Audiohobby.pl

Sluchawki do laptopa

imot3ph

  • 45 / 5027
  • Użytkownik
30-08-2010, 08:15
Z tym wygrzewaniem różnie jest. Temat byl walkowany chyba na kazdym forum audio. Pamietaj jednak, ze samo ucho rowniez potrafi się "wygrzac", przyzwyczaic do sluchawek:))

Co do BD990e2005. Mialem je i dawaly radę z laptopa. Jedyny problem to glośność. Jesli chcesz aby bylo naprawdę głośno musisz mieć 3/4 skali w laptopie lub więcej (testowane na asusK701,lenovo thinkpad i firmowym dellu).
Do muzyki metalowej, rocka moim zdaniem biją na łeb DT880e2005, które, mimo, iż potrafią pokazać pazur lepiej czują się w towarzystwie takich pań jak Melua, Gardot czy Streisand niż panów z Black Sabbath, SOAD czy Papa Roach :)

Lt_Bri

  • 153 / 5809
  • Aktywny użytkownik
30-08-2010, 18:56
Ostatnio Ukochana "sprywatyzowała" AKG K271 mkII, z braku laku dziś odżałowałem (równowartość)dziesięciu zyla na stareńkie senki HD 240 X (na dodatek zdekompletowane  - zamiast gąbek tymczasowo wstawiłem zapasowe "dermowce" z wcześniej wspomnianych AKG).

Grają całkiem znośnie z wiekową toszibką Portege 3110CT i (na razie nieprzerabianym)filipem CD720 - więc może to właściwy kierunek?


Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

Lt_Bri

  • 153 / 5809
  • Aktywny użytkownik
30-08-2010, 19:45
Miało być rzecz jasna HD 424 X - a nie HD 240 X.
A znalezione na "bazarku" w połowie drogi między miejscem pobytu założyciela wątku a "Kambodżą" (sprzedawca miał też drugą parę - co prawda bez pudełka i gwarancji, ale za to ze "zbrązowiałymi" gąbkami).



Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

imot3ph

  • 45 / 5027
  • Użytkownik
31-08-2010, 12:21
Wczorajszy dzień przesiedziałem z KOSS UR40 na głowie i powiem Ci, ze ani trochę mnie nie zmęczyły. Z racji małego uścisku i siateczki stworzone dla okularników. Bardzo wygodne, naprawdę niezły dzwięk. Dobry, kontrolowany bas.
Z ciekawości pożyczyłem dziś od kolegi jego PortaPro i dla mnie UR40 są o klasę lepsze, również w muzyce elektronicznej, do której KPP są ponoć bardzo dobre. Podobnie z wygodą...

Za tą cenę naprawdę świetne słuchawki (około 140PLN). Wezmę je dziś do domu i zobaczę jak grają ze wzmacniaczem, ale do relaksującego słuchania za pośrednictwem laptopa - dobry wybor...

Ali

  • 11 / 4969
  • Nowy użytkownik
31-08-2010, 19:17
Wracajac do Sony MDR-7509, czy one sa wygodne dla okularnikow?.
Sam nosze okulary, wiec to wazne pytanie zanim wywale 800zl na sluchawki :).

Z drugiej strony pytanie, jak 7509 zachowuja sie przy rocku i jazzie?


Ps.
Czy jakies inne alternatywy dla sluchawek do rocka i jazzu?

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
31-08-2010, 19:39
Zachowują się świetnie, moim zdaniem w tej grupie cenowej to naprawdę propozycja wyjątkowa.