Audiohobby.pl

Kenwood KR-A4070 - jaki następny

jmahorow

  • 12 / 1555
  • Nowy użytkownik
06-11-2022, 23:53
Mam obecnie Kenwood'a KR-A4070. Parametry dostępne tutaj: https://www.hifiengine.com/manual_library/kenwood/kr-a4070.shtml i niestety nie mogę nigdzie dostać potencjometru głośności do tego modelu (GAE 100KBX2), a mam z nim problem. Po załączeniu nie słychać jednego kanału. Trzeba lekko ruszyć gałką vol. żeby zaczął grać. Czyszczenie nie pomogło.

Brzmienie mojego Kenwooda jest ze mną już od 20 lat i może czas zmienić na wyższy model? Widziałem na ebay model wyższy KR-A5070, ale on zdaje się różni jedynie większą mocą o 40W na kanał przy 8 ohmach. Kolejny model z rocznika 1995 to już wersja z dźwiękiem przestrzennym, który nie jest mi w ogóle potrzebny. Mam jedynie parę głośników i nie nie zamierzam kupować na tył itp. ;)
Mam fajny odtwarzacz płyt CD Kenwooda i chętnie zostałbym w amplitunerze, ale rozważam zmianę na integrę plus mogę dokupić zewnętrzne radio, bo słucham dużo radyjka. Może coś doradzicie?

jmahorow

  • 12 / 1555
  • Nowy użytkownik
07-11-2022, 08:22
Znalazłem ciekawy amplituner Kenwood KR-V7070. Co o nim sądzicie?

jmahorow

  • 12 / 1555
  • Nowy użytkownik
07-11-2022, 23:17
Dziękuję @Hammer, ale niestety ten potencjometr ma inny kąt nacięcia niż oryginalny. Po jego zainstalowaniu punkt na gałce potencjometru zaczyna się na godz. 11, a oryginalny GAE na 7. Do tego ma inną charakterystykę. Po lekkim zgłośnieniu zaczyna bardzo głośno grać. Ten oryginalny łagodnie podbijał głośność. Ale bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.