Audiohobby.pl

Kolumny do 1000 zł

clo2

  • 1702 / 5890
  • Ekspert
05-03-2008, 18:50
.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

lancaster

  • Gość
05-03-2008, 19:22
do 1Kzl to juz hardcore :) Pozostają nieśmiertelne Tannoy M1, które uważam za lepsze od M2

clo2

  • 1702 / 5890
  • Ekspert
05-03-2008, 19:31
Ja się do tych Tannoi M1 przyłączam. Grały u mnie długo najpierw jako fabryczne a potem po naprawdę kosmetycznej modyfikacji naprawdę pokazały na co je stać. Mam do nich taki sentyment, że chciałem jeszcze do dziś ze względu na niego kupić M2 ale ... wstrzymam się do czasu zrobienia modyfikacji w obecnie posiadanych kolumnach.

Tylko Tannoie to głównie do klasyki, muzyki akustycznej i jazzu. No i pokój tak max do 11m2 (wtedy basu jest jeszcze dużo, oczywiście nie najniższego;)). Świetne, sympatyczne głosniczki z szybkim ale miękkim basem.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
06-03-2008, 09:34
Skoro mówimy o używanych (vide M1 albo M2) to polecam Revox Forum B lub Revox Plenum B, które również można dostać w tej cenie.

http://www.allegro.pl/item323390153_revox_forum_b_monitory_trojglosnikowe_80_120w.html

Nie miałem co prawda M2, ale miałem F2 i to jest w ogóle inna klasa - Revoxy są rewelacyjne, dwa oczka wyżej od Tannoya.

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
06-03-2008, 09:38
Aha i jeszcze zależnie od preferencji, jeśli ktoś lubi ciemniejsze, stonowane brzmienie z naprawdę dużym basem z małych monitorów to polecam QBA Elements 2 tylko na przetwornikach Seas (jedwabna kopółka) + Peerlees, bo były różne wersje łącznie z wooferem Tesli (znaaacznie gorszym). Była też wersja z wysokotonówką Seas'a aluminiową, ale ta mi się nie podobała.

Analogiczny typ brzmienia to dwudrożne podłogówki QBA Elements 1.1, które ku mojemu zaskoczeniu miały mniejszy bas niż monitorki, ale brzmienie podobne - również można je dostać w okolicach 1000 zł lub taniej.

Pozdrawiam,

clo2

  • 1702 / 5890
  • Ekspert
06-03-2008, 13:04
>namessclub

WSZYSTKIE które w tym przedziale są ciekawym wyborem. Nawet jak wiesz, że proponowane nówki mogą być dużo gorsze od danych używek to nie znaczy aby ich tu nie umieścić. Najlepiej gdyby przy propozycjach był podany powód, dla którego ktoś uważa że dane kolumny są godne zainteresowania. Dzięki temu jeśli poczyta wątek ktoś, kto ma na kolumny 1kzł w kieszeni, będzie miał jakieś wstępne informacje do podjęcia decyzji na co zwrócić swoją uwagę.  Oczywiście jest to  wątek najogólniejszy. Bardziej szczegółowe na pewno będą się pojawiać w miarę, jak ktośbędzie potrzebował konkretnych porad.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

lancaster

  • Gość
06-03-2008, 13:08
clo, M2 są jak dla mnie mniej ciekawe od 1-ek. Serio. Jedyna przewaga 2-ek to volumen basu....bo kontrola znow po stronie M1.....na dobrą sprawe z obu bas jest bardziej "audiofilski" niz naturalny, ale nie ma co oczekiwać cudów po tego rozmiaru paczkach ...w kazdym w M1 średnica est naprawde interesujac, a w M2 moim zdaniem już tylko zrównoważona :)

clo2

  • 1702 / 5890
  • Ekspert
06-03-2008, 13:15
Czyli mógłbym się nieco zawieść kupując teraz z dawnej miłości do M1 model M2 (teraz większy pokój) ?.
Tak myślałem, że grają trochę inaczej. W końcu inna średnica wooferka i nieco inaczej musi się zachowywać. Ale liczyłem głównie na to, że charakter brzmienia pozostaje zgodny z M1 no i ... można po eksperymentować z nową zwrotnicą (to też trochę kusi;)). Ale sprawa na razie stanęła. Jeden z naszych kolegów tjuningowców obiecał, że da radę wycisnąć nowymi zwrotnicami "siódme poty" z moich Elaców więc ... tak myślę sobie czy nie spróbować.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!