Audiohobby.pl

Płyta główna do pc audio

alghar

  • 639 / 5604
  • Ekspert
08-05-2009, 12:17
"przez RCA niestety duże szumy wzmaczniacza i dzwięk słaby."  ? a  jakich IC  używałeś ? Rudi  to  chyba  bardzo  dobry  wzmacniacz  a  tu  po RCA  "kicha "> tylko zbalansowany  ?

aasat

  • 2263 / 5875
  • Ekspert
08-05-2009, 12:28
>> alghar, 2009-05-08 12:17:57

Do niezbalansowanych używalem Monacor\'a TRS->RCA  ale to nie była wina IC, bo posiadacze Ridistora NX-33 z head-fi.org też to zauważyli.  

Nie wiem jak to jest, ale np DAC CEC\'a straszy model na RCA też szumi, a po XLR szum znika.

Może kabelek RCA->XLR rozwiazałby problem, ale nie wiem bo nie testowałem


aasat

  • 2263 / 5875
  • Ekspert

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
11-05-2009, 09:38
>> alghar, 2009-05-06 11:53:34
dzwięk z EMU jest tak dobry , że @ fallow sprzedałeś DAC-a ?

Tak, ostatecznie juz bardziej przez pryzmat gustow bardziej pasowal mi dzwiek EMU niz mojego North Stara czy Thety DS Pro V. EMU tez nie gra tak sucho i analitycznie jak RME czy troche bardziej muzykalny Lynx ale tez serwuje wiecej szczegolow niz np. M-Audio.

Gdybym znalazl DACa ktory gra w podobna strone co EMU ale rozwija taka prezentacje i jest o klase lepszy to pewnie bym sie przesiadl. Jednak nie czaruje sie, bo wiem dobrze iz EMU ma swietny wspolczynnik jakosci do ceny i taki DAC to nie bylby maly wydatek.

Lubie kiedy sprzet ktory posiadam, gra tak iz wiem ze jest wart wydanych pieniedzy. Z EMU jestem wiecej niz bardzo zadowolony.

Rudi NX33 pelnie swoich mozliwosci pokazuje dopiero wtedy kiedy dostaje zbalansowany syngal i kiedy sluchawki sa podpiete symetrycznie. Wiec Aasat pierwsze juz masz, jestem bardzo ciekaw Twoich spostrzezen jak podlaczysz sluchafony XLRami :D :)

aasat

  • 2263 / 5875
  • Ekspert
11-05-2009, 09:54
>> fallow, 2009-05-11 09:38:55
Rudi NX33 pelnie swoich mozliwosci pokazuje dopiero wtedy kiedy dostaje zbalansowany syngal i kiedy sluchawki sa podpiete symetrycznie. Wiec Aasat pierwsze juz masz, jestem bardzo ciekaw Twoich spostrzezen jak podlaczysz sluchafony XLRami :D :)

No nie mogę się doczekać niestety, kabelek (Mogami 2534) mam wtyczki mam, tylko nie ma mi kto polutować :(

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
11-05-2009, 10:53
Dziś lub jutro dołączam do klubu E-MU 1212m :) Zobaczymy jaki będzie skok po przesiadce z E-MU 0404 PCI :)

Co do kart, to nadal jestem bardzo ciekawy, jak gra stara Echo MIA, była ostatnio za 320 PLN do wzięcia i chyba trochę żałuję, że jej nie wziąłem. Podejrzewam, że nie gra ona zbyt szczegółowo, ale z opisów wynika, że jest bardzo muzykalna.

Pozdrawiam,

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
11-05-2009, 11:31
aasat: moze sam sprobujesz, skoro nawet ja moge to zrobic to i Ty na pewno dasz rade :))

szwagiero: no to mam nadzieje, ze podzielisz sie jakimis spostrzezeniami za jakis czas :))
tak btw. jaki masz zasilacz i plyte glowna ? :) Korzystasz jak prawdopodobnie wiekszosc z nas z windowsa + foobar + ASIO ? :)

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
11-05-2009, 11:39
>> fallow, 2009-05-11 11:31:32
>szwagiero: no to mam nadzieje, ze podzielisz sie jakimis spostrzezeniami za jakis czas :))
>tak btw. jaki masz zasilacz i plyte glowna ? :) Korzystasz jak prawdopodobnie wiekszosc z nas z windowsa + foobar >+ ASIO ? :)

Postaram się napisać kilka słów. Mój komputer to nie jest zbytnio nowoczesna maszyna, ma już kilka ładnych lat - robiony pod Athlona 3000+ na płycie Gigabyte\'a (ale modelu teraz nie przytoczę) z zasilaczem Modecoma 350 czy 400 W. Prawdę mówiąc dawno temu wypadłem z obiegu jeśli chodzi o hardware :) Reszta standardowa tak jak napisałeś jeśli chodzi o software. Inna kwestia jest taka, że będę musiał sobie zrobić porządne kable, bo teraz do karty mam IC ProEL\'a, bardzo porządny jeśli chodzi o budowę, dźwiękowo nie najgorszy, ale można znacznie lepiej...

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16

aasat

  • 2263 / 5875
  • Ekspert
11-05-2009, 11:56
>> szwagiero, 2009-05-11 11:39:08

Co do tej karty MIA to jakoś nie wierzę tej recenzji, bo nikt inny nie pisze o tym jaka to ona jest wpaniała

Co do komputera to koniecznie wymienień na conajmniej jakiegoś Core2due i jakiś wypas zasilacz, w przeciwnym razie nie wyciągniesz możliwosci emu 1212m

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
11-05-2009, 12:57
Teraz troche bardziej ogolnie:

Ja nie rozumiem jaki zwiazek ma miec obliczeniowa z jakoscia wynikow RMAA etc.
Czasem spotyka sie opinie o zaleznosci mocy obliczeniowej komputera do jakosci sygnalu audio na wyjsciu karty.

Nie ma to absolutnie zadnego bezposredniego zwiazku. Za sama konwersje D/A odpowiadaja DACi na karcie a takze za sama kontrole i efekty przeciez odpowiednie uklady - przykladowo podkladowy DSP ktory jest i w EMU i RME. Lynx np. takich mozliwosci nie oferuje.

Dodatkowo we wszystkich tych kartach zero/low-latency dobrze zadbano o extremalnie niskie obciazenie CPU. To player czy uruchomione softwarewe dodatki moga zabierac ten czas a sama karta w sposob praktycznie niezauwazalny.

Jedyny zwiazek platformy to np. nizszy poboc mocy w przypadku Intela vs AMD jak i tez czesto sama lepsza pod tym wzgledem architektura plyg glownych dla Intela.

Czesto same karty tez roznia sie przeciez faktycznym poborem mocy przez ich elektronike, ale nie nalezy tego mylic z zapotrzebowaniem na moc obliczeniowa gdyz takie zapotrzebowanie ze strony takich kart jest znikome/marginalne.

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
11-05-2009, 14:44
>aasat

Na razie nie planuję upgrade\'u PeCeta, jeśli już to dokupienie jakiegoś dużego dysku, bo muzyka się nie mieści ;) Jeśli miałbym w coś inwestować, to chciałbym raczej zlecić komuś porządne sklecenie lampucery (która już na to czeka) lub zlampizowanie starego prostego Philipsa CD-751, który też sobie stoi i czeka na lepsze czasy :) Chciałbym to porównać z E-MU, jeśli taka lampucera okaże się lepsza, to zawsze E-MU może robić za transport.

Nie sądzę tak jak Fallow, żeby taka karta wymuszała użycie aż tak wydajnych podzespołów... gdybym nadal zajmował się dłubaniem w muzyce, to miałoby to większy sens, bo niestety wszelkie instrumenty vsti zżerają mocno pamięć, po załadowaniu kilku na raz do jednego projektu wydajność również leci mocno. No ale ponieważ ostatnio raczej czasu na zabawę w te rzeczy nie mam, to aktualnie zostaje to co jest w kwestii hardware\'u.

Aasat czy Ty piszesz o tej poprawie jakości z własnego doświadczenia? W sensie, czy mając gorsze podzespoły i po wymianie na lepsze dźwięk również uległ poprawie? Warto byłoby kiedyś zrobić taki test - dwie E-MU i dwa komputery, jeden nowy, drugi stary - ciekawe jakie byłyby wyniki. Zaznaczam jednak, że nie bardzo obchodzą mnie pomiary, a jedynie efekty soniczne.

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16

aasat

  • 2263 / 5875
  • Ekspert
11-05-2009, 14:50
>> szwagiero, 2009-05-11 14:44:15
Warto byłoby kiedyś zrobić taki test - dwie E-MU i dwa komputery, jeden nowy, drugi stary - ciekawe jakie byłyby wyniki. Zaznaczam jednak, że nie bardzo obchodzą mnie pomiary, a jedynie efekty soniczne.

Zapraszam do mnie póznym latem, mozemy takie testy przeprowadzic

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
14-05-2009, 11:35
No i jak Szwagiero wrazenia z EMU 1212m ? :) Dobrze, zle, srednio ? :)

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
14-05-2009, 11:36
Pudło z kartą leży u mnie cały czas w pracy, bo nie bardzo mam czas w ciągu tygodnia się tym zająć, jutro zabiorę ją do domu i w weekend będę podpinał, więc cokolwiek będę mógł napisać po weekendzie.

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
14-05-2009, 11:38
>aasat

Dzięki za zaproszenie :) Ja zapraszam do mnie nawet wcześniej niż późnym latem :)) A tak na serio, to poczekam na wyjazd Tomka ze swoimi klamotami do Piotra Ryki, który obiecał zorganizować... może wtedy zabrałbym się z nim i byłaby możliwość porównania :) Bardzo mnie też ciekawi, co Piotr Ryka powie o YH-1000 :)

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16