Audiohobby.pl

Sprzedam słuchawki Audio-Technica DSR7BT

lpaprocki

  • 29 / 5158
  • Użytkownik
17-07-2022, 17:27
Typ:
sprzedam
Rodzaj:
słuchawki
Cena:
590 zł
Sprzedam słuchawki Audio-Technica DSR7BT

To słuchawki bezprzewodowe z innowacyjną budową przetwornika. Przez Audio-Technice zostało to nazwane Pure Digital Drive, generalnie polega na tym że uzwojenia przetwornika elektro-akustycznego, wzmacniacz i DAC są zintegrowane w jedną konstrukcję.
Dzięki temu osiąga się niskie zniekształcenia i wysoką jakość dzwięku.

Następną cechą rzadko spotykaną a bardzo przydatną jest możliwość podłączenia słuchawek do komputera przez przewód USB. Powoduje to oczywiście ładowanie słuchawek, ale także możliwość transmisji dzwięku przez kabel, nie przez interfejs Bluetooth.
Dzięki temu można przesyłać dzwięk 24 bit / 96 kHz bezstratnie (protokoły BT są stratne i mają niższe parametry). To jest też wygodne rozwązanie bo zapewnia dobry dzwięk np. z laptopa bez zewnętrzego DAC i wzmacniacza słuchawkowego. Po prostu słuchawki pojawiają się jako zewnętrzna karta USB i można słuchać.

Słuchawki kupiłem do słuchania w biurze, ale od długiego czasu pracuje zdalnie i słuchawki leżą tylko w kartonie, wobec czego idą na sprzedaż.
W komplecie wszystko co dostałem ze sklepu czyli: opakowanie, woreczek do przenoszenia słuchawek, kabelek USB, instrukcja, gwarancja (nieaktualna już) oraz faktura ze sklepu.
Ja kupowałem te słuchawki za 1400 zł.

Stan wizualny i techniczny bardzo dobry, słuchawki są mało używane - tak jak pisałem - używałem ich może 2 miesiące a potem cały czas leżały na półce w kartoniku.
Jedyna wada jaką znalazłem to pęknięta klapka zatykająca port USB. W zasadzie nie ma to wpływu na działanie po tą zaślepkę i tak można wyciągnąć i włożyć. Na jednym ze zdjęć widac tą zatyczkę.

Słuchawki są wygodne, poduchy z pianki pamięciowej dopasowują się do kształtu głowy. Dobrze tłumią dzwięki z otoczenia (ale w tym modelu nie ma aktywnej redukcji szumów).

Przykładowe dwie recenzje:
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-dsr7bt/
https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/bezprzewodowe/2890-ath-dsr7bt