Audiohobby.pl

Jaki CD player do Kenwood Basic C2?

pień

  • 2237 / 1030
  • Ekspert
29-01-2023, 20:55
A kogo mam w szranki postawić ?  Ze strony CD oczywiście :)
  Tadek każdego zeżre na dzień dobry hehehehe



Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
29-01-2023, 21:00
analoga czyli gramofon

pień

  • 2237 / 1030
  • Ekspert
29-01-2023, 21:09
Też go zeżre- nawet igły nie zostawi
--znaczy mówię o Tadku :)  wszystko zeźre- szkoda próbować nawet
hahahaha
« Ostatnia zmiana: 29-01-2023, 21:12 wysłana przez pień »

ArturP

  • 1303 / 2790
  • Ekspert
29-01-2023, 22:29
Śmiem twierdzić, że poprawnie (i tylko poprawnie) ustawiony szpulak ze średniej półki, nawet na 7,5cala zeżre wszystko dokoła razem z tymi srebrzonymi super kablami co to majom wtyczki zez rodu czy innego urana. :):):)
Mój filip nie umywa się do mojego taskama czy rewoksa, ale do jaj mu nie dorasta Motu czy M-Audio na najwyższych (32b/192kHz) ustawieniach.
Robert nie słuchaj Piotrka, nie próbuj nawet porównywać analoga z cyfrą, bo zajeździsz analoga w trzy miesiące. Tylko dlatego, że syfry nie będziesz mógł słuchać. :):):)

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
29-01-2023, 23:20
nauka i wiedza kosztuje .......

pień

  • 2237 / 1030
  • Ekspert
30-01-2023, 00:11
Na przeca napisałem że nie ma co próbować hahhahahaah.
U mnie jako sygnałowy Krzychu Jeżyna ze Szczecina to robi Tandberg TD20-   lepsze pewno są ale ja nie mam takiego lepszego.
  I nawet w sumie aż tak mocno go nie męczę-  tak od czasu do czasu- dla zadowolenia i żeby Tadek podrapał sobie trochę głowicę o taśmę.
Do normalnego użytku wystarcza mi na szczęście poziom Dzikiego   :)   Które reprezentują wspólnie Keny-JVC-  doszedł nawet NAK  niedawno  i całkiem przyjemny (zaskoczenie)   Philips.  Chociaż ten ostatni to w sumie taki bardziej Mały jest :)   ale charakternym wdziankiem wielce nadrabia.    No a te wszystkie cyfry takie i owakie to drugoplanowe role- potrzebne jednak.
Gramofonowi przypisałbym osobę Stefana >Prezesa    :)

ed:  tak między nami to mój Krzychu Jeżyna nie jest nawet jakoś super-hiper ustawiony-  tak trochę na oko trochę na miernik ale też tendencyjnie hehehehehe.   Wizyta u oscyloskopa mu się należy-  już mu obiecałem :)
« Ostatnia zmiana: 30-01-2023, 00:15 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1494 / 1094
  • Ekspert
30-01-2023, 01:02
Właśnie zakończył się proces zapisywania na CD-R jako czerwona księga-:))) Trochę to czasu zajmuje dla PDR-509 - po co się spieszyć- hehehe....Zmieściło się 18 ścieżek (76.10min)-to CD-Player z Mash będzie miał co zamulać akustycznie. Podepnę przewodami do wzmacniacza hybrydowego z 2 lampami i będzie jeszcze inaczej to grało może.

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
30-01-2023, 09:58
Na przeca napisałem że nie ma co próbować hahhahahaah.
U mnie jako sygnałowy Krzychu Jeżyna ze Szczecina to robi Tandberg TD20-   lepsze pewno są ale ja nie mam takiego lepszego.
  I nawet w sumie aż tak mocno go nie męczę-  tak od czasu do czasu- dla zadowolenia i żeby Tadek podrapał sobie trochę głowicę o taśmę.
Do normalnego użytku wystarcza mi na szczęście poziom Dzikiego   :)   Które reprezentują wspólnie Keny-JVC-  doszedł nawet NAK  niedawno  i całkiem przyjemny (zaskoczenie)   Philips.  Chociaż ten ostatni to w sumie taki bardziej Mały jest :)   ale charakternym wdziankiem wielce nadrabia.    No a te wszystkie cyfry takie i owakie to drugoplanowe role- potrzebne jednak.
Gramofonowi przypisałbym osobę Stefana >Prezesa    :)

ed:  tak między nami to mój Krzychu Jeżyna nie jest nawet jakoś super-hiper ustawiony-  tak trochę na oko trochę na miernik ale też tendencyjnie hehehehehe.   Wizyta u oscyloskopa mu się należy-  już mu obiecałem :)

Pewnie jakbyś przysiadł , coś tam powymieniał poustawiał fabrycznie to pewnikiem sprzęt by jeszcze bardziej odżył....

pień

  • 2237 / 1030
  • Ekspert
30-01-2023, 11:08
Ooo to na pewno :)  Szczególnie TD20-  bo z nagrywaniem najlepiej mu nie idzie.  Dlaczego zatem na szczycie?   A no bo starszy brat  3500X   za nagrywacza normalnych taśm robi-  ale choćby skały srały.....    to nie jest w stanie tak odtworzyć swojej własnej taśmy jak robi to TD20.  (co nie oznacza oczywiście tak jak Artur napisał  że nie zeżarłby wszystkiego dookoła razem kablami uranowymi hehehe)
 Następny w hierachii to wypada że będzie KX9010-  ale nie jestem do końca pewien  bo jest jeszcze KX4520-  niby powinienem słyszeć że to bida wersja 9010 itd...   Ale kurna- sęk w tym że nie słyszę za bardzo hehehehe.  Tzn- inny nieco dźwięk ale u doktora osyloskopa wyszło że on jakiś zepsuty czy cóś-  bo parametrami chce załazić w rejon gdzie to takiemu TD by pasowało :)
JVC dla odmiany- przez rok odrobinę przyzdechł mu jeden kanał - tak o 1-2 dB.
A reszta jest OK
(chodzą na poziomie przynajmniej podrasowanego MK232  hehehehehe)
« Ostatnia zmiana: 30-01-2023, 11:10 wysłana przez pień »

silny11

  • 92 / 747
  • Użytkownik
31-01-2023, 20:30
Przyszedl Rotelek. Nie jest bez wad wizualnych, ale te sa bardzo niewielkie, jak na 30-letni sprzet to jest bardzo dobrze. Trzeba bylo sie dobrze przyjrzec, aby je dostrzec. Ale przejdzmy do mieska, dzwiek... Wow, jest roznica, nowe zycie wstapilo w moje CDeki. Dzwiek jest jakby glebszy, siegajacy dalej, niewyplaszczony, zywy, mily, z charakterem. Ale to jeszcze musze wiecej plytek odsluchac i porownac sobie, ale moj PC z karta dzwiekowa Scarlett przegrywa na starcie. Takze dziekuje Wam za rady i pokierowanie laika w tym kierunku.

PS

Sa jakies kosmetyki do sprzetu, zeby z zewnatrz zadbac o niego? Jakies mleczko czy cos?

Wojciech7

  • 1494 / 1094
  • Ekspert
31-01-2023, 22:03
Piękny zestaw-Pogratulować:)))

ArturP

  • 1303 / 2790
  • Ekspert
31-01-2023, 22:44
Sa jakies kosmetyki do sprzetu, zeby z zewnatrz zadbac o niego? Jakies mleczko czy cos?
Jak tylko brudny, to woda z mydłem. Jak chcę to umyć dobrze, to rozkładam na elementy i to co nie zawiera żadnej elektroniki myję wodą z mydłem, zwykłą gąbką do garów. Nie polecam niczego co zawiera rozpuszczalniki typu IPA, ocet, spirytus. Często grafika jest bardzo podatna na takie.

silny11

  • 92 / 747
  • Użytkownik
31-01-2023, 23:34
Nie, bardziej chodzi mi o konserwację, utrwalenie tego co jest, nadanie blasku. Czy lepiej nic nie stosować z takich rzeczy?

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
31-01-2023, 23:55
ie bo będzie zbierać kurz....., np woski itp.....ja tam psikam czasem spraywm do szyb co ma alkohol i szmateczką elegancko......