Audiohobby.pl

Zmiana lamp w copland csa14

inka21

  • 2 / 5397
  • Nowy użytkownik
19-06-2009, 18:44
Witam wszystkich
Mam nadzieje ze sumiennie przeszukalem archiwum zanim zdecydowalem zadac pytanie.
Chcialbym wymienic lampy w tym wzmacniaczu oryginalnie sa e88cc, czytalem ze nie zawsze zamiennikiem moga byc ecc88 ze wzgledu na roznice w napieciach anodowych. Czy w wypadku tego wzmacniacza moga byc klopoty po takiej "podmianie"?
Ew. jakie lampy (firma, model) byly by najodpowiedniejsze do tego sprzetu?
Nie wiem rowniez jak starzeja sie lampy i kiedy zdecydowac czy wymiana jest konieczna. Czy to proces zalezny tylko od ilosci przepracowanych h, czy kombinacji wieku i czasu pracy.
Pozdrawiam i zycze wszystkim milego popoludnia:)
Inka21

Tomek

  • 42 / 5862
  • Użytkownik
19-06-2009, 19:22
Lampy w csa14 są bardzo żywotne. W egzemplarzu, który kiedyś posiadałem wymieniłem je dopiero po około 10 latach. Mam także hybrydę pathosa, też na e88cc i tutaj lampy pracują dobre chyba 8 lat i nie zauważyłem efektów starzenia.
Jeśli musisz koniecznie zmienić to pasują wszelkie ecc88, e88cc, 6922 i jeszcze kilka. Żadnych kłopotów po wymianie nie będzie. Ważne jest tylko aby lampy były od tego samego producenta i możliwie bliskie swoimi parametrami. Najlepiej kupić już sparowane.
Z czystym sumieniem polecam e88cc Philips SQ.  
Tomek

inka21

  • 2 / 5397
  • Nowy użytkownik
20-06-2009, 00:03
Dziekuje za pomoc:)
Poszukam tych philipsow.
Czy trzeba wymieniac? nie wiem mam go od nowosci od 1996roku, pogral moze z 500h pozniej stal nieuzywany z 10 lat. Teraz dokupilem nowe kolumny (proac 125) i cd (denon 1500ae).
Wiec tak kombinowalem ze po takim czasie nalezy mu sie wymiana, trudno mi powiedziec czy gra gorzej bo 1. dlugo go nie sluchalem, 2. mial calkiem inne towarzystwo castle i cd sony jakies, 3. jest w innym pomieszczeniu.
Dlatego pytalem od czego zalezy starzenie sie lamp:)