Audiohobby.pl

UNITRA ZRK "ARIA" MDS 2412

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
17-11-2022, 21:29
Druga wersja "ARII" w wersji deck, czyli nieco ulepszona M 2408 SD. Suwakowy przełącznik ścieżek, który był dość mocno awaryjny, zastąpiono izostatem, oraz mechanizm został wyposażony w napinacze taśmy.
Egzemplarz na foto dostałem kilka lat temu od kolegi MaciejLK :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
17-11-2022, 21:32
Już wtedy okazał się w bardzo dobrym stanie technicznym - miał jeszcze fabryczną głowicę, praktycznie bez śladu zużycia. Niestety mechanizm pracował bardzo głośno, czego powodem były sparciałe amortyzatory silnika. Od tych kilku lat czekałem, aż ktoś zacznie takowe produkować i doczekałem się :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
17-11-2022, 21:36
Nowe amortyzatory zamontowałem przed chwilą. Mam wrażenie, że są nieco zbyt twarde, choć mogę się mylić (teraz trudno o dobre porównanie ze starymi - nawet, jeśli są dobrze zachowane). W każdym bądź razie wymiarowo pasują bardzo dobrze - siedzą dość ciasno.
Oczywiście po wymianie tych amortyzatorów mechanizm pracuje już dużo ciszej, a nie jak traktor... ;) A przede wszystkim można go spokojnie użytkować. Co prawda nie pracuje jeszcze tak cicho jak powinien, ale teraz najwięcej hałasu robi idler przenoszący napęd z silnika na koło zamachowe - możliwe, że ma wybite łożysko, lub wystarczy po prostu smarowanie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
18-11-2022, 09:26
Hehe,  jaka fajna Aria !   
  Chociaż przyznam się bez bicia że nigdy mięty u mnie nie było do tego magnetofonu.   Był kiedyś w domu taki kupę lat temu ale został sprzedany wujowi.   Poniewasz wujo gust muzyczny miał jaki miał i w sumie to ma do dzisiaj bez wiekszych zmian,   magnetofon ten utkwił mi w pamięci jako >
TORA  Tora  uułuu



Proponuję to jako kawałek testowy
    W sumie to pewnie ta guma idlera też już mogła podupaść na zdrowiu , niestety.   Dlatego głośno idzie

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
19-11-2022, 05:11
Hehe znany mi utwór i chyba nawet mam na której szpuli z muzką italo-disco ;)

W sumie to pewnie ta guma idlera też już mogła podupaść na zdrowiu , niestety.   Dlatego głośno idzie

Guma nie jest popękana ani stwardniała i pracuje ok. Prędzej to kwestia smarowania lub luzu na łożysku.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Pancerek

  • 24 / 986
  • Użytkownik
21-09-2023, 21:14
Co prawda nie pracuje jeszcze tak cicho jak powinien, ale teraz najwięcej hałasu robi idler przenoszący napęd z silnika na koło zamachowe - możliwe, że ma wybite łożysko, lub wystarczy po prostu smarowanie.
Zastanawiałem się ostatnio na tym idlerem (tzw. Skaczące kółko) czy ktoś próbował wytoczyć takie kółko z rowkiem na jakiś gumowy oring. Przecież i tak dotyka krawędzią do rolki silnika.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
21-09-2023, 22:48
....TORA  Tora  uułuu

Wieki całe tego nie słyszałem. Dzięki wielkie za przypomnienie :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
21-09-2023, 23:32
Nie ma sprawy :)
  Chociaż zastanawiam się czy odpowiedniejsze dla  dla Arii  nie jest:



hehehehe
  Ja ten kawałek dosyć często wspominam -  ze względu na młotek i telefon  :)   
  Rita chociaż komórki wtedy nie miała heheheheeh.   Gdyby wtedy miała to pewno by zaj.........   a ja tam wcale bym się nie zdziwił.
« Ostatnia zmiana: 21-09-2023, 23:34 wysłana przez pień »

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
22-09-2023, 13:54
Zastanawiałem się ostatnio na tym idlerem (tzw. Skaczące kółko) czy ktoś próbował wytoczyć takie kółko z rowkiem na jakiś gumowy oring. Przecież i tak dotyka krawędzią do rolki silnika.

Nie widziałem jeszcze żeby ktoś dorabiał i raczej marne szanse. One się jak dotąd nie psują, albo rzadko się zdarza, bo ja się nigdy z takim uszkodzeniem nie spotkałem. A z Twoim coś nie tak?
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
22-09-2023, 14:01
Ktoś tu pisał o wygniecionym w jednym miejscu idlerze z powodu odstawienia do piwnicy "Arii" z załączonym "Play".