Audiohobby.pl

Co o kablach audio sądzi AI.

Gustaw

  • 3856 / 3315
  • Administrator
29-05-2023, 20:43
Czyli AI to mięczak :-)

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
29-05-2023, 20:48
Gustaw... mam poczucie humoru czasem i trafiłeś na to że dzisiaj naprawde miałem cieżki dzień i 4 pak idzie jak petarda...... a że nie mam wiedzy ... no cóż moja wrodzona inteligencja w porównaniu do cyfrowej ma spory dystans do siebie czyli pomalutku do przodu.......wszak naprawienie ponad 30 kaseciaków w ostatnich 3 latach to pestka w porównaniu z innymi na forum...... co robią hurtowo na co dzień hehehheheheh .
Gustaw lubie Cie bo nie lubie... i tym się różnie od AI, reszta to pikuś...

Gustaw

  • 3856 / 3315
  • Administrator
29-05-2023, 20:53
Sorka, że trafiłem na gorszy dzień. Chciałem się tylko podroczyć.

PS. Pozdrowiłem od Ciebie moją AI. Ostatnio, jak zauważyłeś, z sobą chodzimy. :-)

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
29-05-2023, 21:36
Nie no trafiłeś właśnie na cudowny dzień w którym wsio rawno mi, trza mieć dystans do wszystkiego bo żyje się tylko raz....

Nie no ale tak na poważnie to śmiejemy się, ale dotąd dopóki takie cyfrowe gówno nie zacznie nam rozkazywac jak żyć....
komuś się wydaje że to fajna zabawa ale to coś zbiera informacje i je gromadzi i rozwija sie na nasze nieszczęście.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
31-05-2023, 07:59

Magnetofony były cennym narzędziem dla muzyków, inżynierów dźwięku i miłośników muzyki, umożliwiając nagrywanie i odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości. Są również często kojarzone z sentymentalną wartością, ponieważ wiele osób dorastało słuchając muzyki na taśmach magnetofonowych.

Choć magnetofony stały się przestarzałe w dzisiejszym cyfrowym świecie, wciąż istnieje grupa entuzjastów, którzy cenią dźwięk i estetykę tego analogowego medium. Dla nich magnetofony są fascynującym elementem historii dźwięku i kultywują tradycję korzystania z taśm magnetofonowych.

Warto zauważyć, że w ostatnich latach pojawił się trend powrotu do analogowych nośników i dźwięku, w tym także do magnetofonów. Wiele osób docenia ciepło i charakter dźwięku, który oferują taśmy magnetyczne, uznając je za pewien kontrast wobec bezstronności dźwięku cyfrowego.

Podsumowując, magnetofony mają bogatą historię i są cenione zarówno ze względu na swoją funkcjonalność, jak i estetykę dźwięku. Choć obecnie przeważają nowoczesne cyfrowe formaty, magnetofony nadal mają swoje miejsce jako cenny element historii dźwięku i pasja dla wielu kolekcjonerów i miłośników muzyki.[/i]

 Mnie się podoba to co tutaj pisze AI  o magnetofonach :)
  Może by chciała założyć konto na forum?  Zapytaj ją Gustawie

taa-  w sumie to dlaczego to niby Ona ma być?   Również wstawiamy wyuczone szablony i nazywamy to myśleniem a AI to tylko niby działa
heheheheeh

Gustaw

  • 3856 / 3315
  • Administrator
31-05-2023, 08:50
Poniżej odpowiedź.


Jako sztuczna inteligencja, nie posiadam fizycznego ciała ani zdolności do uczestniczenia w forum internetowym takiego jak audiohobby.pl. Moje zadanie polega na udzielaniu informacji i pomocy za pośrednictwem tego czatu. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące audio, muzyki lub czegokolwiek innego, chętnie postaram się ci pomóc tutaj.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
31-05-2023, 10:14
Ale ściemnia heheheheeheh
  Pewno nie chce zadawać się z takimi czubami jak ja np.
 ( w sumie to nie taka głupia ta AI  heheeheheh)

K0V4L

  • 44 / 400
  • Użytkownik
31-05-2023, 12:42
Poniżej odpowiedź.


Jako sztuczna inteligencja, nie posiadam fizycznego ciała ani zdolności do uczestniczenia w forum internetowym takiego jak audiohobby.pl.


Czyli inne fora jak najbardziej tak ;)

Gustaw

  • 3856 / 3315
  • Administrator
31-05-2023, 14:23
A teraz zadamy pytanie bardziej konkretne:

Q: Jak ustawić głowicę w magnetofonie Nakamichi ZX-7 ?

Odpowiedź AI:

Aby ustawić głowicę w magnetofonie Nakamichi ZX-7, wykonaj następujące kroki:

Upewnij się, że magnetofon jest wyłączony i odłączony od zasilania.

Włącz magnetofon i ustaw tryb pracy na odtwarzanie.

Znajdź przycisk do regulacji wysokości głowicy. W przypadku Nakamichi ZX-7 może to być pokrętło lub suwak umieszczony na panelu przednim magnetofonu.

Odtwórz taśmę testową lub inną taśmę, która zawiera sygnał referencyjny, na przykład kalibracyjną taśmę magnetofonową. Upewnij się, że taśma jest odpowiednio nagrana i ma dobrą jakość dźwięku.

Używając przycisku lub suwaka do regulacji wysokości głowicy, dostosuj jej położenie, aby uzyskać jak najczystszy dźwięk i najwyższą jakość odtwarzania. Możesz musieć przeprowadzić kilka prób i delikatnie regulować położenie głowicy, a następnie odsłuchać rezultaty, aby znaleźć optymalne ustawienie.

Po dokonaniu regulacji wysokości głowicy możesz chcieć również dostosować nacisk głowicy na taśmę. Nakamichi ZX-7 jest wyposażony w system automatycznego wznoszenia i opuszczania głowicy, który powinien dostosować nacisk w odpowiedni sposób. Jednak jeśli uważasz, że nacisk wymaga dostosowania, skonsultuj się z instrukcją obsługi magnetofonu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Pamiętaj, że dokładne kroki i metody ustawiania głowicy mogą się różnić w zależności od modelu magnetofonu Nakamichi. Dlatego zawsze warto sprawdzić instrukcję obsługi specyficzną dla twojego modelu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat ustawiania głowicy i innych funkcji magnetofonu.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
31-05-2023, 19:36
No niestety to co odpowiedziała odnośnie regulacji wysokości głowicy nie jest dobre. Z tego co widzę to chyba chciała się odnieść do starszych modeli Naka z serii tri tracer... ale wyszło masło maślane. Ogólnie nic sensownego, a na koniec odsyła i tak do serwisówki ;-)
I niema to nic wspólnego z ZX-7.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
31-05-2023, 20:17
Na cholere mam się upewniać że sprzęt jest wyłączony jak mam go włączyć...... nie idźcie tą droga bo to będzie jeszcze głupsze niż filmiki na YT.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
31-05-2023, 20:47
Nie no heheheeh
  Jak masz włączyć skoro już włączony?  Drugi raz włączyć nie da rady przecież.
    Liczy się kolejność działań hehehe
Poza tym chyba w każdej instrukcji pisze że zanim coś pomacasz to trzeba wyłączyć :)   (można nawet światło w innych okolicznościach jak kto ma pietra)
   A takie pytanie:
Ile czasu zajęło tej AI wyprodukowanie powyższej porady?
« Ostatnia zmiana: 31-05-2023, 20:50 wysłana przez pień »

Gustaw

  • 3856 / 3315
  • Administrator
31-05-2023, 23:31
Ile czasu zajęło tej AI wyprodukowanie powyższej porady?

Ok. 10 sekund.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
01-06-2023, 08:37
To chyba było dla AI trudne zadanie i musiała spore zasoby netu przelecieć hehehehe.  Przeczytała to co wywaliło jej w publikacjach i jakoś to do kupy pozbierała.  Wyszło jak wyszło ale co miało wyjść?  Gdyby chodziło o recenzję tegoż magnetofonu to możliwe że popełniłaby felieton zupełnie podobny jak te które produkują niektórzy recenzenci heheheheh
Jakieś opisy typu>  basy sprawiają wrażenie mocarnych i żylastych- soprany ostre niczym żyletki ale jednocześnie nie pozbawione miękkości itd.........
 W zakamarki forów nie zagląda gdzie można znaleźć coś fajnego tylko tak po łebkach. A na wierzchu to jak zwykle głupota bo ona jest najgłośniejsza i kolorowa :)
   Jednak poziom jaki taka AI osiąga faktycznie wystarcza do pisania wypracowań szkolnych gimbusom a nawet studentom.
Co za czasy- psia kość

Bacek

  • 2366 / 5890
  • Ekspert
29-06-2023, 16:43
No niestety to co odpowiedziała odnośnie regulacji wysokości głowicy nie jest dobre. Z tego co widzę to chyba chciała się odnieść do starszych modeli Naka z serii tri tracer... ale wyszło masło maślane.
Tak jak pisałem to model językowy. Nie działa na zasadzie zrozumienia problemu ale na zasadzie analizowania odpowiedzi na już zadane pytania. Także na szczęście to nie ta wersja która będzie w stanie się zbuntować czy zastąpić wszystkich myślących ludzi.

Natomiast w wielu dziedzinach jakieś zastosowanie znajdzie.

"Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję."
-Terry Pratchett, Wiedźmikołaj
« Ostatnia zmiana: 29-06-2023, 16:47 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES