Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
30-12-2018, 20:38
Te TH900 niestety odpadają. Ta daleka średnica to nie moja bajka. Słyszałem to w  wykonaniu Ultrasone 7 Tribute a keidyś jeszcze w innych słuchawkach. A co z tymi Eikonami? Jak to gra?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
30-12-2018, 20:50
Te TH900 niestety odpadają. Ta daleka średnica to nie moja bajka. Słyszałem to w  wykonaniu Ultrasone 7 Tribute a keidyś jeszcze w innych słuchawkach. A co z tymi Eikonami? Jak to gra?
Ty odrzucasz TH900, a ja je chyba wolę od D8000. Przy czym nie twierdzę, że Fosteksy od Finali są lepsze.

Compton

  • 129 / 3351
  • Aktywny użytkownik
30-12-2018, 20:56
Eikony z kolei sa mocno dociążone. Nacisk prezentacji położony na przełom nisko-średniotonowy. Scenowo wypadają dosyć skromnie, podobnie jak LCD-XC, jednak są mniej wyraziste i bardziej stonowane w wyższych rejestrach.
Dla mnie to bardzo dobre słuchawki do cięższej muzy, ale wiem że nie każdy lubi takie przyciemnione i pogrubione granie.
 

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
30-12-2018, 21:45
Ech to nie to. Już tylko to je przekreśla. Nie moja bajka. No ale chociaż bym posłuchał dla pewności tylko tu nei ma jak.

Michał dobrze że dodałeś że nie są lepsze od D8000, tylko zaznaczyłeś że chyba wolisz TH900, bo bym zwątpił ;) No ale jak chodzi o gusta to o gustach się nie dyskutuje. Lepszość swoją drogą a to co się woli... no to się woli i już ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Compton

  • 129 / 3351
  • Aktywny użytkownik
30-12-2018, 21:56
Alucard, potrzebujesz zamkniętych czy szukasz tańszego substytutu Utopii?

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
30-12-2018, 22:23
Przed ostatecznym wyborem sprawdzam jeszcze opcje które mogą coś przeważyć, np słuchawki w stylu TH900 które mają mocny dół i pozostałe rzeczy okej. Ale tu D8000 są całkowicie wystarczające i kompletne, Utopie też mają swój impakt, z tym że są takie płaskie i purystyczne, wyczynowe bardziej niż do zabawy. Tak kombinuję coś jak koń pod górę ale nic chyba nie wymyślę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Compton

  • 129 / 3351
  • Aktywny użytkownik
30-12-2018, 22:30
No ciężko będzie, bo Utopie grają swoim stylem nietuzinkowo.
Nie każdemu się podobają ale klasy odmówić im nie można.
Warto jeszcze sprawdzić Clear - grają na pół gwizdka ale zawsze to taniej.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
31-12-2018, 13:16
Przed ostatecznym wyborem sprawdzam jeszcze opcje które mogą coś przeważyć, np słuchawki w stylu TH900 które mają mocny dół i pozostałe rzeczy okej. Ale tu D8000 są całkowicie wystarczające i kompletne, Utopie też mają swój impakt, z tym że są takie płaskie i purystyczne, wyczynowe bardziej niż do zabawy. Tak kombinuję coś jak koń pod górę ale nic chyba nie wymyślę.
Ty zostań chłopie przy GS1000 i ewentualnie dokup jeszcze jakieś starsze "małe" dla porównania. Grado mają takie coś, że muzyka brzmi atrakcyjniej, nawet jeśli w porównaniach dostaną łomot od jakiegoś Staxa czy K1000. Finalnie jak już się zarazisz to wraz kiedyś wylądujesz z tym kawałkiem drewna na opał na głowie bo dźwięk nawet jeśli mniejszy, nie tak rozbudowany, to jednak muzyka jakaś taka żywsza się wydaje ;-)

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
31-12-2018, 13:26
To fakt co mówisz, mają ten jak to mówi Gutenberg "jump factor", ale niestety słyszałem już D8000 i Utopie i tu chyba nic nie pomoże. Chciałbym dorzucić jakieś małe Grado do tego, stare PS500 albo RS1 lub RS2. Ale GS1000e i tak będę musiał sprzedać, być może wystawię za parę dni, bo już trzeba kumulować fundusze powoli na kwestię ostatecznego rozwiązania tego tematu, który ciągnął się i tak za długo :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5354
  • Ekspert
31-12-2018, 14:52
Przed ostatecznym wyborem sprawdzam jeszcze opcje które mogą coś przeważyć, np słuchawki w stylu TH900 które mają mocny dół i pozostałe rzeczy okej. Ale tu D8000 są całkowicie wystarczające i kompletne, Utopie też mają swój impakt, z tym że są takie płaskie i purystyczne, wyczynowe bardziej niż do zabawy. Tak kombinuję coś jak koń pod górę ale nic chyba nie wymyślę.

Posłuchaj z dobrym wzmacniaczem dedykowanym do nisko omowych słuchawek Audeze LCD-XC - Creator Edition
Cała reszta jest bardzo dobra taka Staxowa, scena-rozległość mz. jest lepsza niż  w D8000 a i bas  jest bardzo ok jak na tego typu przetworniki; jest  go nawet więcej niż do tej pory bywało-taki jak w słuchawkach dynamicznych. Moim zdaniem przy  cenie  4444zł  sporo zostanie Ci na kabelki no i płyty :)

umiarkowanyfil

  • 18 / 2027
  • Nowy użytkownik
31-12-2018, 15:14
Posłuchaj z dobrym wzmacniaczem dedykowanym do nisko omowych słuchawek Audeze LCD-XC - Creator Edition
Cała reszta jest bardzo dobra taka Staxowa, scena-rozległość mz. jest lepsza niż  w D8000 a i bas  jest bardzo ok jak na tego typu przetworniki; jest  go nawet więcej niż do tej pory bywało-taki jak w słuchawkach dynamicznych. Moim zdaniem przy  cenie  4444zł  sporo zostanie Ci na kabelki no i płyty :)

Scena w XC jest całkiem niezła jak na zamknięte, ale ma jednak swoje ograniczenia. Daleko jej do sceny w D8000, która skaluje się doskonale wraz z torem.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
31-12-2018, 15:26
Dwóch moich klientów nabyło D8000 rozstawszy się z LCD-XC, albo jako drugie słuchawki, kiedy nie potrzeba zamkniętych. Fakt faktem, że w LCD-XC, zwłaszcza z dobrym kabelkiem, stosunek jakości do ceny wyjdzie korzystniejszy. Ja je lubię. Finale bardziej szanuję niż lubię. Moim zdaniem przy ich cenie wkład własny do brzmienia muzyki mają deczko za duży, choć zdaję sobie sprawę, że tego typu dodatki niejednego radują.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5354
  • Ekspert
31-12-2018, 17:25
Michale, pan Nobumasa Mori w rozmowie ze mną  dał sygnał o tym co mówisz i ich następne modele po D8000 po prostu z braku akceptacji przez rynek ceny są wycofywane z produkcji.

D8000 na prawdę w porównaniu z konkurencją mają wiele  argumentów na tak ale chciało by się też trochę więcej organiczności dźwięku brakującego w większości słuchawek czy też funu znanego z starych GS1000.

Podpięcie LCD-XC do Chorda Dave wydawało by się pewnym dysonansem cenowym ale wtedy mam to wszystko a z dobrą sieciówka nawet więcej niż całe pozostałe systemy słuchawkowe! Tak jakoś tak przypomina mi się brzmienie Sony MDR R10 z tą tylko różnicą że tamte były wybitne! do klasyki a te są bardzo uniwersalne kosztem pewnego upraszczania dźwięku ale zapytam; czy w muzyce live też tak wszystko detalicznie odbieramy czy jednak częściej siedzimy w filharmonii w 12 rzędzie a nie w pierwszym.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5354
  • Ekspert
31-12-2018, 17:56
 
Ja je lubię. Finale bardziej szanuję niż lubię. Moim zdaniem przy ich cenie wkład własny do brzmienia muzyki mają deczko za duży, choć zdaję sobie sprawę, że tego typu dodatki niejednego radują.
Mnie raduje niższy poziom THD jakoś tak mam odczucie że mimo że żadna z firm się tym nie chwali ale któraś jest lepsza pod tym aspektem jak sądzisz która ;)

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
31-12-2018, 18:03
Nie słyszałem tych Sonorusów dziesiątek ale po usłyszeniu D8000 to się nie dziwię i tak. To jest jakiś audiofilski czołg, abstrakcyjna muzykalność i mistrzostwo. Fakt, ta cena jest duża, bardzo duża jak na słuchawki , tu się nie ma co oszukiwać i pisać bajeczek, jest drogo. Dla mnie SR225 to juz były fajne słuchawki i to za grosze a za jeszcze mneij sprzedałem, może niepotrzebnie.

No ale konkurencja przy D8000 wysiadła to i dali taką cenę, pewnie wiedzieli co mają, tyle że sami sobie w stopę strzelili hehe. Pozostaje mieć nadzieję że ten wyścig będzie szedł do przodu i będą nam proponowane tak dobre słuchawki w cenach niższych. Np Beyerdynamic zamiast wprowadzać nowe modele co rusz po prostu obniża ceny. Np mp3 store ostatnio patrzyłem że DT880 i 990 można  kupić już za 650zł. Jeszcze niedawno to było 800zł i już wszyscy mówili że tanio. A kiedyś to było ponad 1000zł. W ciekawych czasach zyjemy.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.