Audiohobby.pl

Nagra CDC

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
30-04-2008, 16:01
plusy   Rewelacyjna lokalizacja źródeł, wybitna rozdzielczość i precyzja podawanego dźwięku, aksamitna czystości-cyfrowy analog !!! świetna dynamika 0 plumpkania, regulowane wyjście pre (0-3,5V)4 typy wyjść, zasilacz w osobnej obudowie .Można bezpośrednio podpiąć do końcówki mocy (jeden klocek, źródło zakłóceń odpada).Najlepsze w dotyku pokrętło regulacji głośności jakie kiedykolwiek mi się zdarzyło dotykać 150% ergonomii przeniesionej z magnetofonów RRO to trzeba pomacać! Moja żona pokochała ją od pierwszego utworu
minusy   Nie audiofilski wygląd i waga nie zaimponuje w salonie znajomym, można zapomnieć o niej i zostawić w domku w górach lub w aucie ;D, utrudniona tylko na początku obsługa, później nie będziecie chcieli innej, rewelacyjnie dobrze leżący w ręce pilot-najpierw myślałem po pierwszym kontakcie że to kawał szpeja metalowego, nasunęło mi się stwierdzenie "pilot obronny, uwaga tym pilotem można zabić" a tu takie zdziwienie w dłuższym użytkowaniu super pilot polecam.
Metaliczny wręcz jak z wojen gwiezdnych szczęk wyjeżdżającej szuflady, jak dla mnie kapitalna szwajcarska precyzyjna mechanika szuflady ale dla innych nie brzmi to jak bezszelestne zamykanie śluzy w promie kosmicznym
opinia   Nie słuchając tego odtwarzacza CD straciliście naprawdę jedyną niepowtarzalną okazję usłyszenia tego co i jak potrafią zagrać urządzenia z rodowodem PRO!!!
W KOŃCU USŁYSZAŁEM MUZYKĘ, TAKĄ Z SAL KONCERTOWYCH JAK DLA MNIE REWELACJA

Trochę o producencie i technologii
Producent Nagra jest od wielu lat nr 1 w produkcji studyjnego sprzętu nagrywającego ,większość mechaniki jak i elektroniki to ich własne szwajcarskie rozwiązania, żadne tam ładowanie kompletnych cudzych bebechów do własnej obudowy. Jeśli naprawdę coś muszą włożyć to najlepszych firm np. soczewki szklane do lasera specjalnie produkowane przed Zeisa dla Nagry (zamówienie na 20 lat w przód-laserów nam nie zabraknie) sam specjalizowany układ prowadzenia soczewki lasera jest od Sonyego ale już pozostała mechanika, silniki własne. Oprogramowanie PRO od Philipsa (naprawdę rewelacja) Pozostałą elektronika w większości własna.

Teraz o dżwięku
PO PROSTU BAJKA ! w końcu usłyszałem na dobrych płytach to co normalnie słychać na salach koncertowych na żywo, rewelacyjna lokalizacja instrumentów, realna przestrzeń pomieszczeń, powietrze, niesamowita wierność brzmienia instrumentów, świetna dynamika, masa detali nie słyszanych w innych napędach a podlane to dźwiękiem tak analogowym jak tylko można w nagraniu cyfrowym-żadnych zapiaszczeń-cudo; ten CD nie potrzebuje żadnej lampki nawet na tranzystorowej żylecie zagra analogowo i odpowiedzialnie i chyba tak było by najlepiej dobierać.

Żeby nie było niejasności napęd ten był porównywany łeb w łeb w Krakowskim studiu Nautilius z następującymi CD Accuphase:DP800/801,Dp76,Dp500 Grało to na końcówce 60W w klasie A oraz najlepszym pre (wszystko Accuphase) kabelki były według właściciela z tych najlepszych dla Accu głośniki Von Shweikert vs5. Równolegle słuchałem tego także na wzmacniaczu słuchawkowym Lake People G99/2 bezpośrednio wpiętym przez RCA przez mój budżetowy IC Rafaell's cable do Nagry CDC a do Acuphase DP800/801 kabelkiem z salonu. Odsłuch był wykonywany na najlepszych studyjnych słuchawkach firmy Sony MDR-7509 HD

Mogę tak Nagrę CDC sklasyfikować o ile to możliwe
Przewaga nad Accuphase dzielonym 800/801 to 1,25 klasy w górę (to też świadczy że Accu to nie ułomek) jak pisał o Dp800/801 Piotr Ryka "Natomiast dzielony Accu 800-801 to strona minimalnie ocieplona, z brzmieniem akcentującym koherencję pasma, >bardzo, może nawet odrobinę za gładkim i doskonale wydobywającym trójwymiarowość samych dźwięków" Ja muszę to w porównaniu bezpośrednim z Nagrą CDC sprostować; to że zestaw Accu 800-801 jest minimalnie ocieplony to na szczęście jest zrobione minimalnie, gorzej natomiast jest z tą trójwymiarowością dźwięków, sprzęt ten po prostu się gubi z dobrą lokalizacja pozornych źródeł dźwięków i jak dla mnie są to przy naprawdę tak wysokiej klasie jaja (całkiem możliwe ze jak zwykle grubaśne kabelki to powodują no ale jak słucham sprzętu w salonie w konfiguracji zestawionej podobno najlepszej dla Accu to mogę się czegoś spodziewać ! Nagra CDC była podpięta przez budżetowe Rafaell's cable IC ) Bardzo delikatnie za to DP800/801 ma dalej problemy z zakresem wysokich tonów po prostu tak duża ilość informacji nieprzekazywana w niższych modelach ma nalot cyfrowy i jest dla mnie słyszalny ! Zupełnie nie ma tego Nagra CDC każdy detal słyszany jest bez zapiaszczenia ! Właściciel Nautiliusa próbował włączyć w DP 800/801 SACD to na prawdę zrobiło się gorzej dla dźwięku, zaraz przełączyliśmy z powrotem na tryb CD a miało być lepiej? Ostateczna dogrywka była robiona w następujący sposób do każdego napędu była włożona taka sama płyta (własność salonu) poziom głośności był ustawiony (dzięki regulowanym pre w Nagrze CDC) na tym samym poziomie a utwory były zsynchronizowane czasowo poniżej 0,3 sekundy (dzięki oprogramowaniu pro w Nagrze) tak że tylko podpięte do pre Accu CD przełączaliśmy na zmianę pilotem.

Bardzo żałuję że nie można było podpiąć Nagry przez XRL ani przez optyczne tu mogło by być jeszcze lepiej ale nie było kabelków pod ręką
sprzęt używany od   sprzęt posiadany kiedyś
miejsce zakupu   sprzęt wypożyczony do domu prawie na tydzień z firmy Intrada z Poznania
cena   Cena w Intradzie 53'000/zł
dlaczego wybrałem ten sprzęt?   Moje ucho tak mi powiedziało (czasem przy słuchaniu sprzętu warto zamknąć oczy, niepozorny wygląd i wielkość może mylić ! )
przed zakupem porównywałem z   łeb w łeb z Accuphase DP800/801,DP78.DP500
testowany zestaw   Słuchałem zarówno bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego jak i poprzez pre Nagry CDC podpiętej do Lake People G99/2 i słuchawkach studyjnych Sony MDR 7509HD


KLAUZULA

Poniżej to są moje osobiste wpisy i zdjęcia mam do nich prawo .Informuję Site SA i innych zarobkiewiczów że wpisy są udostępnione dla indywidualnych użytkowników nie prowadzących działalności gospodarczej.Wpisy są moją intelektualną własnością ! Przetwarzanie,cytowanie bez podania żródła, skracanie zamieszczanie publiczne,posiadanie na swoich serwerach i innych nośnikach, bez mojej pisemnej zgody będzie uznawane za naruszanie moich praw i ścigane na drodze sądowej
Rafael

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
30-04-2008, 17:03
Chciałem tylko zasygnalizować że ten topowy CD jest rzadkością w naszym kraju,w zeszłym roku podobno sprzedano tylko 7 sztuk no ale mało "audiofilski" wygląd nie pasujący do blichtru mieszkań zamożniejszej części społeczeństwa nie pasuje, a tych co by Nagrę CDC chętnie przygarnęli na nią nie stać jednak cena 54kzł jest zaporowa mimo że dżwięk tam jest więcej wart gra po prostu koncertowo live

Rafaell

Arek_50

  • 1130 / 5890
  • Ekspert
05-10-2008, 01:36
Musical Fidelity,wypuscil A1 CD PRO 2 za 1499 £ jak twierdzi A .Michaelson to tansza wersja Nagry (?)Recenzje optymistyczne -Hi-fi World.

lancaster

  • Gość
05-10-2008, 01:39
Arek, sluchalem tego playera w komplecie z nowym wzmakiem MF i ProAc D2. Wrazenie ogólne(calosci systemu)  korzystne.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Arek_50

  • 1130 / 5890
  • Ekspert
05-10-2008, 01:53
Musical Trivista z 2002 roku tez jest poszukiwanym playerem na rynku..

mark11

  • 356 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
10-10-2008, 21:13
>> Arek_50, 2008-10-05 01:53:07
Mam na testach właśnie Trivistę do czasu naprawy transportu występuje w roli DACa z Meridianem w roli transportu i rzeczywiście to bardzo ciekawy player. Dźwięk znakomity i jedyny w swoim rodzaju (no może Nuvista gra jeszcze podobnie). Świetne barwy, spójność brzmienia, wypełnienie ale ze bardzo dobrą dynamiką i basem. Brzmienie kompletne w zasadzie nie ma co "analizować" tylko można słuchać muzyki :)  
Markus

Arek_50

  • 1130 / 5890
  • Ekspert
11-10-2008, 10:48
Oto wlasnie chodzi..

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
11-10-2008, 11:08
Koledzy kto chce jeszcze dowartościować swój sprzęt, potrzebuje trochę reklamy proszę się wpisywać.

NAGRA CDC sama się obroni ale słuchana łeb w łeb z innym CD-kiem

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arek_50

  • 1130 / 5890
  • Ekspert
11-10-2008, 15:11
W UK byle ksiegowy moze sobie kupic taka Nagre i wcale nie bedzie czul sie dowartosciowany jak inni "namaszczeni" tylko po odsluchu.Prosze o wiecej dystansu ...

mark11

  • 356 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
11-10-2008, 19:22
>> Rafaell, 2008-10-11 11:08:30
Wiesz Rafaellu, że nie potrzebuję dowartościowania sprzętu, którego słucham. Z tego na szczęście już wyrosłem :)
Mam taką przypadłość, że mój system gra tylko dla mnie i wystarczy jak mi się  podoba "tworzona" przezeń muzyka. Wtedy jest ok. Nie interesuje mnie co gra i za ile, ważne tylko jak się zgrywa z systemem jaki posiadam i czy jest to moja "wizja materializacji muzyki w pomieszczeniu odsłuchowym".
Tylko i aż tyle.
Pozdrawiam Marek
Markus

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
11-10-2008, 19:36
Bardzo mi miło Mark11 to słyszeć tylko dla czego akurat  Twój system znajduje się w opiniach o Nagrze CDC ? Już pisałem; przez rok w Polsce sprzedano mniej niż 10 egzemplarzy i nie dla tego że była taka kiepska. Na żadnym innym playerze nie miałem takiego wrażenia że nie mogłem przestać wymieniać płyt w napędzie i słuchać po prostu płyta ,kolejna płyta,....,...
Czego i Tobie także w innej konfiguracji życzę.
U mnie niestety chodziła tylko 5 dni ale co to były za dni, robota poszła w kąt, po prostu uzależnienie od muzyki poznanej jakby pierwszy raz, świeżej cudownej, wciągajacej

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mark11

  • 356 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
11-10-2008, 19:39
Niestety nie mam aż tylu środków żeby CDC sprawdzić nausznie w moim skromnym systemiku. Masz rację wlazłem w wątek z Trivistą lekko "zachęcony" wpisem Arka :) Jak będziesz w okolicy Bytomiu zapraszam na Trivistę bo chyba zostanie na dłużej.
Markus

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
26-09-2010, 00:51
>> frackowiak, 2010-09-25 13:27:16
Wyjście słuchawkowe w Nagrze CDC jest raczej w celach orientacyjnych ;) i grało na poziomie Lake People G93 , czy majkelowego Moonlighta V7. Dodam tylko że sporo osób nie ma nawet wzmacniacza na tym poziomie. Zdecydowanie warto kupić coś zewnętrznego do niej, gdyż po prostu nie skorzystamy z wielkiego potencjału CD. Piknie np. grała z Accuphase A60                              

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
26-09-2010, 00:55
Bardzo załuję żę Phonitora dane mi było słuchać tylko z słuchawkami niskoomowymi z którymi się moim zdaniem nie kocha. Podobno Phonitor był deklarowany do wysoko omowych słuchawek, tak że z takimi Beyerdynamikami T1 pewnie nie powinno być powodu?

Sprawa jest o tyle prosta że zarówno Phonitora jak i T1 można dostać w Thomannie i gdyby nam nie spasowało to do 30 dni można zwrócić. http://www.thomann.de/pl/spl_phonitor.htm?sid=e402bade266a9ff25e75bcdc082bdcbb
http://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_t1_hifi_kopfhoerer.htm
Nagra CDC ma jeszcze jeden plus ma regulowane wyjście tak że można pozbyć się z toru przedwzmacniaczy i dodatkowych potencjometrów i innych niepotrzebnych rzeczy które psują dźwięk i podpiąć np. bezpośrednio do końcówek mocy.