Audiohobby.pl

assmann M104

panterka

  • 125 / 5579
  • Aktywny użytkownik
18-08-2023, 12:37
W mojej  małej kolekcji urządzeń pojawił się odtwarzać małych kaset. Wydaje mi się, że służyło to do przesłuchania kaset nagranych na dyktafonach. W moim zestawie jest magnetofon, włącznik nożny i zasilacz. Po wyczyszczeniu stan prawie idealny, pewnie mało używany albo się zepsuł po zakupie w roku 1985. Przewija do tyłu, zatrzymuje ale play nie działa - chyba, że nie wiem jak go włączyć. Trafił się jeszcze zestaw małych kaset Philipsa.  W miejscowym komisie pudełko z kasetami - najcenniejsze to pudełko bo kasety to nic ciekawego, ale do przesłuchania.
Łukasz

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
18-08-2023, 13:49
O jaki ciekawy wynalazek  ;-)
Warto było by go przywrócić do życia. Rozebrać i sprawdzić co tam w środku nie gra...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

panterka

  • 125 / 5579
  • Aktywny użytkownik
19-08-2023, 15:54
No i działa. Play załącza się lewym przyciskiem nożnym, trochę szwankuje. Prawy nożny przewija do tyłu taśmę. Przesłuchałem kilkanaście taśm, ale praktycznie puste - jedynie pojedyncze dźwięki. Nagrałem filmiki z ogólnej obsługi. Sterowanie jest dobrze przemyślane - np. w trybie play gdy przewiniemy do tyłu lub do przodu sam ponownie włącza play. Nie wiem do czego jest przełącznik z opisem "1" lub"2" i boczne pokrętło. Na tyle sporo opcji, pod gniazdo DIN pewnie można podpiąć jeszcze inne elementy sterowania, bo dużo jest tam pinów. Jeszcze jakiś dyktafon muszę sobie sprawić do kolekcji na takie małe kasetki.


Łukasz

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
19-08-2023, 20:21
Spryciula ;-)
Tylko do czego to użyć? Chyba jako eksponat tylko. Ale dobrze że działa.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
28-08-2023, 08:32
piekny maly jamnik  piekny