Audiohobby.pl

Accuphase DP800/801

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
02-05-2008, 00:30
PLUSY
Bardzo duża szczegółowość naprawdę świetna radość słuchania sprzęt ocierający się o Mount Everest ale jeszcze do góry trochę sprzętu się znajdzie.Eleganckie wykończenie płytkę połyka bezszelestnie,naprawdę może się podobać
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MINUSY   Mimo że to klasę wyższy od DP78 odtwarzacz to bas dalej jest błądzący a wysokie tony potrafią zadźwięczeć cyfrowością .Pilot tragiczny za te pieniądze można coś fajniejszego dać-naprawdę!
opinia   Miałem przyjemność słuchać tego łączonego CD w studiu Nautilius w Krakowie i nasunęły mi się następujące spostrzeżenia.Jest to już bardzo wysokiej jakości sprzęt i dla tego proszę traktować mój opis jako marudzenie a nie jakieś wyraźne wady sprzętu. Odtwarzacz dalej w porównaniu do niższego modelu gra lekko ocieplonym dźwiękiem ale zrobione to jest dosyć dyskretnie sądzę że to schładzanie tego ciepełka uzyskano naprawdę bardzo wysoką szczegółowością na wysokich tonach ,niestety system tutaj potrafi zabrzmieć naprawdę dobrze ale wychodzi z niego nalot cyfrowy, producent chciał pewnie zabłysnąć ale "lupa"okazała się za mocna, dżwięk zrobił się w schodki a tak było blisko do brzmienia vinylu którym zabrzmiała analogowo sąsiadująca obok niepozorna Nagra CDC . Osobiście dżwięk z CD bardziej mi się podobał niż SACD nie wiem może to płyta będąca w salonie nie była akurat rewelacyjnie zremasterowana,chętnie bym posłuchał czegoś więcej ale 5 godzin to i tak długo jak na odsłuch aż 4 CD.Urządzenie to jest klasę wyżej od DP78 ale w dalszym ciągu brakowało mi dokładnej lokalizacji instrumentów którą uzyskałem dopiero z Nagry CDC, no i ten bas się tak ciągnie od tego DP78 jest lepiej ale chciało by się żeby już nie było tego niedosytu chociaż może dzięki temu mamy właśnie tą szeroką poza bazę głośników scenę, niektórzy tak lubią. Sądzę że mimo marudzenia to już naprawdę dobra inwestycja, z chęcią wyrzucił bym te grubaśne kable będące w salonie i dał coś cieńkiego prostszego całkiem możliwe że było by lepiej (NAGRA CDC szła ze zwykłego mojej roboty IC i jakoś nic nie straciła z Everestu) System najlepiej chodzi przez gniazda HS-link
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sprzęt używany od   słuchany w sklepie/salonie
miejsce zakupu   Słuchany w Salonie Nautiliusa w Krakowie
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
cena   nic
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
dlaczego wybrałem ten sprzęt?   Chciałbym znać granice możliwości sprzętu i własnej percepcji
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
przed zakupem porównywałem z   Accuphase DP500,DP78 NAGRA CDC
testowany zestaw   całość była słuchana w salonie na najwyższym przedwzmacniaczu Accuphase C-2810 oraz wzmacniaczu A-60 pracującym w klasie A i kolumnach Von Schweikert vs5. 25'000$para. Do przedwzmacniacza była także podpięta NAGRA CDC poprzez Rafaell's Cable sound Version Cllasic i z obu napędów szła muzyka z bliżniaczych płyt przy tym samym poziomie sygnału na wejściu do przedwzmacniacza synchronizacja czasowa była zrobiona dokładnie dzieki funkcjom studyjnym zastosowanym w oprogramowaniu pilota  tak że przełączanie było płynne i prawie nie zauważalne.Odsłuch był robiony także przez wzmacniacz słuchawkowy Lake People G99/2 i słuchawki studyjne Sony MDR-7509HD

Rafaell


KLAUZULA

To są moje osobiste wpisy,mam do nich prawo .Informuję Site SA i innych zarobkiewiczów że wpisy są udostępnione dla indywidualnych użytkowników nie prowadzących działalności gospodarczej.Wpisy są moją intelektualną własnością ! Przetwarzanie,cytowanie bez podania źródła, skracanie zamieszczanie publiczne,posiadanie na swoich serwerach i innych nośnikach, bez mojej pisemnej zgody będzie uznawane za naruszanie moich praw i ścigane na drodze sądowej
Rafaell