Audiohobby.pl

AKG K 242 HD i co do tego?

gibril

  • 3 / 5593
  • Nowy użytkownik
13-12-2008, 21:53
Witam, to  mój pierwszy w ogóle post, więc proszę o wyrozumiałość :) zastanawiam się nad kupnem słuchawek, ch ciałbym aby na początku mój sytem był oparty właśnie o nie, gdyż nie mam możliwości na duży sprzęt (mały, kiepsko ustawny pokój i współmieszkańcy..). Chcę więc skompletować sobie sprzęt w granicach 1000 -1500 zł (słuchawki, wzmacniacz słuchawkowy), które podłączę sobie z początku do MacBooka do którego za jakiś czas chcę dokupić jeszcze DAC (mac ma optyczne wyjście cyfrowe). Co myślicie o takim zestawieniu? polecacie coś innego?
Myślałem właśnie o słuchaweczkach AKG K 242 HD  gdyż miałem okazję ich posłuchać jak mają się one w porównaniu do senków hd 555, bayerów dt 440. co innego polecilibyście? jaki wzmacniacz do nich? może nie konkretny słuchawkowy ale jakaś starsza ale dobra do słuchawek integra? muzyka której słucham to przede wszystkim rock w różnych odmianach ale nie stronie od wokalu, jazu, klasyki - pod tym względem nie jestem hermetyczny jak puszka z konserwą :) czekam na propozycje - jestem z krakowa więc wieżę że będę miał gdzie posłuchać tego co zaproponujecie.

szwagiero

  • 2239 / 5867
  • Ekspert
13-12-2008, 23:01
Uderzaj do Majkela i zjaw się na którymś ze spotkań "słuchawkowych" chłopaków, będziesz miał możliwość posłuchać jego wzmacniacza i zapewne będziesz miał możliwość dogadania szczegółów. Nie wiem ile teraz Majkel chce za Moonlight\'a, do niego dobierz potem słuchawki w odpowiedniej cenie.

Pozdrawiam,

Dawindyk

  • 140 / 5854
  • Aktywny użytkownik
13-12-2008, 23:45
Teraz to wiekszym problemem jest chyba kolejka po moonlight\'a (cos kolo kwartalu) niz jego cena :)

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
13-12-2008, 23:59
Właśnie wracam do świata klientów od paru dni... takie życie. ;) Składam v.8 na tour de Pologne, będzie można wypożyczyć za kaucją i posłuchać, ale już jest paru chętnych. Będzie też coś alternatywnego, poprawiony v.6 w klasie A, bo dochodzą do mnie sugestie, że wciąż jest zapotrzebowanie na wzmacniacz grający z lekka po swojemu. K242 HD nie znam dźwiękowo, ale ich impedancja do Moonlighta pasuje jak ulał.

gibril

  • 3 / 5593
  • Nowy użytkownik
14-12-2008, 10:17
napisałem do majkela na gg :) jak się właśnie mają wspomniane K242 HD do innych słuchawek AKG? do 272? do 240 studio? chętnie wybrałbym się na takie spotkanie słuchawkowe, ew. będę się umawiał po prostu w którymś z krakowskich studiów na posłuchanie. uczepiłem się troche tych AKG bo ich właśnie słuchałem i moge powiedzieć że mnie nawet urzekły :) chciałbym ich posłuchać z jakimś wzmacniaczem i przekonać się czymoje "urzeczenie" miało rację bytu:)

gibril

  • 3 / 5593
  • Nowy użytkownik
16-12-2008, 20:10
kupione:) posłuchałem jeszcze troche senków, bayerów Dt440, spodobały mi się 242. kupiłem, wygrzewam, z każdą chwilą podobają mi się coraz bardziej co nie przekreśla za jakiś czas ich wymiany jeśli znajdę coś ciekawszego :) grunt to ruch w interesie ;) teraz jeszcze przystawiam się do wzmaka - jak będzie kaska i kolejka rpzejdzie zgłoszę się do majkela - pisał mi o v.8. myślę też nad beresfordem - byłby od razu moim DAC do zestawu. Nie potrafię pisać pięknie składnie i ładnie więc recenzja pewnie bedzie "taka se" ale jak na razie mogę napisać że są wygodne (jestem okularnikiem a nie gniotą) i podoba mi się ich ciepła barwa. Są w jakiś sposób urzekające a chyba o to chodzi żeby się podobało i miło słuchało muzyki niekoniecznie potrafiąc nazwać to co czujemy kiedy jej słuchamy :)

GRADO__Fan

  • 299 / 5837
  • Zaawansowany użytkownik
20-12-2008, 01:51
Posłuchasz sobie u siebie, zadecydujesz czy Ci pasuje Beresford czy nie. Polecam choćby podstawowy upgrade - Stage 1. Taki też można wypożyczyć.

GFmod Audio Research
www.gfmod.pl