Audiohobby.pl

Jak zdjąć gałkę potencjometra w Kenwoodzie KA-7100?

  • Gość
03-09-2010, 16:25
Ściągnąć się nie da, w gałce są 2 otwory. Próbowałem kluczem imbusowym, ale nic z tego.

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
03-09-2010, 17:43
A co jest w tych otworach ? Jakaś miniaturowa śrubka blokująca ( bolec ) ? Może zwyczajnie się "zapiekło" - aluminium to "lubi" .

  • Gość
03-09-2010, 17:55
Jak wkładam kluczyk ampulowy, wpada on lekko w jakieś zagłębienie, ale po prostu kreci się w kółko. To samo jest w drugim otworze.
Inne gały wystarczy pociągnąc, a na tej są te tajemne otworki. Wzmacniacz jest w porządku, ale zalepiony niemożebnie 30letnim brudem. Jeżeli nie zdejmę pokrętła to go nie wyczyszczę.
Zdaje sie, że było kiedyś o tym na AS, ale teraz tam jest taki bajzel, że wyszukiwarka nie działa, nic nie można znaleźć.

macrob

  • 74 / 5888
  • Użytkownik
05-09-2010, 18:38
Na 100 % jest tam imbusowa śrubka, tylko musisz dobrać rozmiar. Bodaj 1,5 mm. I nie jest łatwo trafić, trzeba czasem trochę pogimnastykować się.



"(...)nie polemizuj z idiotą-najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem(...)"
Pozdrawiam

  • Gość
05-09-2010, 19:39
Inny ampul tam nie włazi - mam wrażenie, żeby pomógł śrubokręt do strojenia biasu w lampowcu.
Wyczyściłem tyle ile mogłem - wzmacniacz nie ruszany od nowości - to co zobaczyłem po otwarciu przekroczyło moje wyobrażenia o vintagu. Ma 32 lata - po odkręceniu obudowy zobaczyłem... pierzynę. Poważnie. Wszystko było pokryte kurzem, ale jakim!
Pecynami kurzu - wyczyściłem, ale i tak go oddam do konserwacji, prawdopodobnie do dreamera_1.
Wrażenia - jest piękny - dźwięk - niemęczący w żadnej muzyce - teraz słucham Mozarta, przedtem były koncertówki Claptona.

Wspaniały wzmak - w poniedziałek dojedzie Xindak 6950v z Zielonej Góry od Łukasza, ale tego Kena zostawiam, zrobię mu boczki z drewna i dokupię tuner, i będę zadowolony... :)