Audiohobby.pl

Kanciapa Hiragi

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
30-07-2009, 10:52
Do swojego alteca dodał jakieś wspomaganie wysokich do tyłu. I to chyba jakiś pieruńsko drogi fostex. Wszyscy chcą mieć "niby odgrody" czy jak?
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • Gość
30-07-2009, 11:11
Ten tweeter faktycznie jest trochę dziwnym rozwiązaniem.

Zdaje się, że Pass miał odgrody w swoim systemie audio, ostatnio ponoć jednak zmienił na jakieś tuby więc coś tutaj chyba jednak jest na rzeczy ;)

PS. Zawsze mnie interesowały systemy uznanych konstruktorów bo dają pewne pojęcie o "kuchni" danego delikwenta.

Gustaw

  • Gość
30-07-2009, 11:11
Sorry fotka wklejona przypadkowo.

Gustaw

  • Gość
30-07-2009, 11:21
Jeszcze o tym co mi się rzuciło w oczy. W systemach Nelsona Passa i Jeana Hiragi jakoś nie widziałem takich dupereli jak ustroje aktustyczne. Nie ma tam wałków, ćwierćwałków, rozpraszaczy, pułapek basowych i innych audiofilskich wytłoczek do jajek. Ustawili sprzęt w normalnym mieszkaniu i tyle. Pamiętam jednak ze zdjęcia pokoju Passa, że przykrył swój, stojący między odgrodami, TV plazmowy kocem. To był chyba jedyny "ustrój akustyczny: :-)

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
30-07-2009, 11:24
Zależy z czego chata zbrojona, jak by mieli na ścianach taki beton zbrojony jam u mnie to raczej na gołej farbie by nie poprzestali
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • Gość
30-07-2009, 11:33
Etam..., Bacek...i  bez tych wszystkich wytłoczek do jajek u Ciebie jest całkiem fajny dźwięk.

A propos\'s chaty. Tutaj masz coś dla prawdziwych miłośników hornów ;-)

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
30-07-2009, 12:17
Eeeetam mono ... a fuj.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • Gość
30-07-2009, 12:49
Teraz zauważyłem, że jednak za plecami Hiraga jakieś "wałki" postawił. Tak czy inaczej wygląda to jak mieszkanie a nie jak komora bezechowa.

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
30-07-2009, 12:55
Mnie najbardziej podobają się opakowania po jajkach.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2373 / 5956
  • Ekspert
30-07-2009, 12:57
>Teraz zauważyłem, że jednak za plecami Hiraga jakieś "wałki" postawił.

Oj starość nie radość. A te obrazy podbite pianką i kotarki?
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • Gość
30-07-2009, 13:05
Oj starość nie radość. A te obrazy podbite pianką i kotarki?

Wygląda jak naturalny wystrój pokoju. Dodatkowo zwróć uwagę na pomieszczenie za głośnikami i porównaj to wszystko n.p. z pomieszczeniem Elba.

  • Gość
30-07-2009, 13:33
>> Gustaw, 2009-07-30 11:21:34
Jeszcze o tym co mi się rzuciło w oczy. W systemach Nelsona Passa i Jeana Hiragi jakoś nie widziałem takich dupereli jak ustroje aktustyczne ....

a po co ustroje akustyczne, wystarczy kupić odpowiednią sieciówkę, np. taką jak opisana przez kolegę z sąsiedniego forum:

"(....) Rewolucyjne technologie, efekt dekady intensywnych badań, 15 cm średnicy. Przestrzeń pomiędzy umieszczoną w środku anakondą i zewnętrzną powłoką wypełniona specjalną audiofilską wełną mineralną. Nie taką zwykłą, tylko specjalną, audiofilską, 150 razy droższą od zwykłej. Dostarczany w skrzyni jak z Piratów z Karaibów, 100 kg wagi - tylko taka skrzynia zapewnia niezbędną jakość leżakowania kabla. Szereg specjalnych systemów:
•   specjalny system kompensacji złej akustyki pomieszczenia i wadliwego ustawienia kolumn
•   specjalny system kompensacji wzajemnego niedopsaowania elementów toru
•   specjalny system poprawy jakości prądu w sieci, do której będzie włączony
•   i jeszcze aż 38 innych specjalnych systemów.
•   (….)"

... i pozamiatane


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

a_men

  • 746 / 5957
  • Ekspert
30-07-2009, 13:50
Tylko, ze to kanciapa Srajana Ebaena:
"A reverse RoadTour is when a manufacturer visits us..."

Gustaw

  • Gość
30-07-2009, 13:58
>> a_men, 2009-07-30 13:50:05
Tylko, ze to kanciapa Srajana Ebaena:
"A reverse RoadTour is when a manufacturer visits us..."

 :)