Audiohobby.pl

Wątek dla posiadaczy prawdziwego HiEnd-u :-)

lancaster

  • Gość
23-07-2010, 13:59
Czyli dla Was wszystkich, którym sprzet gra fantastycznie.
U mnie np. dziś gra nieprzyzwoicie dobrze:-)

konrad

  • 850 / 4110
  • Ekspert
23-07-2010, 14:07
Jeszcze nie dla mnie :-(
To napisz co tam w tych tubach teraz trenujesz.

lancaster

  • Gość
23-07-2010, 14:30
Slucham w tej chwili na takim entry level tubowym, czyli głośniku koaksjalnym.
Akurat Eminence Beta 10CX bo z dostępnych za rozsądną cenę jest całkiem OK - na tyle, ze pozwoliłem sobie na porównanie sekcji sredniowysokotonowej z paczkami za hohohoho a moze i lepiej :-))) I pewnie będzie wreszcie gotowy monitor Cube Audio.
Faktycznie nawet coax z compression driverem (w tym przypadku BMS...próbowałem APT50 ale ten głosnik w ogole sie nie nadaje do takie aplikacji, krzywa wylotu 2,6KHz sugeruje zastosowanie od min 5KHz....niżej oczywiscie zagra co udowodnił np. WLM w Divie ale wiesz jak tuby grają poniżej f do której strojona jest krzywa - stąd sie biora stereotypy o tubach :-) ) daje radę, choć nie jest to bezkompromisowe rozwiazanie, niemniej większość klasycznych glośników gra jak zza koca i bez powera :-) Wzmacniacz na upalne dni modyfikowany Tripath 2020, DAC TDA1543 z wyjsciem lampowym, transport obecnie nagrywarka Philipsa (brrrrr) hehehe....ale jak sie posłucha przy np. bdb Shigaraki(akurat popełniane przeze mnei są całkiem do rzeczy, nie wiem jak sie maja przy oryginale bo nie sprawdzałem - u znajomego Shigaclonik rozlożył PSAudio za circa 3Keuro)...w kazdym razie brzydki Philips wydaje sie miec jedynie mniej punktowy bas, ale nie w stopniu doskwierajacym tylko przy bezpośrednim zestawieniu mozna coś takiego wyłapac. Albo zwyczanie Philipsiak tak się zgrał z DAC.
Okablowanie w całości solid core w bawełnie(licze na sznurowadła w temacie zawartosci cotton :-)) - w zasadzie izolacja powietrzna. Jeszcze sie nie przemogłem do polutowania bezpośrednio urzadzeń/kolumn.
wiem, ze gra lepiej bo sprawdzałem, ale na tą chwilę mam to w nosie :-)

konrad

  • 850 / 4110
  • Ekspert
23-07-2010, 14:48
Zachwycasz się od jakiegoś czasu swoim zestawem więc myślałem że masz jakieś 3way z narożnym hornem :-)
Ale skoro piszesz że to już jest h-end to ciesze się że nie trzeba koniecznie wydawać na niego góry pieniędzy
(Chociaż pewnie altec\'i 604 to nie są :-P)

lancaster

  • Gość
23-07-2010, 15:11
konrad, "normę" H-E wziałem poradników dla hajendowców :-))) Normalnie rozrożniam podoba mi się/chcę zmienić.
Dla mnie jest super i to wcale nie dlatego, ze gra lepiej od jakiejś innej konstucji, tylko tak w ogóle dobrze się słucha :-)
Odnośnie horna który obsluguje pełne pasmo to powiem tak....na basie/niskim środku raczej będzie komromis w postaci sekcji aktywnej lub jesli skutecznosć całości ograniczę do 92-3dB to moze wystarczy pasywny zestaw z 2 szt 20-25cm wooferów na stronę.
Na razie nie potrzebuję żadnego 15calowego smoka w tubie, ani 10cm berylowych driverów Goto :-)
No i czekam na ładne tuby, bo nie mam już weny do zagracania chaty wystruganymi prowizorycznie brzydactwami.