Audiohobby.pl

Zagadki muzyczne - ROCK (szeroko pojęty ! :)

dong

  • 541 / 5864
  • Ekspert
09-12-2008, 09:04
^atom

Thalia Zedek.

a Come to jeden z nielicznych "najciekawszych rockowych bandów lat 90", których mogę słuchać bez znużenia. :)

choć z drugiej strony - ich twórczość nie była jakoś nadmiernie zróżnicowana muzycznie...

to teraz moja kolej?

atom

  • 191 / 5856
  • Aktywny użytkownik
09-12-2008, 10:30
Tak, to Thalia Zedek. Przy okazji polecam jej ostatnią płytę solową (a właściwie pod szyldem Thalia Zedek Band)
- "Liars and Prayers", wyd.  Thrill Jockey, http://www.thrilljockey.com/catalog/index.html?id=102512
To chyba jedyna tegoroczna płyta rockowa, której słucham z wielką przyjemnością. Jest mocniej i bardziej szorstko
niż na jej dwóch poprzednich solowych albumach. Thalia wciąż w świetnej formie! No i przy okazji brzmieniowo płyta też fajnie zrealizowana. To jest prawdziwy "indie-rock" z krwi i kości, a nie jakieś... a nawet nie chcę się denerwować ;)

dong, zadajesz!

dong

  • 541 / 5864
  • Ekspert
09-12-2008, 10:46
chyba będzie łatwe - szczególnie dla atoma.  może powinieneś wstrzymać się od głosu, chociażby na parę godzin dając szansę innym? ;-)

to również pani o bardzo charakterystycznym wokalu (nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że jeszcze bardziej niż Thalia Zedek :)

kto to jest?

atom

  • 191 / 5856
  • Aktywny użytkownik
09-12-2008, 11:26
OK. Wiem, ale nie powiem :)
Mnie się ta ostatnia pani znudziła dość szybko. IMHO zjawisko przereklamowane, zwłaszcza ta najbardziej hajpowana jej płyta.  Choć nie powiem, okres fascynacji przeszedłem. Teraz mnie raczej wnerwia ;)

dong

  • 541 / 5864
  • Ekspert
09-12-2008, 16:50
^atom

a mnie jak dotąd ta płyta się nie znudziła. może dlatego, że nie śledzę za bardzo, co akurat jest lansowane; płyty posłuchałem jako jednej z paru polecanych w tamtym czasie na forum pozycji, i jako jedyna przypadła mi do gustu. ;)

zatem my wiemy, o kogo chodzi, a pozostali niech strzelają.  :)

atom

  • 191 / 5856
  • Aktywny użytkownik
09-12-2008, 18:15
> dong, 2008-12-09 16:50:24
^atom

> a mnie jak dotąd ta płyta się nie znudziła. może dlatego, że nie śledzę za bardzo, co akurat jest lansowane;

Ja też. A znudziła mi się, bo po prostu... mi się znudziła :) Więcej nawet, irytuje mnie obecnie. Wokal tej pani też.

Może daj jakąś podpowiedź, bo znowu wątek zemrze ;)

dong

  • 541 / 5864
  • Ekspert
10-12-2008, 08:41
No dobra, podpowiadam.   ;-)

Ten najbardziej znany album, o którym sobie tak miło gaworzymy z atomem, ukazał się niewiele lat temu, zawiera tylko pięć utworów, z których najkrótszy trwa przeszło 7 minut, a na liście płac role producenta, inżyniera dźwięku i aranżera obsadzone zostały przez trzy baaaardzo głośne w kręgach twórczego rocka persony.

dong

  • 541 / 5864
  • Ekspert
11-12-2008, 08:35
cisza... chyba muszę atoma jednak dopuścić do konkursu, bo wątek znowu zamrze.  ;-)

arczar

  • 63 / 5851
  • Użytkownik
13-12-2008, 21:09
Kolejne pytanie... co to za Pani;P?

dong

  • 541 / 5864
  • Ekspert
15-12-2008, 10:18
^arczar

falstart!

poprzednie pytanie wciąż czeka na odpowiedź!

patrz wpis donga z 9.12, 10:46  :-P

atom

  • 191 / 5856
  • Aktywny użytkownik
16-03-2009, 13:11
Nie poratowałem, i fajny wątek był zszedł... A, to może odkopię, póki całkiem nie zgnił;)  
Joanna Newsom, nikt nic ? Uroda, ekhem bardzo charakterystyczna (a wokal jeszcze bardziej). Głośno o tej pannie było nie tak dawno (czy rok 2006 to już może dawno wg popkulturowych kryteriów?), z okazji rzeczonej płyty o której nawijałem z dongiem, a która tytuł ma, w przeciwieństwie do piosenkowej zawartości, krótki i nie przekombinowany - \'Ys\', a na okładce widnieje na dodatek portret owej Joanny, fakt, że nie zdjęciowy i mocno stylizowany, ale chyba nie aż tak, żeby poznac się nie dało. Zresztą z okazji podniecania sie tryndowych magazynów ową płytą i owa śpiewaczką, i na jej \'normalne\' fotki nietrudno było w necie trafić...
Ale... kurde... do kogo ja to piszę...? Muzyczna zakładka tego forum chyba nigdy nie dorówna AS z czasów najlepszej świetności... ba! nawet i teraz tam się chyba więcej dzieje...          

dong

  • 541 / 5864
  • Ekspert
16-03-2009, 16:47
^atom

zaglądać, pisać, ratować i zakładać wątki! prosta recepta!

nie tracę nadziei, że da się jeszcze wskrzesić zakładkę... bo chwilowo faktycznie wykazuje jedynie rzadkie drgawki.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
16-03-2009, 19:32
>> atom,

Mnie tam wclae az tak to nie dziwi ze nikt nie odgadl, takich spiewaczek jest na kopy, a o tej konkretnej nie bylo specjalnie glosno (szczerze powiedziawszy, to nie wiem czy bylo cokolwiek) tu gdzie jestem, czyli w UK, natomiast z tryndowych (mozna wiedziec jakich?) magazynow to tylko do Gramphone czasem zerkam, kiedys patrzalem jeszcze do the wire (zreszta sporo tego bylo na internbecie), ale mi przeszlo. Zwyczajnie kiedy w koszyku, odlozonych na \'potem\' jest od miesiecy juz w sumie ze 300 plyt (bo jak juz sie czlowiek zorientuje czego chce i gdzie szukac tego szukac , to idzie jak z platka) i wciaz przybywa, to zwyczajnie moce przerobowe i finansowe nie wydalaja, slabnie tym samym nieco chec dalszego poglebiania tematu, pozyskiwania dalszych informacji, ich wymiany itp.

Co do pisania, a wlasciwie jego zaniku, ludzie sie moim zdaniem wypalili forumowo i raczej nic tego nie zmieni, chyba zeby jakas rewolucja w muzyce nastapila, ow okres swietnosci AS wynika z prostej zasady, zylo sobie spoleczenstwo \'melomanow\' wszelakiej masci, latami calymi kumulujac swe mysli o muzyce dla siebie samych (badz bardzo waskim gronie)), az tu \'nagle\' powstal internet, a \'chwile\' potem dedykowane muzyce forum internetowe. To sie uwolnila cala ich energia, cos jak Wielki Wybuch, z ta jednakze roznica, ze ow Wszechswiat rozszerza sie coraz wolniej, ludzie sie wygadali, powymieniali swe mysli i rozterki, zeszla z nich samotnosc sluchacza. Wciaz jest o czym gadac, ale nie jest to juz takie pilace najwidoczniej, bo wytworzonej informacji o audio/muzyce jest cale multum do przetrawienia...
Mozna kontrargumentowac, ze zakladka audio kwitnie, ale to raczej dlatego, ze sie nowi ludzie pojawiaja, oni tez w sumie trzymaja przy zyciu okienko muzyczne na AS...

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
16-03-2009, 19:34
sorki za kilka koslawych/zdublowanych sformulowan powyzej, za szybko klepalem..

atom

  • 191 / 5856
  • Aktywny użytkownik
17-03-2009, 14:49
> pastwa, 2009-03-16 19:32:40

> Mnie tam wclae az tak to nie dziwi ze nikt nie odgadl, takich spiewaczek jest na kopy, a o tej konkretnej nie bylo specjalnie glosno (szczerze powiedziawszy, to nie wiem czy bylo cokolwiek) tu gdzie jestem, czyli w UK

Ha, no tu gdzie jestem, czyli u mnie na wsi (kraj-Polska), o rzeczonej Newsom Joannie to niby też nie było głośno, więcej nawet powiem - nie słychać było absolutnie nic! ;) Ale wychodząc za własne opłotki, no to powiedzieć, że w 2006 nie było o Newsom głośno, to tak jakby powiedzieć, że w 2008 nie było głośno o Fleet Foxes. Albo że w 2005 nie było głośno o Antonym H.