delta sigma na pokladzie a szukajac nieco wiekszej szczegolowosci, neutralnosci i dynamiki wzgledem Valaba do mojej lampy Audio-gd wydal mi sie jedynym slusznym wyborem.

Nigdy nieslyszalem Styleaudio SAPPHIRE ale z tego co czytalem to Hiface (zwykly) gra nieco neutralnie i detalicznie, podobnie jak K701 i wnioskujac z receznji Forum608 rowniez a w systemie najwazniejsze nie jest 24bit/192khz, tdh czy inne bzdety tylko SYNERGIA wiec radze najpierw posluchac, isc po najmniejszej linji oporu (dac19) albo zostawic jak jest dobrze.

Ot moje dwanascie groszy.  

ogorek

  • 855 / 5231
  • Ekspert
21-12-2010, 12:36
Odpowiadasz na wpis
>> Imacman, 2010-12-18 19:56:45
@ogorek - Dziękuję za link do recki.

Mam pytanie odnośnie Twojego DIY IC: Zrobiłem podobny na srebrze od SO 0,57 mm w rurce teflonowej 3,2 mm z wtykami Cardas SLVR - jakiej średnicy zastosowałeś drut srebrny oraz przewymiarowanym teflon?
 
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Sorry, przeoczyłem twoje pytanie. To są druty srebrne 4 x 0.6mm. Wydaje mi sie, ze po skręceniu je pomierzylem i wyszlo około 1.3 mm średnicy (tak pi razy drzwi).
Tuba teflonowa to 2.5 mm średnicy. I tak najlepszy efekt uzyskałemstosując specjalne audiofilskie "ringi" na wtyczki Eihmann Bullets, które mocno zwiększają nacisk (trudno zdjąć takiego Eihmanna z gniazda) i taka poprawa styku dała najbardziej zauważalną zmianę ...

Jak wyrobię się z pracą (koniec stycznia/luty) to chcę sobie złożyć kabel z 2xwiększą teflonową tubą w której przewód nie będzie dotykał do teflonu. Jakiejs bawełny włożę lub czegoś podobnego.

To wszystko w ramach rozrywki (odskoczni od pracy) a nie poszukiwaniu nirwany.

Tu zdjęcie tych ring-ów. Drogie i długi okres realizacji:

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Imacman

  • 102 / 5560
  • Aktywny użytkownik
21-12-2010, 12:59
@SonicTheJez - chętnie posłuchałbym tego DAC\'ia, ale mieszkam na audiofilskiej pustyni, gdzie trudno o osoby z podobnymi urządzeniami.
Oczywiście w pierwszym rzędzie stawiam na synergie a później na wodotryski w postaci odtwarzania gęstych formatów.

@ogorek - nie sądziłem, że siła nacisku wtyczki na gniazdo ma aż takie znaczenie. Muszę w takim razie zmienić jedną parę gniazd we wzmacniaczu, bo dość luźno wchodzą na nie wtyki. Mam jeszcze pytanie, czy jeden drut 0,57 wystarczy na jedną żyłę?
Pozdrawiam. Marek

ogorek

  • 855 / 5231
  • Ekspert
21-12-2010, 15:00
Odpowiadasz na wpis
>> Imacman, 2010-12-21 12:59:42
 
Styk to styk. A moje Eihmanny bardzo lużno wchodziły na RCA we wzmacniaczu. A w obudowie tych Eihmanów masz taki cienki pręcik i widocznie słabo on stykał. On jest wlasnie po to aby był punktowy styk.

Oczywiscie ringi są zrobione z zacisków na kable (audiofilskich bo tworzywo firmy Dupoint) cena 1.5 PLN za torebkę 100 sztuk.

Wtyczkami i bardzo dobrym styku są WBT 0110. Zeby je nałożyc odkręcamy (prawie do końca) kołnierz, wkładamy do gniazda, dokecamy,dociskamy,dokręcamy ...

W wyniku mamy super pewne i mocne trzymanie w gnieżdzie (no i dobry styk)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Imacman

  • 102 / 5560
  • Aktywny użytkownik
21-12-2010, 17:27
Co raz mniejsze te DAC\'e. Po zakupie HiFace myślałem, że już nic mniejszego nie będzie...
Pozdrawiam. Marek

Imacman

  • 102 / 5560
  • Aktywny użytkownik
21-12-2010, 17:29
@ogorek - niestety nie ma Eihmanów - postawiłem na wtyki Cardas\'a SLVR.
Pozdrawiam. Marek