Audiohobby.pl

Wzmacniacz do słuchawek.

mzawek

  • 176 / 5898
  • Aktywny użytkownik
12-10-2010, 21:21
Te nowe wzmaki słuchawkowe z Chin sa moze i fajne ale kazdy z nich polegnie w slepym tescie z moją starą saba telewatt.Tylko nie myslcie ze muli czy zaokrągla.Po ominieciu pre na tranzystorach jest to liniowy wzmacniacz .http://www.tube-classics.de/TC/GermanTubeHifi/Integamps/Integtable.htm
Ciekawe jak takie zabytki napedzałyby wasze akg i bajerdynamiki.Szczególnie te od klein+hummel

wiktor

  • 2503 / 5895
  • Moderator Działu Słuchawki
12-10-2010, 23:03
>> Dudeck, 2010-10-12 01:33:43

" a dlaczego takim osobom nie wystarczy "normalny" wzmacniacz ? Zwłaszcza , że nie brak udanych , wysokiej klasy urządzeń . "

Nie jest tak, jeśli wysoka jakość, to tylko dedykowany wzmacniacz słuchawkowy. Przekonałem się o tym szukając "dobrego" wzmacniacza do moich słuchawek dynamicznych. Kilka kupiłem, kilka testowałem i z tej perspektywy wiem na pewno, mój przedwzmacniacz, nie dość, że funkcjonalny (IN: 2xDeck, 2xDAT, 1xMagnetofon, Tuner, Gramofon i CD + kilka wolnych oraz OUT na 4x wzmacniacze elektrostatyczne), to spełnia wszystkie kryteria dziurki wysokich lotów.

Zatem w kontekście Twojego pytania/ tezy potwierdzam, że można być fanem słuchawek i jednocześnie być bardzo zadowolonym ze zwykłej dziurki.  Oczywiście można lepiej i tego nie kwestionuję, jednak sporo w takim przypadku zależy od samych słuchawek. Obstaję przy tym, że jeśli dane słuchawki nie mają tego co akurat nam się podoba, to jaka by ta dziurka nie była, niewiele zmieni w ich graniu.

Uprzedzenie o którym piszesz może brać się również z niewiedzy i uleganiu powszechnym stereotypom, o modzie na zestaw słuchawkowy nie wspomnę. Nie bez winy w tym są  sami  słuchawkowcy, którzy ślepo polegają na tym co  przeczytają i z łatwością odrzucają stare, sprawdzone sprzęty, które przez dekady cieszyły rzesze słuchaczy.

:)

Pozdrawiam,
Wiktor

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
12-10-2010, 23:44
Mnie wystarcza juz TPA6120 albo budzetowy lampowiec a\'la Little Dot czy DarkVoice. Czytajac forum sam sobie wmontowalem taki klimat ze potrzebuje czegos wiecej. Po kilku latach samo to sie "zweryfikowalo" i wyszlo ze zupelnie nie :) Nawet kiedy slysze roznice porownujac jedno z drugim i faktycznie jest ona "na plus" dla jakiegos urzadzenia - po 15 minutach sluchania mam to totalnie gdzies i przestaje to byc dla mnie istotne.

lancaster

  • Gość
13-10-2010, 01:07
Dudeck zwrócił sie do mnie o przeniesienie tego wątku z zakładki słuchawkowej do zakłądki Stereo.
Zrobilem to z mieszanymi uczuciami.
Mieszaja sie do teraz.

fallow, jak dobra muzyka to i z radia w kuchni dobrze się słucha.
Ostatnio staje sie fanem RMF Classic.
Zreszta z tego co mi wiadomo nie ja jeden :-)

lancaster

  • Gość
13-10-2010, 01:11
Wiktor, bardzo madry wpis.

Dodałbym do tego, ze ludzie nie dosc ze czytają CZYJEŚ wrażenia i sie nimi sugerują to niestety najcześciej nie potrafią sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie : czego oczekują.

Jedno z drugim wchodzi w ladne sprzęzenie zwrotne :-)

Bednaar

  • 556 / 5854
  • Ekspert
13-10-2010, 12:20
>> lancaster, 2010-10-13 01:11:34

Bo często niestety jest tak, że ludzie opierają się na opiniach osoby cieszących się uznaniem na forum dyskusyjnym, chwalą się potem świeżym zakupem na forum oczekując poklasku, a w rzeczywistości męczą się np. ze zbyt analitycznym systemem tłumacząc sobie, że np. wzmacniacz potrzebuje 1000 godzin, żeby się wygrzać. No i to MUSI grać dobrze, gdyż kolega Xxxx na forum napisał, że to jest dobre, a on się na tym zna. A skoro wzmacniacz jest słuchawkowy, to MUSI lepiej napędzać słuchawki, niż dziurka integry.

lancaster

  • Gość
13-10-2010, 15:23
Bednaar, to o cyzm wspomnaiłęś jest NATURALNĄ ceną za brak własnego zdania :-)
Ceną ktora niejednokrotnie jest sporo wyższa od własnego "błądzenia".
Jeżeli zdarzy sie tak ze człowiek sie akurat "wstrzeli" to OK, jeśli natomoast nie (co z moich doświadczeń ejst tak samo prawdopodobne jak owo "wstrzelenie") to zabwa kosztuje a fun jest powiedzmy taki sobie.

Gdybym szukał zestawu słuchawkowego dla siebie to przeznacyłbym np. 1-2Kzł tylko na same podróze po kraju/odsłuchy i osobiscie ocenił co faktycznie gra OK dla nas, a co jest ZALEDWIE kwestią wstrzelenia sie danego sprzetu w gusta danego "cieszacego się uznaniem"

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
25-10-2010, 14:11
Ten wzmacniacz się wstrzelił już w gusta paru osób-Black Pearl; zewnętrznie niepozorny ale dźwiękowo  zabija te popierdułki będące u nas robione w kraju na śmierć. (przepraszam zdjęcie zrobione komórką)                              

lancaster

  • Gość
25-10-2010, 14:14
Wiem, wiem. Zabija wszystko do Lebena włacznie. Dopiero Twin Head gra lepiej, ale też tylko troche i to zdaniem wlasciciela tego drugiego... wiec w sumie  to moze byc najlepszy wzmacniacz na świecie albo przynajmniej w byłym Układzie Warszawskim :-)
Przynajmniej tak czytałem.

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
25-10-2010, 14:17
No cóż moje słowo przeciw Twojemu.                

lancaster

  • Gość
25-10-2010, 14:22
To znaczy że źle czytałem ?

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
25-10-2010, 14:24
Nie czytaj Lan, Ty słuchaj !                              

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
25-10-2010, 14:25
Tam w ogole cos sie miesci w nim w srodku :) ? Podobna najbardziej neutralny wzmak to taki ktory "znika" wiec moze tam nic nie ma w nim :))) ?

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
25-10-2010, 14:28
To jest fallow wzmak z najmniejsza iloscią audiofilskiego powietrza w środku :)  Fakt powietrze zniknęło ze środka :)                              

lancaster

  • Gość
25-10-2010, 14:31
">> Rafaell, 2010-10-25 14:24:40
Nie czytaj Lan, Ty słuchaj ! "

Już pisąłem ze chętnie bym posluchał :-)
Będzie okazja na pewno skorzystam.
Podeslecie ?