Audiohobby.pl

Ear Stream - wątek informacyjny

majkel

  • 7477 / 6103
  • Ekspert
01-04-2015, 14:02
Dzięki zgodzie i uprzejmości w sumie już właściciela topowej wersji Headonica w kolorze niebieskim, pozwoliłem sobie wzbogacić zakładkę produktu o otrzymane zdjęcia. http://earstream.eu/page/101/Headonic+GS%2FP+Box/l

Obecnie cena wzmacniacza Headonic wynosi od 1880zł brutto za podstawową wersję zasilaną z sieci osobnym zasilaczem stabilizowanym do 3600zł z wbudowaną baterią, wyjściem liniowym, przełączanym wzmocnieniem, rodowanymi gniazdami cinch i automatyczną ładowarką w komplecie.

Synthax

  • 2323 / 4322
  • Ekspert
01-04-2015, 16:25
To jeszcze ja coś dorzucę, jeśli będziesz Majkel chcieć lepszą jakość to wyślę Tobie na mail.

Synthax

  • 2323 / 4322
  • Ekspert
01-04-2015, 16:26
.

majkel

  • 7477 / 6103
  • Ekspert
01-04-2015, 17:01
A, dziękuję i poproszę. :-)

GryfPomorski

  • 7 / 4109
  • Nowy użytkownik
03-05-2015, 00:58
Krótka refleksja, którą zamieściłem wcześniej na innym forum.
Dzięki uprzejmości Majkela mogę cieszyć się najnowszą wersją Sonic Pearl 2 rev. C
Chciałbym podzielić się kilkoma subiektywnymi spostrzeżeniami.
Jest to dla mnie zdecydowanie najlepsza odsłona dzieła Majkela, łącząca najlepsze cechy poprzednich modeli, jak fenomenalna przestrzeń z pierwszej odsłony oraz naturalność brzmienia poprzedniej wersji. Dla mnie to ideał trafiający w moje upodobania.
SP 2 rev. C sprawdza się świetnie jako przedwzmacniacz w moim systemie. Na kolumnach wspaniale buduje plany w muzyce klasycznej oraz oddaje realizm utworu. W porównaniu z poprzednią wersją przestrzeń jest większa przy jednoczesnym zachowaniu zalet poprzedniej z wersji, jak naturalność wokali. Dobrze oddana jest też jakość nagranego pliku.
Odnośnie słuchawek:
-D1100 – nie sądziłem, że tyle można z tych słuchawek wykrzesać. Duża w tym oczywiście zasługa Perula i jego modów. Dźwięk jest naprawdę relaksujący i wciągający. Zdecydowanie w tym zestawieniu wolę je od D600, które raz podłączyłem do poprzedniej wersji Sonic Pearl 2.  D1100 z najnowszym dziełem Majkela dostają wspaniałe wypełnienie, dość nisko schodzący i kontrolowany bas. Dźwięk ma sporo szczegółów, ale wszystko jest raczej podkoloryzowane i idzie w stronę dawania przyjemności ze słuchania, a nie monitorowania dźwięku, choć przy starszych utworach, jak April Stevens słychać, że nie jest to nowy utwór i słychać miejscami pewną „sykliwość” na wolanach. Co mnie zaciekawiło, to można na nich nawet słuchać klasyki. Oczywiście nie będziemy mieli odczucia, że znajdujemy się w Royal Albert Hall, ale raczej będzie to mniejsza sala kameralna.
- K701 – słuchawki mogły wreszcie pokazać pełnię swojej klasy. Dobrze napędzone mogą śmiało stawać do pojedynku z najlepszymi modelami. W porównaniu z C4 dostają one wypełnienia brzmienia i większej przestrzeni. Dźwięk dochodzi do nas z pewnego dystansu, więc wspaniale brzmią one z muzyką operową, koncertem w filharmonii.
-HE-500 – raczej lepiej „lubią się” z C4. Z moim torem stacjonarnym raczej nie tworzą wymarzonej synergii. Podobnie akg K340, kupione z ciekawości. Zapewne jest to też kwestia dobrania odpowiedniego opampa, co zapewne można ustalić z Majkelem. Z K340 lepiej zgrywa się jak na moje gusta Black Pearl, który jak dla mnie ma lekko wycofaną średnicę i daje to lepszą przestrzeń.
-T1 – wspaniała synergia. Już przy poprzedniej wersji SP 2 prosiłem Majkela, aby dobrać opampa pod te słuchawki. Grają po prostu świetnie. Wspaniała głębia sceny, plany. Nie mają aż takiej szerokiej sceny jak K701, ale za to u nich jest ona bardziej uporządkowana i głębsza.
 
Mogę szczerze polecić SP 2 rev. C. Jest to najlepszy wzmacniacz słuchawkowy, którego dane mi było słuchać. Nie spodziewałem się, że zmiana będzie aż tak zaskakująca. W poprzednich upgradach wszystko było ulepszane oprócz sceny, która w moim mniemaniu ucierpiała. Teraz zostało to zmienione.
Sprawdza się z zarówno słuchawkami nisko, jak i wysoko ohmowymi. Jest to też świetny przedwzmacniacz. Najnowsza rewizja jest największym progresem jak dla mnie w tym modelu. Jedyną kwestią jest dobranie odpowiedniego opampa pod swoje słuchawki.
Muzolubca

majkel

  • 7477 / 6103
  • Ekspert

Undertaker43

  • 14 / 4527
  • Nowy użytkownik
02-10-2015, 18:42
Akurat GryfPomorski miał/ma wiele dobrego sprzętu audio, podejrzewam, że słuchał drugie tyle. Nie podważałbym więc jego opinii, a jak już jest ona dla Ciebie mało przekonująca, to może wyszczególnij dlaczego. Nie piszę tego z przekąsem, tylko zwracam uwagę, bo dla mnie takie pisanie nie mówi tak naprawdę o niczym. SP2 słuchał też np. Perul (znany głównie na forum mp3store) i wyrażał się o nim pozytywnie, a nie jest to osoba z nikim powiązana i potrafiąca wyrazić swoje zdanie w sposób bezstronny i rzetelny (nie śledziłem dokładnie tego wątku, może tu też się wypowiadał).

Tak w ogóle, to opinie opiniami, tylko jak to się ma do własnego odsłuchu. Chyba, że słuchałeś Sonic Pearl 2 albo jakiś inny wzmacniacz produkcji Earstream i Ci się nie spodobało na tyle, że po odnalezieniu powyższych fotek postanowiłeś wyrazić swoją opinię, ale nie widzę dalszych argumentów brzmieniowych potwierdzających partactwo majkela.

Ja sam się na elektronice kompletnie nie znam, ale miałem już sprzęty które wyglądały i w środku i na zewnątrz ok (Objective 2), pomierzony wzdłuż i wszerz na dodatek, poskładany na estetycznej płytce oraz wzmacniacz słuchawkowy Q-Audio produkcji też tu i ówdzie wyszydzanego Darkula, który w środku wyglądał tak sobie, dodatkowo łączony bezpośrednio "jak w dobrych lampiakach", ogółem wyglądało to tam jak jakieś rusztowanie. I co? Jakkolwiek O2 to dobry wzmacniacz, tak wspomniany Q-Audio był w moim odczuciu jakościowo zwyczajnie lepszy. Nawet trochę żałuję, że go sprzedałem, bo grał bardzo fajnie :)


Podsumowując: jeśli by te wzmacniacze padały na potęgę a dodatkowo nie byłoby możliwości serwisowej naprawy, to wtedy można by mieć pretensje. Z tego co wiem, to ludziom działają, mają oni na nie gwarancję, ostatnio na innym forum pewnemu użytkownikowi przydarzył się nawet wypadek którego skutkiem była wręcz zgnieciona obudowa Headonika - a wzmacniacz dalej działał.

Bo o to chyba w tym chodzi, żeby działał i grał dobrze, czy może o coś innego? :)

lancaster

  • Gość
02-10-2015, 21:10
gratki Michał, pitoleiem się nawet nie sugeruj :-)

Panowie, rozumiem ze program obowiazkowy Wam nie lezy, ale audio to tylko i wylacznie jazda dowolna.
Przynajmniej od któregoś momentu.
Jak ktos kupuje/ocenia wylacznie dla/wg wymiaru technicznego mocno polecam Media Markt.



....eeeeeech zeby ładne pcb chcialo grac.... ;-)

lancaster

  • Gość
02-10-2015, 21:30
Michal jakbys potrzebowal cokolwiek z watku usunac daj znac
Tutaj Panowie jest udiosalon i autor watku ma takie prawo.

mikolaj612

  • 347 / 3805
  • Zaawansowany użytkownik
03-10-2015, 04:34
Ale faktem, że Nostromo z lenistwa używa chińskich odbiorników USB to już nikt się nie zainteresował :)
A co do laminatu to ten ma ogromne znaczenie na brzmienie, kto pisze, że nie ma ten nawet nie wie o w tym wszystkim chodzi.
A dac produkcji EarStream jeśli byłby tak zrobiony (nie ważne kto to robi, ważny jest sposób/metoda) miałby problem z poprawnym odtworzeniem wszystkiego powyżej 16/44.1.

Taki DAC faktycznie by wyciągał z nagrania rzeczy których nie ma, bo przenosiłby cały możliwy syf z powietrza, a sekcja cyfrowa to już w ogóle byłby kosmos.

Żeby nie było dawno temu budowałem sobie dace na pająka i wiem o czym gadam.
Każdy robi to co lubi/potrafi i tyle w temacie ;)

lancaster

  • Gość
03-10-2015, 08:24
o cyfre (sekcja cyfrowa) nie bede sie spieral, ale w analogowce p2p vs pcb i jak dla mnie nie ma o czym mowic na korzysc p2p. Nie chodzi o cala zabudowe ale o kluczowe miejsca ukladu wiec pcb jako "płyta nosna" jak najbardziej OK.
Pewnie ze urzadzenia na pcb graja OK, ale zaryzykuje ze na tych samych projektach inaczej zaaranzowanych (nawet hybrydowo pcb/p2p) kazdorazowo bedzie lepiej nie gorzej - to na bank, nie spotkalem sie inaczej.

...a formatem cyfrowym to bym sie  wogole nie martwil, slyszalem juz kilka porownan gestych formatow z 16/44....powiem tak....to troche jak z wkladkami gramofonowymi. Co do zasady mm jest toporniejsza a mc finezyjniejsza. Sluchalem kilku porownan i jak dla mnie mm ma zwyczajnie wiecej ciała w dxwieku, mc ma lepszą górę, nie chce mi sie teraz szukac tym bardziej ze żaden ze mnie gramofoniarz i pewnie nie za szybko bedzie, trafilem niedawno na opinie faceta ktory mial w arsenale mc w cenach 10Keuro i ma dokladnie takie same jak ja spostrzezenia. Dxwięk moze pod jakimis wzgledami lepszy, muzyki mniej. A na final i tak liczy sie czy masz potrzebe upgrade czy po prostu jest OK.
Czekam az geste formaty oprocz gestosci zaoferują mięcho krótko mowiąc. Wspominales kiedys o philipsowskiej ardzie zdaje sie ? Posunelo sie cokolwiek w temacie ? Nie śledzę.

lancaster

  • Gość
03-10-2015, 08:27
PS. żeby sie nie robila z tej rozmowy świeta wojna, Nostromo sluchalem i fajny DAC do tego uwazam okazyjnie wyceniony.

mikolaj612

  • 347 / 3805
  • Zaawansowany użytkownik
03-10-2015, 09:03
Zaprojektowanie PCB to bardzo trudna sprawa.
A wiele laminatów jakie widziałem to bieda z nędzą, wyglądająca jakby wyszła prosto z autoroutera i nie została później skontrolowana.

saudio

  • 735 / 5483
  • Ekspert
03-10-2015, 09:17
Ogólnie moim zdaniem p2p to też sztuka i wymaga zwłaszcza precyzji.
Mamy oszczędność na płytce, którą można przeznaczyć w elementy układu.
Do SP mam tylko uwagi dotyczące prowadzenia kabelków i ich wyglądu.

mikolaj612

  • 347 / 3805
  • Zaawansowany użytkownik
03-10-2015, 09:26
A zaprojektowanie to nie sztuka?
Tam jest dopiero potrzebna precyzja i dokładność, to że to się później lutuje "stosunkowo" łatwo nie oznacza, że tak samo jest przy projektowaniu.

Szczególnie płytek wielowarstwowych, gdzie są zagrzebane przelotki, czy ślepe przelotki, gdzie trzeba znać masę zasad, oraz możliwości produkcyjne, wszelakie przekroje i inne cuda.

Lutowanie P2P przy tym to jest małe piwo.
Żaden dac przy lutowaniu P2P nie zagrałby dobrze o ile w ogóle, bo przeniósł by wszystkie śmieci z powietrza, a nikt nie będzie w stanie pająka lutować z dokładnością do setnych mm.
Już nie wspominam jakie cuda by się działy z sekcją cyfrową takiego DAC-a.

Kiedyś na próbę zrobiłem kilka sensownie polutowanych P2P z dacami na pokładzie, żaden nie dał rady powyżej 16/48KHz a i nawet te podstawowe rzeczy przychodziły mu z trudem :)

Już pomijam fakt, że każdy scalak byłby stolikowany a to już dodatkowo pogorszy jakość takiego sprzętu.