Audiohobby.pl

Wskaźniki mocy pokazują...?

Marek-41

  • 391 / 5891
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2008, 23:05
Wskazniki mocy są to miliamperomierze,z reguły wyskalowane w skali logarytmicznej.Inaczej ,a były takie unitry ,trzeba by było uzyskac kilkanascie procent mocy,aby się wogóle ruszały.Tak jak pisałem ,wskazniki pokazują chwilowe wartości prądu.Jak posiadasz kolumny o duzej sprawności{moje mają 100db/watt/metr}to w małym pokoju moc 01 wata jest zupełnie wystarczajaca.Moce ponad 100 watt,a tyle mają wszystkie amplitunery vintage z tych naprawde najwiekszych była do wykorzystania w znacznie wiekszych mieszkaniach .A takie wystepowały na rynku U.S.A na który były w wiekszości projektowane.Jak już mój poprzednik ci napisał,jak dodasz wiecej basu ,to wskazniki wychylą się więcej,bo i moc chwilowa bedzie wyższa,a zatem i wyższy będzie płynął prąd.Jak w moim dośc dużym pokoju dochodze do 1,5 wata w szczycie,to słychać mój sprzęt za domem w ogrodzie.A mam 125 watt w sinusie przy 8 ohmachTaki sprzęt jest w stanie wywalić szyby w oknach,więc uważaj.Ale ponieważ pracuje z tak dużym zapasem,to poziom zniekształceń też jest niski.Ja też słucham normalnie z podobnymi mocami co i ty.Czasami wskazówki się wogóle nie ruszają,a słychac wystarczajaco głosno.
Marek-41

Marek-41

  • 391 / 5891
  • Zaawansowany użytkownik
01-04-2008, 11:19
Graaf.Pytanie dotyczyło wskazań mierników mocy wzmacniacza,a nie kwestji głosnego słuchania.Mój sprzęt moze mi uszkodzic i szyby w oknach i mój słuch,ale dlatego bardzo uważam,aby nie przesadzać z poziomem głośności.Ja nie używam słuchawek dousznych ,tylko duzych półotwartych.Najłatwiej uszkodzic słuch ,słuchając na ulicy w hałasie na słuchawkach dousznych.Pozdrawiam.
Marek-41

lancaster

  • Gość
01-04-2008, 14:04
dowoszek, też bedę grał w domu na 3,5W wzmaku....z odpowiednio skutecznymi zestawami pomijajac to ze dźwiek jest dla ludzi bas i dynamika zrywa parkiet kiedy trzeba/masz na to ochote :)
Na zestawach rzedu 97dB to już taki SA 2A3 na godzinie 11 z pomieszczenia 20m2 potrafi wystawiać meble....nie da sie za długo suchać bo mozna doprowadzic do uszkodzenia suchu....dodatkowo dźwiek cały czas jest niskompresowany... spróbuj coś takiego wykonac kolumnami 86-88dB i 500W nawet piecem :) słychac wreszcie że mieszkamy w  kosmosie a nie na jakims burczybasowym zadupiu ;)
U Łukasza Fikusa na OB 2W OTL naglaśnia ok 50m2 pomieszczenie....przy wysterowaniu 0,8W nateżenie dźwięku jest zbliżone do tego z sali koncertowej....chóry, symfonika....o mniej wymagającym jazzie nie wspomne...

Pozdrawiam

Road To Nowhere

  • 1033 / 5893
  • Ekspert
01-04-2008, 21:39
A ja na pilocie mam przycisk display off ,naciskam go i wskażniki w moim Luxmanie nie są już podświetlane
ale wskazówki "zasuwają" dalej.