Audiohobby.pl

Zestaw stereo do metalu i rocka o ciepłym brzmieniu. Nad, a może SONY ES ???

Reaper

  • 521 / 5864
  • Ekspert
25-11-2010, 17:35
Tak jak w temacie.
Ważne jednak, żeby wzmak posiadał gniazdo PHONO.

ogorek

  • 855 / 5204
  • Ekspert
25-11-2010, 18:18
Zestaw powiadasz:

Transport C.E.C (5k) -> połączony kablem cyfrowym OYAIDE DR510 (500PLN) z DAC AudioNote (15k) Dalej PRE Audionote (30k) Połaczone najlepiej Tara Labs ISM 0.8 z końcówkami mocy na lampach 300B.

Na końcu kolumny Dynaudio Confidence C4 (30k)

Powinno być bardzo dobrze pod warunkiem uzycia okablowania Furutech / Fadel Art za 10k

*******************

Jezeli powyższy zestaw nie wstrzeliwuje się w wymagania to moze tak wiecej szczegółów:
1 budżet
2. rozmiar pokoju i jaka realna przestrzen na ustawienie zestawu
3. czy PC moze byc żródlem/transportem
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5825
  • Ekspert
25-11-2010, 18:58
A jakie to jest "ciepłe brzmienie" i czy to dobrze jak tak zestaw brzmi?

Reaper

  • 521 / 5864
  • Ekspert
25-11-2010, 19:02
Pisząc ciepłe miałem na myśli iż góra nie będzie powodowała krwawienia z uszu, dół będzie schodził nisko mocnym miekkim basem.
To wszystko oczywiscie przy włączonym direct bez jakiejkolwiek korekty barwy.

OGÓREK jak masz wypisywać takie pierdoły to wypierdzielaj na AS.

ogorek

  • 855 / 5204
  • Ekspert
25-11-2010, 20:05
Odpowiadasz na wpis
>> Reaper, 2010-11-25 19:02:43

OGÓREK jak masz wypisywać takie pierdoły to wypierdzielaj na AS.

>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kultura rodem z AS ... Podałes jakiekolwiek kryteria, rozmiar pokoju ... budżet ? Anaogowe brzminie mozesz miec juz z przetwornika albo taki charakter amp-a albo kolumny mogą tak grać. Ale jak wszystko bedzie takie analogowe to ... Chyba najwazniejszy jest rozmiar pokoju i jak chcesz tego słuchac (w bliskim polu, do 2m, powyzej 2m) Czy masz mozliwosc odsuniecia kolumn daleko od scian ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

tommas

  • 21 / 4902
  • Użytkownik
25-11-2010, 21:07
Nad ma ciepłe brzmienie.Kiedyś miałem nada 310 po harmanie i było dyże ocieplenie dźwięku.
Do metalu i rocka pewnie lepszy byłby rotel i kolumny paradigm.

Reaper

  • 521 / 5864
  • Ekspert
26-11-2010, 14:36
Pokoj 20m2, odleglosc od kolun ponad 2m, mam mozliwosc odsuniecia kolumn od sciany.

Wybaczcie, ze sie unioslem ale piszac Sony ES lub Nad to chyba wystarczy aby bylo jasne o jakie kryteria cenowe mi chodzi, wiec to co wypisal Ogorek to lekka przesada. A czy to zagra cieplym, ciemnym brzmieniem to nie wiem i moze on sam nawet nie wie.

tommas

  • 21 / 4902
  • Użytkownik
26-11-2010, 15:38
Do rocka i metalu ciepły wzmacniacz i kolumny chyba nie pasują.Będzie mało dynamicznie.Co innego do jazzu.

Haka

  • 2996 / 5152
  • Ekspert
26-11-2010, 15:48
Reaper

Tym ciepłym brzmieniem trochę zbiłeś mnie z tropu :-) , ale gdybym szukał zestawu do  metalu i rocka kupiłbym  Yamahę AX-900 , no ostatecznie AX-700 , ( ta pierwsza jest droższa , ale warto ) + JBL E80 , lub E90 .










ogorek

  • 855 / 5204
  • Ekspert
26-11-2010, 17:26
Odpowiadasz na wpis
>> Reaper, 2010-11-26 14:36:38
Pokoj 20m2, odleglosc od kolun ponad 2m, mam mozliwosc odsuniecia kolumn od sciany.

Wybaczcie, ze sie unioslem ale piszac Sony ES lub Nad to chyba wystarczy aby bylo jasne o jakie kryteria cenowe mi chodzi, wiec to co wypisal Ogorek to lekka przesada. A czy to zagra cieplym, ciemnym brzmieniem to nie wiem i moze on sam nawet nie wie.

>>>>>>>>>>>>>>

Zagrałoby, słucham tego ze dwa razy w miesiacu jak idę do sąsiada (kilka domów dalej na wino).
To był sarkazm, niepotrzebnie się uniosles, bo nie podales zadnych ograniczen.
Analogowe brzmienei uzyskasz również z takiego DAC-a jak Audionemesis plus przezroczyste kolumny (jakieś Ushery). Albo jakieś uzywane Dynaudio. Ja testowalem kilka modeli i z reguły było to doskonałe detaliczne brzmienie o doskonałym fundamencie basowym. Tylko jak elektronika będzie siac wysokimi to Dynki tego nie będą maskować. Z budżetowych rozwiązań miałem przez kilka lat Mission V61.
Naprawdę zacne monitorki (wtedy jeszcze robione w UK). W momencie jak MIssion został przejęty przez azjatów te modele były sprzedawane ponizej za 1600 (para), zamiast 3k. To był jeden z lepszych moich zakupów w audio (relacja cena/jakość). Grają ciepło mimo słabego zakresu basu (55 - 20k według instrukcji).

Co do SONY ES via NAD ... Dostałes radę parę postów wyżej że Harman ... Ale nikt nie podał konkretnych modeli. Chyba nie kazdy ES gra tak samo, nie kazdy Harman gra tak samo. Brat cioteczny ma wieżę NAD-a. Gra tak jak sobie zażyczyłes. Analogowo, ciepło z lekko zrolowaną górą. Mogę się zapytać jakie to są komponenty ale on kupował to wszystko 8 lat temu. Wydaje mi sie,ze gra to z jakim starym modelem monitorów Dynaudio
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

tommas

  • 21 / 4902
  • Użytkownik
26-11-2010, 17:50
Chyba najlepszy byłby zestaw jakiś mocny rotel + dynaudio.Mają aksamitne wyskoie(nie będą kłuć po uszach) i piękne wokale.

Reaper

  • 521 / 5864
  • Ekspert
01-12-2010, 12:13
Kolumny Paradigm to na razie poza moim zasiegiem finansowym ale zaciekawily mnie te JBL E80. Czy można w nich zdemontować te śmieszne nóżki i uzbroic je w kolce podlogowe?
A może te nóżki to celowy krok firmy i są one niezbędne w tym modelu?

Jeszcze ciekawi mnie czy w tej muzyce i pomieszczeniu 20m2 sprawdzi się jakiś model podłogówek Kefa, Tannoy lub Quadral?

Zalezy mi aby nawet przy niezbyt glosnym sluchaniu bylo czuć moc, siłe muzyki i ciepły mocny dół.