Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

aallen

  • 651 / 5346
  • Ekspert
18-02-2012, 18:24
Mówimy o latach świetlnych w zakresie wykonania i wygody. Nie mówię w tym wypadku o dźwięku czyli kwestii dyskusyjnej :)

Dj

  • 1088 / 4671
  • Ekspert
18-02-2012, 20:32
brakuje tutaj polskich Tonsilów ;)
niektóre grają naprawdę oryginalnie i ciekawie.

zibra

  • 812 / 4992
  • Ekspert
18-02-2012, 20:47
http://www.innerfidelity.com/content/brilliant-sennheiser-hd-800

ach chetnie bym przygarnal po tym co ostatnio uslyszalem. jak ktos jest zdesperowany i potrzebuje pieniedzy na splate dlugu u mafii to dam te 2k od reki. niech strace...;)
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

Dj

  • 1088 / 4671
  • Ekspert
18-02-2012, 20:50
posłuchał bym sobie z chęcią takich staruszków.
jest bardzo duży odsetek niedocenianych słuchawek, tylko dla tego że nie są drogie oraz nie były topowym modelem firmy.zupełnie inaczej patrzy się na słuchawki za 100zł a 10tysięcy złotych.
ciężko być obiektywnym gdy słuchawki za 100zł zagrają marnie od razu je zmienimy, gdy słuchawki za 10tyś nam się nie spodobają winy szukamy po stronie sprzętu a nie słuchawek.
z chęcią zorganizowałbym spotkanie na którym znalazły by się słuchawki stare oraz nowe.
zebrać rozmaite słuchawki nawet nie wysokich lotów i poddać jeszcze raz ponownej ocenie.

 

szwagiero

  • 2239 / 5898
  • Ekspert
18-02-2012, 21:14
Jedne z najciekawszych według mnie słuchawek w ogóle, których chciałbym kiedyś posłuchać, a najlepiej oczywiście posiadać (chociaż jest to zdecydowanie gorsze do zrealizowania niż w przypadku YH-1000 Yamahy) są:

http://wiki.faust3d.com/wiki/index.php?title=Yamaha_YH-5M

Dj

  • 1088 / 4671
  • Ekspert
18-02-2012, 21:21
wątpię żeby takie słuchawki zagrały na wysokim poziomie choć mogę się mylić.
konstrukcja ciekawa. ale te słuchawki są dokanałowe a takie słuchawki według mnie brzmią bardzo słabo.
słuchałem do kanałówek do 800zł i nic kompletnie mi nie pasowało.
może te są jakieś cudowne;) wiele bym dał za takie słuchawki żeby były takich rozmiarów a miały ogromną przestrzeń i bardzo ładną charakterystykę brzmienia. niestety są to chyba marzenia...  

MAG

  • 2393 / 5883
  • Ekspert
19-02-2012, 12:46


>> rafaell.s.cable, 2012-02-19 10:58:25
Jaka szpila?

Jedyne poza Orfeuszem z dwóch Staxów które trzeba nabyć (tylko trzeba mieć do czego!), reszta się nie liczy! tam rządza dynamiki! :)



To się fachowo nazywa tęsknota i pożądanie , dyna-m-Ikary tęsknią za konkretem:).

Cóż nie każdy może mieć więc się wyżywa co innego ci którzy nie maja ale też nie wbijają wideł w zadek woźnicy ale spokojnie jadą dalej może los sprawi że z dynamicznej furmanki wsiądą do Bentleya ale trzeba być cierpliwym i nie nadużywać znaczenia słowa zawiść inaczej dalej będą jechać szturchając Bogu ducha winnego Furmana:-)


Ale życzę wam dynamicznym abyście kiedyś mogli tu napisać : witam kupiłem chcę się podzielić wrażeniami , jestem w tej grupie i niczego nie żałuję , a ci co sądzą że zakup słuchawek mógł by mnie cokolwiek zaboleć powiem jedno mam wspaniałą kochającą rodzinę dwóch synków i żonkę , dom który według mojego planu zbudowałem od podstaw , mieszkanie , samochód więc cóż to wydatek rzędu 2,500 euro na zestaw słuchawkowy???. Tyle zapłaciłem za oczyszczalnie ścieków :) a to pierwsze więcej sprawia mi przyjemności.

Poza tym wystarczyło mi sprzedać jeden magnetofon i kopić słuchawki proste:) a zostało mi jeszcze kilka takich taśmociągów więc może kolekcja Staxów się powiększy :)

Przepraszam że nie w temacie ale obiecuje już więcej o tym nie pisać , bo i tez zaglądanie komuś w finanse okrężna drogą uważam za gruby nietakt.

może nie do wszystkich dotarło więc wklejam to i tutaj .


Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)






Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

Radical

  • 721 / 5199
  • Ekspert
19-02-2012, 13:14
MAG a co powiesz na to że używam już prawie półtorej roku staxów, a jednak zatęskniłem za żywiołowością dynamików? ;)

MAG

  • 2393 / 5883
  • Ekspert
19-02-2012, 13:24
>> Radical, 2012-02-19 13:14:32
MAG a co powiesz na to że używam już prawie półtorej roku staxów, a jednak zatęskniłem za żywiołowością dynamików? ;)

Super ja mam kilka dynamików i słucham także z YouTube coś albo z Tv koncert  jak inni śpią lubię niedoceniane Koss Port pro , i HD-650 ale muzyki na spokojnie sobie słucham na zestawie Staxa, tak mam i tyle jak ktoś woli czy nie możne słuchać z rożnych powodów to nie mam nic przeciwko sam kiedyś nie miałem Staxów i cieszyłem się z tego co miałem ale raz wejdziesz do Bentleya i klops:)Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

aallen

  • 651 / 5346
  • Ekspert
19-02-2012, 13:53
pff, STAX jako Bentley ? STAX ma jedynie inny silnik. Bentleyem tu moze być zarówno dynamik, ortodynami jak i elektrostat ? Czyżbyśmy mieli na względzie tylko i wyłącznie cenę ? Fakt w tym przypadku STAX jest Bentleyem w przypadku : wykonania, ekskluzywności podania, ceny i tu sie konczy, mowa tu o tych Omegach. Lambdy niestety są ciut gorsze pod tym względem.

MAG ta ekskluzywność też na twoją opinie wpływa podświadomie. Co wiecej na moją też pewnie podświadomie by wpływała i doskonale o tym wiem bo patrząc na zdjęcia STAXów porządam je ale patrzmy realistycznie. Załóżmy punkt odniesienia. Jest taki punkt odniesienia podług którego STAXy, Sennheisery, etc mogą co najwyżej sznurówki wiązać AKG k1000 ;)

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5355
  • Ekspert
19-02-2012, 13:58
>> Radical, 2012-02-19 13:14:32
MAG a co powiesz na to że używam już prawie półtorej roku staxów, a jednak zatęskniłem za żywiołowością dynamików? ;)

Od dynamiki to ja mam 2x15" i 250wat na kanał :)

MAG

  • 2393 / 5883
  • Ekspert
19-02-2012, 18:06


Dla mnie są wyjątkowe i tyle , są warte wydanych na nie pieniędzy dla jednych wyjątkowe są słuchawki za 10zł dla innych za 1000zł a jeszcze dla innych za 20kzł i wiecej jak chcesz tak masz proste .

Tobie się tylko tak zdaje ze coś na mnie wpływa pisz za siebie kolego aall en.






Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

aallen

  • 651 / 5346
  • Ekspert
19-02-2012, 18:28
Eh MAG, MAG, ja tego nie wymyśliłem. Mnie też się wydaje ale pamiętaj podświadomość nie jest świadomością więc zawsze cena 499zł bedzie na Ciebie wpływała bardziej niz 500zł i to jest naukowo udowodnione, nawet jak bedziesz temu zaprzeczał.

Ponaddto każdy się czuje lepiej posiadając coś niedostępnego, ekskluzywnego, tajemniczego, dobrego nawet jak miałby być to zegarek. Toż to każdy lepszy spec od osobowości stwierdziłbyć po kilku postach że faworyzujesz STAXy a czy jest to spowodowane posiadaniem ich, czy czymś innym to nie mnie to oceniać .
Tu akurat każdy z nas będzie sugestywnie zmierzał w kierunku tego co posiada mimo że jak widać każdy zdaje sobie z tego sprawę. Nie traktuje więc tego jako atak bo nie jest to atak a stwierdzenie faktu. Obiektywną osobą w tym gronie była by osoba posiadająca z każdego typu słuchawek po jednym egzemplarzu  i to dalej byłoby obarczone błędem. Tak więc potrzebne było by kilkanaście takich osób dzięki czemu można by było wyciągnąć średnią i jeszce bardziej ograniczyć możliwość popełnienia błędu

MAG

  • 2393 / 5883
  • Ekspert
19-02-2012, 20:01

Aallen dobrze więc będę sobą do końca i nic a nic tajemniczy Staxy Uwielbiam:) czy to aby już wystarczy ?

 
Alez przysłowie każda sroczka swój ogon chwali nie jest mi obce , tak Staxy są wyborne i jednoznacznie stwierdzam że dla mnie jest to najlepszy wybór .

Napisz mi w taki razie jakie dla Ciebie słuchawki są fajne?

Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)