Audiohobby.pl

Kolumny AkustyKa

AdamWysokinski

  • 358 / 5880
  • Zaawansowany użytkownik
02-08-2009, 11:25
Witam,
Czy ktoś z was zna wyższe modele kolumn AkustyKa? Najbardziej interesują mnie informacje na temat modeli RR2 oraz R2.


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam

daru

  • 61 / 5895
  • Użytkownik
02-08-2009, 12:05
Witam.
Mam na stanie RR2.Niestety od strony technicznej nic ci nie powiem ponieważ kupiłem je z drugiej ręki i projektu obudów jak i zwrotnic nie posiadam.
Jak grają dowiesz się dużo na audiostereo.pl w klubie Akustyka :http://www.audiostereo.pl/Klub_kolumn_Akustyka__48193.html  lub tu : http://www.audiostereo.pl/forum_znajdz.html#r  i wpisz RR2.

 Z moich odsłuchów wynika że w bezpośrednim starciu starły na proch ProAc response 2.5 i audio physic spark5.Niestety tylko z tymi kolumnami miałem okazje je porównać przy tej samej elektronice i kablach.
Niektórzy porównują ich do Gamut L5,które to mają takie same przetworniki i twierdzą że różnicy ponad 20 000 zeta między nimi nie słyszą.Ale ja nie słyszałem L5 więc nie wiem jaka prawda.

AdamWysokinski

  • 358 / 5880
  • Zaawansowany użytkownik
02-08-2009, 12:20
W jak dużym pomieszczeniu i z jaką elektroniką grają u Ciebie RR2? Słyszałem, że grają one bardziej hi-endowo (świetna góra i dół pasma, słaba średnica), a mniej "muzykalnie", eufonicznie i przyjemnie. To prawda?


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam

daru

  • 61 / 5895
  • Użytkownik
02-08-2009, 23:04
Moich RR2 słuchałem z NAD S500 i Krell 300i i ta elektronika po mocnym tunningu a także z klonem Akeph5 i Marantzem 63SE też po dobrej modyfikacji grało to naprawdę wspaniale.U mnie bardzo skromnie bo grają z lampucerą po mocnym tunningu na lampach Ecc88 gold philips i CA 540RV2.Jestem z tego dżwięku bardzo zadowolony i wiem że mój CA to bardzo słaby punkt w systemie.Kończę klona Aleph 5 i  wiem że  z tym wzmakiem RR2 pokażą to co potrafią a to już słyszałem z klonem Aleph 5 mojego kumpla.
Nieprawda że w tych kolumnach jest słaba średnica jest ona taka jaka powinna być i na naprawdę świetnym poziomie ona po prostu nie wysuwa się na pierwszy plan i dlatego niektórzy twierdzą że jest słaba .
Góra pasma jest najlepsza jaką słyszałem a bas punktowy, szybki i rzadko które kolumny w basie tak prawdziwie zagrają chociaż znajomi twierdzą że mało basu ale oni słuchają na basrefleksach i ich bas poniewiera się po podłodze.
Dla mnie RR2 grają w całym paśmie wyśmienicie a z dobrą elektroniką to jest bajka.Niesamowita przestrzeń ,bardzo dobrze zaznaczone plany - każdy instrument gra osobno.RR2 warte są każdej wydanej na nich złotówki.
U mnie graja na 30 m2
Polecam ich szczerze