Audiohobby.pl

AKG K240DF, a AKG K240 sextett

tomasz662

  • 3 / 5191
  • Nowy użytkownik
18-11-2010, 15:48
Witam

Mam prośbę o poradę. Muzyki słucham na słuchawkach AKG K240DF i mi one bardzo odpowiadają ale ostatnio się napaliłem na sextett'y. Czy w różnica w odbiorze będzie na tyle duża, że warto je kupić ? Moje doświadczenie ze słuchawkami jest żadne, muzyka którą słucham to instrumentalny jazz, blues i trochę klasyki. A może warto spróbować czegoś innego ? Kwota, którą mogę przeznaczyć na słuchawki to ok. 500 zł i wolałbym, żeby miały dużą impedancję ze względu na wzmacniacz OTL.

pozdrawiam

macrob

  • 74 / 5866
  • Użytkownik
18-11-2010, 18:46
Jeśli jesteś "oswojony" z 240DF to na początku trudno Ci będzie zaakceptować dość ciemny charakter K-240 Sextett. Są to słuchawki z mocnym , wyraźnie zaznaczonym dolnym zakresem pasma, co nie znaczy, że brakuje im detaliczności. Mam je i czasem słucham, porównując z trochę odchudzonym basem K-340 i kusi mnie ,żeby z tych 2-ch zrobić jedne "idealne", czyli zamontować słynne membrany bierne z K-240 Sextett do K-340. Brzmienie K-240DF jest bardzo liniowe, obnaża wszystkie niedociągnięcia realizatora dźwięku. Bardziej poszukaj modelu K-340, są o wiele bliżej 240DF w charakterze brzmienia ,ale bardziej otwarte i detaliczne  . Mowa oczywiście o wiekowych już słuchawkach z tego wątku: http://audiohobby.pl/topic/8/747
Pozdrawiam