Audiohobby.pl

Jaki wzmacniacz

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
31-03-2023, 10:44
Pomieszczenie 18 metrów,  wytłumione -  masz :)
   Na moje to będzie tak:
Nie potrzebujesz sprzętu który zagra porządnie dopiero na jakiejś imprezie i w przestrzeni parę razy większej (w sumie mam na zbyciu takie ale na 18 metrów to im ciasno okrutnie byłoby).  Czyli odpuszczasz wszelkiego rodzaju potworom o pojemności po 100 litrów i wzmacniaczom po 500W.   Wystarczy jakiś dobry wzmacniaczyk nawet 20W   a i tak na max-a go nie rozkręcisz.  Jeżeli masz sąsiadów za ścianą to na bank nie puścisz takiego 20 W  na cały gwizdek bo już będą jojczyć.
  Mam tylko jeden magnet Yamahy na chodzie ale jeżeli pozostałe grają podobnie to dźwięk z takiego aparatu fajnie zgrywa się z małymi kolumienkami z bass reflexem na 4 calowym głośniczku.   Moja yamaha dobrze trzyma tony średnie i świetnie się zgrywa właśnie z takimi kolumienkami-  pomimo tego że one prościzna na max bo dwu drożny układ.  I odrobinkę basiku który lubisz dadzą :)
  Jeżeli bardzo lubisz bas  to raczej zmień upodobania muzyczne hehehehehe
Jaki to wzmacniacz?  Kurna-  jakiś fajny :)   Mam też Yamahę 5-set  cośtam i jest spoko w sumie-  ale znajdą się lepsze.
Byleś nie kupił czegoś na scalaku STK  bo ci sp.......   cały dźwięk i jazgot walący po uszach zrobi.
  No i tutaj będę mędzić bo ja tam Rotele lubię-  one tak prawie niedaleko NAD-ów stoją.   Prawie tak samo paskudne ale nie sypią tyle cukru :)  Oczywiście jakiegoś H/K  też warto-  np.  któryś ze starych PM-ów  635  albo 645.   Oczywiście 655 czy 665 też spoko ale one już wygar duży mają i mogą niechcący 18 metrów zdemolować.   No ale 635 czy też 645 są spoko- moc coś koło 30-40W  na kanał i tak nie jest mała-  a dźwiękowo to niezłe wzmacniacze dociągające już do 655 np.
  Co do jakichś innych to się nie wypowiadam - poza Philipsem - też stary grat-  bardzo ładnie gra.  Bo ja tam w sumie wzmacniaczowy talib na którego czarnej fladze namalowane jest  >   H&K  <

Tylko żeby ktoś ci nie wcisnął jakiej legendy pt.   Altus   czy cóś
Jakieś polskie legendy wzmacniaczowe też odpuść
 Pierwszy z brzegu chiński wzmacniaczyk D klasy rozniesie je dźwiękowo na strzępy.
  Wiem co piszę-  mam takie malutkie pudełeczko z napisem NFJ&FXAudio  S502 pro (jakoś tak) i on w zasadzie rozwala dźwiękowo wszystkie wzmaki jakie mi się przewinęły na chacie w ostatnim czasie.  Dopiero przy starciu z H/K  traci argumenty.
  Tylko że to prościzna jest i jego cewki na wyjściu wybredne co do kolumn.  Gdy dobrze przypasuje to jest miodzio i trudno powiedzieć jak z jakimiś konkretnymi kolumnami zagra.

K0V4L

  • 44 / 399
  • Użytkownik
01-04-2023, 19:55
Dzięki wielkie!

K0V4L

  • 44 / 399
  • Użytkownik
08-04-2023, 12:49
Zdecydowałem się na 396-kę. Całość prezentuje się jak na załączonym obrazku :)
Wesołych Świąt!
« Ostatnia zmiana: 08-04-2023, 13:09 wysłana przez K0V4L »