Audiohobby.pl

Vivianco contact 55 C T

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
22-10-2023, 15:20
Witajcie.
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić przydatność posiadania tego urządzenia? Oczywiście chodzi mi o obecność przynajmniej dwóch magnetofonów w zestawie. Do czego i w jakich sytuacjach się tego używa?
Proszę o nie traktowanie tego pytania w  Kategorii 'głupich'. Zwyczajnie nie mogę znaleźć opisu tego ustrojstwa po polsku.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
22-10-2023, 15:47
Witajcie.
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić przydatność posiadania tego urządzenia? Oczywiście chodzi mi o obecność przynajmniej dwóch magnetofonów w zestawie. Do czego i w jakich sytuacjach się tego używa?
Proszę o nie traktowanie tego pytania w  Kategorii 'głupich'. Zwyczajnie nie mogę znaleźć opisu tego ustrojstwa po polsku.
W czasach gdy to urządzenie produkowano, to posiadanie np. szpulowego i kasetowego magnetofonu to nie była jakaś nadzwyczajna fanaberia w kręgach melomanów i fanów dobrego brzmienia.
W dodatku urządzenie to pozwala wpiąć dwa magnetofony w instalację, która wcale nie posiadała możliwości ich obsługi.

Dajmy na to ze źródeł sygnału masz zaledwie CD z regulowanym wyjściem oraz końcówkę mocy - w takim układzie brak przedwzmacniacza na ogół wykluczał użycie magnetofonów.
A tymczasem z tym ustrojstwem Vivanco spokojnie mogłeś wpiąć aż dwa magnetofony.

Niestety nie umiem się oprzeć wrażeniu, że jednak pytanie zadałeś dziwne.
Czego sobie nie potrafiłeś wyobrazić? Dwóch magnetofonów w systemie?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
22-10-2023, 16:25
Przełącznik wejść normalnie poza wzmacniaczem, taki selektor z reg.

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
22-10-2023, 17:00
Przełącznik wejść normalnie poza wzmacniaczem, taki selektor z reg.

Czyli gdy wzmak ma 2 wejścia magn. i tyle ich mamy, to nie jest przydatny, ale w przypadku gdy są 3 lub więcej, to rozumiem, że już tak?
Gdzieś chyba widziałem wpis, że możliwe jest wpięcie dwóch źródeł do jednego wejścia, ale nie zaleca się takiego rozwiązania (może to generować jakieś zakłócenia?). Taki przełącznik eliminuje ten problem?
I jeszcze jedno: co reguluje ten regulator? ;)

Niestety nie umiem się oprzeć wrażeniu, że jednak pytanie zadałeś dziwne.
Czego sobie nie potrafiłeś wyobrazić? Dwóch magnetofonów w systemie?

Możliwe Krzysztofie, że nie wyraziłem się dość precyzyjnie, ale odnośnie twojego odczucia, to chyba niczego takiego nie napisałem. Wyobrażam sobie nawet trzy albo i więcej ;)
« Ostatnia zmiana: 22-10-2023, 17:03 wysłana przez MinTax »

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
22-10-2023, 19:17
Ja mam dodatkowy zewnętrzny przełącznik wejść  plus 4  bo za mało dali do wzmacniacza i jakoś żyje z tym.
Tutaj może być tak coś widze crosowanie kaseciaków zapis odczyt przed jeszcze wzmacniaczem a gałka do ustawienia poziomu? ......
Na allegro lokalnie gość sprzedaje to zapytaj jak w realu praktycznie to się odbywa.
« Ostatnia zmiana: 22-10-2023, 19:25 wysłana przez Hammer »

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
22-10-2023, 21:23
Jeśli będziesz miał wzmacniacz z jedną albo dwiema pętlami magnetofonowymi, to dalej to urządzenie będzie przydatne.
A to dlatego, że możesz je podłączyć do takiego wzmacniacza jako "wirtualny magnetofon" - to urządzenie zasymuluje obecność magnetofonu a możesz do niego wpiąć dwa magnetofony.
W efekcie zwiększasz ilość możliwych do obsłużenia magnetofonów o jeden.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −