Audiohobby.pl

Wnętrze wkładki gramofonowej.

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
30-08-2022, 21:21
Tytuł może mylić, niestety nie mam żadnej wkładki rozłożonej na części.
Temat raczej ze znakiem zapytania.
Chcę zapytać czy ktoś z was ma takie wkładki rozebrane bądź zepsute, nadające się do rozebrania?
Pytanie powstało pod naciskiem potrzeby wymiany igły we wkładce. Pomijam to, że igły mają inne szlify i mocowania. Chodzi oczywiście o igły o takim samym szlifie i mocowaniu, ale niekoniecznie tego samego producenta.

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
05-09-2022, 08:43
Sam chcesz próbować? To dość specjalistyczna operacja. Nie lepiej oddać komuś kto się w tym specjalizuje?
Nawet w Polsce w Gdańsku mamy kogoś kto w to się bawi.

Jest cała masa wkładek które wnętrze ma na wierzchu.
Np taka Rega czy Benz Micro

« Ostatnia zmiana: 05-09-2022, 08:46 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
15-09-2022, 20:47
Nie żebym sobie podsmichójki robił, ale ta pierwsza to WiFi?
Z kumplem "audiobilem" zastanawiamy się, czy do np. wkładki Mf-105 można zamontować igłę jakiegoś renomowanego producenta. Nie wiem, może ortofona?
Chodzi o to, że niektóre igły są wyjmowane same, bez jakichkolwiek plastikowych dodatków. Mają tylko rysik, trzpień i gniazdo obsadzenia, nic poza tym.
 Tak naprawdę to chyba słabo szukam, bo nic nie mogę znaleźć na ten temat.

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
16-09-2022, 09:45
Czemu wifi? Wszystko tam to wkładki MC. Na końcu igły są przyczepione cewki i druciki od nich idą do pinów. Tu może ciut lepiej widać pionowe druciki. NIe kojarzę żeby gdzieś dało się samą igłę wymienić. Ok były same wymienne igły ale to w patefonach jak na fotkach od dołu.

Piszesz o MF czyli o wkładce typu MM, tam na końcu przymocowany jest magnes, który docelowo musi się znaleźć w odpowiednim miejscu wkładki. Plastikowy dodatek zawiera też zawieszenie.

Polska MF'ka to licencja Tenorel T2001, więc można próbować ich igły o ile w ogóle są dostępne (choć jest spore ryzyko że do 105 akurat nie spasują).

https://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=3941.0

Był tam niby i Shibata i Eliptical. Czy coś faktycznie gra lepiej to musiał byś poptyać na winyl.net , parę osób które to drążyło pewnie się tam znajdzie. Z drugiej stony tak czy siak zaawansowana igła kosztuje niemało (nawet bez plastików jako część do przeszczepu), także ja darował bym sobie MF'kę i poszukał czegoś do czego jest duży wybór wymiennych igieł jeżeli to jest warunek konieczny
« Ostatnia zmiana: 16-09-2022, 11:21 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES