Audiohobby.pl

Playery HDD

  • Gość
20-07-2009, 20:35
Czy ktoś używa tego urzadzenia Manta HDD2000
http://manta.info.pl/screens/HDD2000/HDD2000.html
lub podobnych urzadzeń np. KISS ?

Ciekawi mnie jak to gra, jaką ma jakość brzmienia? W ogóle jakie to coś ma parametry dżwieku bo w opisie nie znalazłem ani słowa - czy to jest tylko źródło cyfrowe i potrzebuje jeszcze oddzielnego D/A na wyjściu???
Widziałem urządzenie z bliska, cena poniżej 550 zł i wykonanie naprawdę dobre a przy tym małe i zgrabne (ostatnio staje cię fanem miniaruryzacji, wkrótce japończycy dojdą do odtwarzaczy wbudowanych we wtyki RCA hi-endowych interkonektów i wtedy kable naprawdę zaczną grać :)

Czy ten odtwarzacz mozna traktować tak samo jak typowy CD albo DVD player? Czyli podłączamy do wzmacniacza i gra muzyka? Co o tym sadzicie jako wybór na źródło dżwięku i obrazu?

WaldeK

  • 188 / 5368
  • Aktywny użytkownik
21-07-2009, 00:37
Ja od blisko pol roku uzywam HDD playera Tvico Dvix M-6500A.
Kwestie (jakosci) obrazu pomijam jako mało mnie interesującą jakkolwiek mnogość obsługiwanych formatów robi wrażenie .
Jezeli chodzi o dzwiek  to IMO jest to doskonala alternatywa dla odtwarzaczy CD . Swoje urzadzenie dosc długo porownywalem z kilkoma CD ( Philips, Luxman , Kenwood i cos tam jeszcze) .
Jakość dźwięku z mojego playera jest co najmniej zadowalająca. Jeżeli dodać do tego możliwość zmagazynowania w jednym urządzeniu( w zależności od dysku - ja mam 500GB)  kilkuset płyt ( M-6500 obsługuje bezstratne formaty .flac  i .ape)  ....

Większość tego typu urządzeń jest zazwyczaj wyposażona w wyjście cyfrowe wiec w kwestii poprawy jakości dźwięku zawsze sporo można nadrobić poprzez zastosowanie zewnętrznego DAC-a.


Pzdr




WaldeK