Audiohobby.pl

Forum608 vs. lampka - czego szukać??? i trochę o CAL! :)

mecek

  • 17 / 5614
  • Nowy użytkownik
17-11-2008, 22:47
Witam,

z przyzwyczajenia pytałem na AS (dawno nie zaglądałem na fora audio), ale stamtąd zwialiście ;) więc kopiuję tutaj

Posiadam sobie Forum608 i bardzo go sobie chwalę. Co prawda słuchawki raczej z dolnej półki (SHC8900) ale i tak super to gra (teraz na tapecie zmiana słuchawek ;). Repertuar to jazzik i inne spokojne raczej, trochę klasycznego rocka - słucham wieczorem i po cichu... :)

Więc do sedna - od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie jakaś lampka (hybryda???) do słuchawek, tak na spróbunek :)

Problem jest taki, że mam małe (żadne???) doświadczenie w temacie. Lampy nie słuchałem jeszcze.
Moje pytanie brzmi - czego posłuchać, żeby zagrało to "lepiej" (wiem, ze to subiektywne) niż Forum?
Nie chce mi się odsłuchiwać czegoś, co jest poniżej jego poziomu - nie chcę się zrazić do lampy...

Np. taki Edgar - jest teraz na allegro - pytanie, czy jest sens się nim interesować w mojej sytuacji?
Michelangelo vel majkel ;) pisał, że jego nowy Moon zjada Edgara na śniadanie... jak się ma do tego F608

Co polecacie, żebym sobie posłuchał i zachwycił się lampką?
Jaki to musi być poziom? poczytałem sobie HighFidelity.pl. ale tam o każdym prawie piszą że jest fajny - np. o Edgarze - bomba!!! - którego tu raczej nie polecał Piotr Ryka

i dodatkowo pytanko o CAL! - jak one się mają do moich SHC - kupiłem swoje dlatego, że też były swego czasu budżetowym odkryciem na AS (chyba intuos je polecał czy majkel, nie pomne już teraz) - czy zmiana na CAL! ma sens? różnica jest duża? myślałem raczej o nabyciu czegoś z poziomu K601, SH600 może nawet jakieś BD880 jak by się udało - ale przyznam się, że jestem jeszcze niezbyt osłuchany, może na te "topy" jeszcze nie czas i wystarczy mi CAL!?

czytałem wątki o CAL! tutaj (może jeszcze nie wszystkie) ale nie wiem nadal co o nich sądzić...

piter z

  • 375 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2008, 23:17
ten forum to niestety niejest wzm. zawysokich lotow  porownywalem go kiedys do mojej hybrydy i niezbyt wypadl a hybryda z kolei wiem ze jest gorsza od twin-head\'a, woo 4, yamamoto i rudiego rpx-33 za to jest lepsza od scorpiona hv-1 - ale ten to tez nic specjalnego

piter z

  • 375 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2008, 23:21
niesluchalem wzm. majkela ale mysle ze mozna mu wierzyc na slowo ( moze Ci wysle na odsluch za pelna kaucja ?? ) - a lampami bym sie nieprzejmowal - czasem wcale niejest to takie lepsze rozwiazanie - dolicz cene zabawy z lampami i ich wymiana jak padna

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
17-11-2008, 23:37
Mi lepiej nie wierzyć na słowo. ;) Wersja testowa powstanie na dniach, będzie to v.8, dopieściłem brzmienie dzisiaj, bo GS1000 po wczorajszym grzaniu dały jeszcze lepszy obraz, i wreszcie wiem co za co odpowiadało w tym nieidealnym dźwiękowym przekazie.
Proponuję zapytać o opinię GRADO__Fana przez PW, posiada Foruma 608 II po własnoręcznym tuningu, a v.8 słuchał w wersji wczesno-rozwojowej i coś już o tym na forum wspominał, v.7 też miał okazję poznać i pisał o tym na forum.mp3store.pl Tam też jest wątek o tytule Moonlight, czasem ktoś jakąś opinię zostawił. Na dzień dzisiejszy nie ma sensu myśleć o wersjach starszych niż v.4, gdyby to miało być np. z drugiej ręki. Problem u mnie na razie jest z czasem realizacji, ale myślę, że to się zmieni, jak poukładam pewne sprawy.

mecek

  • 17 / 5614
  • Nowy użytkownik
18-11-2008, 00:09
Panowie, a co z tymi CAL! ??

Majkel, ty chyba jesteś fanem i posiadaczem, z tego co pamiętam :)

czy mam rozumieć, że nikt nie zniżył się, żeby posłuchać SHC8900 ?? :) no, rozumiem, rozumiem... :)

freak

  • 23 / 5794
  • Użytkownik
18-11-2008, 00:41
tutejsi forumowicze się szanują :D

Gabriel

  • 1229 / 5662
  • Ekspert
18-11-2008, 00:45
>> freak, 2008-11-18 00:41:21
tutejsi forumowicze się szanują :DZdecydowanie..., czasem tylko pojawi sie ktoś z zewnątrz.. ^..^   ^..^   ^..^

Gabriel

  • 1229 / 5662
  • Ekspert
18-11-2008, 03:06
;)) ^..^   ^..^   ^..^

outsider

  • 9 / 5611
  • Nowy użytkownik
18-11-2008, 07:22
A wrzuć jakąś fotkę swojego wzmaka, chętnie zobaczę a na priva daj cenę.

outsider

  • 9 / 5611
  • Nowy użytkownik
18-11-2008, 07:22
Do to majkela.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
18-11-2008, 10:20
Zdjęcia

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=19206&st=100&p=232307&#entry232307

Opinia GRADO__Fana sprzed kilku miesięcy - Forum 608 II (mod) vs Moonlight v7 (o tym pisał Piotr Ryka)

Wizualnie Forum z jest 10 razy większy i tyle samo cięższy. Większość to potężny zasilacz. Generalnie konstrukcja też uznana, więc nie łatwy przeciwnik  Chyba byliśmy zgodni,że oba wzmaki to ta sama liga (popraw mnie Majkel jeśli masz inne zdanie). Gęsto, barwnie, szczegółowo, ale nic nachalnie - analogowy dźwięk. Jednak mnie mimo wszystko bardziej spodobał się Moonlight. Grał z większą werwą i trochę wyraźniejszą oddawał fakturę dźwięków. Forum spokojniej i gęściej i na pewnym repertuarze zyskiwał przewagę, ale generalnie jak wyżej. Obie konstrukcje nie mają problemów z oddaniem pełnej dynamiki nagrań.

Zmiany, jakie zaszły w wersji v.8 - polaryzacja końcówki mocy w klasie A, rozbudowana sekcja zasilania z superszybkim sterownikiem, fine tuning pewnych szczegółów. Dźwięk względem v.7 jest zdecydowanie lepszy, gęściejszy, bardziej analogowy i zrównoważony, pełna kontrola tego co się dzieje. Cena w trakcie ustaleń jak powstanie egzemplarz "rynkowy". ;)

krecik

  • 27 / 5803
  • Użytkownik
18-11-2008, 11:41
"czy mam rozumieć, że nikt nie zniżył się, żeby posłuchać SHC8900 ?? :)"

nigdzie nawet nie znalazlem takich sluchawek - czy moge poprosic o linka do tego modelu ?

----------------
pozdrawiam
krecik
"wszystkie jest trudne zanim stanie się proste"
"nie kradnij, rząd nie lubi konkurencji"
.pozdrawiam
krecik
"wszystkie jest trudne zanim stanie się proste"
"nie kradnij, rząd nie lubi konkurencji"
"alkohol nie rozwiązuje żadnych problemów, podobnie jak mleko"

aasat

  • 2263 / 5848
  • Ekspert
18-11-2008, 11:50
>> krecik, 2008-11-18 11:41:03
"czy mam rozumieć, że nikt nie zniżył się, żeby posłuchać SHC8900 ?? :)"

Posłuchać mogę KAŻDE słuchawki, problem jest tylko na nie trafic

chrees

  • 1653 / 5865
  • Ekspert
18-11-2008, 11:53
Kolega Forum608 chyba uaktywnił się na audiohobby, więc może uda Wam się zorganizować jakiś meeting pod hasłem majkel\'s amp vs. Forum? :-)

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
18-11-2008, 12:07
A jaki miałby być cel takiego spotkania? Chrees, jak chcesz to wpadnij do Częstochowy, mamy tu chwilowo dwie różne wersje Foruma, Moonlighta v.8, inne ciekawe urządzenia i słuchawki. Ważne, żeby się wzmacniacze znalazły w jednym miejscu i oceniały osoby nie mające w tym interesu. Jutro lub pojutrze powinny dotrzeć do mnie części do v.8, postaram się sklecić coś na weekend, jeśli tylko temat meetingu w Krakowie jest aktualny.