Audiohobby.pl

Dobry odbiornik strumieniowy potrzebny

pień

  • 2214 / 1001
  • Ekspert
27-03-2022, 11:47
  Jak w tytule.
Chciałbym kupić jakiś odbiornik strumieniowy w miarę dobry ale żeby nie kosztował furę siana. 
Przestało mnie zwyczajnie bawić motanie się kablami żeby komputer przypinać do sprzętu.   Myślałem w sumie nawet przez chwilę żeby jaką malinkę przysposobić.  Niby tanie to to i świetnie by sobie poradziło z jakim Spotify ale zapewne trzeba by parę drobiazgów dokupować-łączyć- wku......    się że coś nie działa i na koniec wyszłoby że taniej kupić gotowca.
  Mam więc prośbę do Was  o wskazanie jakiegoś ustrojstwa wartego uwagi.
(bo ja na tym znam się co najwyżej jak wilk na gwiazdach)

ed:   mam abonament w Spotify _  być może ma to wpływ na ew. wybór
« Ostatnia zmiana: 27-03-2022, 11:50 wysłana przez pień »

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
10-04-2022, 01:59
Używam Yamahy NP-S303 która zupełnie mi wystarcza. Słucham prawie wyłącznie ze Spotify-a z którego sporo nagrywam na kasety. Pisałem o tym tutaj:
http://audiohobby.pl/index.php?topic=13758.0

pień

  • 2214 / 1001
  • Ekspert
10-04-2022, 16:53
Ooo, dzięki :)

Jacek_8

  • 95 / 4714
  • Użytkownik
13-04-2022, 12:46
https://www.technisat.com/pl_PL/DIGITRADIO-143-CD/352-10774-22631/

Coś takiego kupiłem synowi w zeszłym tygodniu - ok 980zł.
Ma spotify - nie uruchamiałem, nie mam abo.
Ma dab+ - w W-wie zgłasza się 28 stacji (na dołączonej antenie ok 1mb).
Wszystkie państwowe pokazują 1 kreskę (max 4), ale odsłuch jest b.dobry. Na chwilę podłączyliśmy inna antenę ze wzmocnienim - był ok 2-3 kreski i zaczęły grać pozostałe stacje.
FM jest niezły, ale też trzeba będzie powalczyć z anteną.
Jest funkcja NAS-u, ale też nie ruszona (brak czasu).
Radia internetowe potrafią się ładnie odezwać (aac + > 128kb, na mp3 super gra na 320). Ilość stacji wydaje się duża, ale dopiero ze wszystkim startujemu, wiec potem może okazać się że jest słabiej. Obsługa jest dość prosta.
Ma CD - ale sprawdziłem tylko że gra.
Ma wbudowany korektor (można wyłączyć) i z pilota regulację głośności (po podłączeniu do wzmaka).
Bluetooth też działa (tylko dla próby).
Ma wejście liniowe (kabel) z rutera - nie sprawdzaliśmy bo nie mamy.
Ma RDS-a i po 30 pamięci stacji na każdy zakres.
Ddzwięk na dabie, fm, radio int zależy bardzo od anteny. Moim zdanie jest przyjemny - dość plastyczny, pastelowy, nie jest tak b.cyfrowy.  Stereo potrafi też zaskoczyć - najlepsze ma Radio Jasna Góra i Profeo (katolickie) /dab+/.
Na fmie niektóre potrafią syczeć ale są takie że żyleta (chyba Eska).
Ale przede wszystkim  ANTENA.
Produkt jest polski/węgierski/niemiecki - tam mają fabryki, ale jak jest naprawdę?
Widzieliśmy dość podobne Lenco, Hama, jakieś Audizia (https://sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-23525-Radio-internetowe-Audizio-Trento-z-Bluetooth-i-radiem-FM-DAB.html?query_id=1) i na Conradzie, zdecydowaliśmy na na Technisata ze wzgl. na firmę w Polsce.

pień

  • 2214 / 1001
  • Ekspert
13-04-2022, 20:33
 Dzięki bardzo Jacek  :)
    Podoba mnie się to :)   Fajne puzderko i jeszcze za radio robi.
Opisałeś też fajnie.
Dlaczego ja o czymś takim nie pomyślałem?
 Zaraz sprawdzę czy na Amazonie mają.
---pewnie są jakieś bardziej audiofilskie ale do spotify ?   Bez przesady- nie będę siana inwestować.

-- na wszelki wypadek zapytam:   buda metalowa jest, tak?  I czy na żywo też mniej więcej wygląda jak na obrazku.

ed:
hehe-   mają :)
wołają po kursie mniej więcej tyle co napisałeś w złotówkach
« Ostatnia zmiana: 13-04-2022, 20:48 wysłana przez pień »

Jacek_8

  • 95 / 4714
  • Użytkownik
14-04-2022, 09:47
Cieszę się że choć trochę pomogłem.
Buda jest raczej metalowa - sprawdzę za kilka dni bo jest w innym mieszkaniu.
Kupiliśmy praktycznie ze względu na tuner fm/dab i możliwość podłączenia telefonu do wzmaka (bluetooth).
Z innych funkcji cieszyliśmy się że są ale nie był to priorytet.
Musiałem coś kupić młodemu bo zaanektował mojego 30-letniego Kenia (tuner).
Jeśli chodzi o dźwięk to nie jest on tak głęboki, plastyczny jak z Kenia ale jak pisałem jest przyjemny.
Idzie w kierunku trochę "efektownego" dźwięku z szerszymi, głębszym stereo (detaliczność). Nie jest aż tak "wybłyszczony".
Ma kilka profili korektora: flat, klasyka, jazz, rock, pop - coś przypasuje albo można wyłączyć.
Jak pisałem, akurat funkcje które Ciebie interesują nie sprawdzaliśmy bo nie mamy fizycznej możliwości i trochę czasu.
Myślę że powoli z tym ruszymy.
Pudło wygląda dość porządnie i estetycznie (jak na współczesny produkt).
Część modeli które wymieniałem to chyba to samo z kosmetycznymi zmianami (wszędzie ta sama wielkość ekranu). Technisat miał ciut większy.
Jeśli potrzebujesz więcej info, to za kilka dni.
Możemy spróbować założyć konto na Spotifaju i sprawdzić jak to wygląda ale nie mogę obiecać że zrobimy to w ciągu tygodnia, dwóch.
Pozdrawiam


pień

  • 2214 / 1001
  • Ekspert
14-04-2022, 20:44
Spoko, nie pali się :)  parę dni wytrzymam z bólami.
   Jeżeli masz ochotę i czas to załóż darmowe konto na Spotify  z jakiego komputra i zobacz czy z darmochy uda się wlogować z tego
ładnego puzderka.  Kto wie :)
   W końcu oni tam też wyczują jakby potencjalnego klienta na premium i może problemów nie będą robić.
:)

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
19-04-2022, 22:45
Panowie, załóżcie sobie konta a potem wedle potrzeb kupujcie dostęp do "premium", np. za 20 zł na miesiąc.  Abonament to moim zdaniem nieporozumienie. Bardzo ważne jest ustawienie jakości odtwarzania w Spotify-u na "bardzo dobrą" a z tego co pamiętam to darmowe konto tego nie ma. Najwygodniejsze sterowanie strumieniowcem jest przez aplikację. Czy ten Technisat ma coś takiego?

Jacek_8

  • 95 / 4714
  • Użytkownik
21-04-2022, 09:15
Na szybko.
Młody samodzielnie zakonfigurował Sp i połączył z Technisatem. Ja zobaczyłem to już jako grający zestaw - nie znam szczegółów. Młody założył konto na Sp (jakieś). Na PC zainstalował ich aplikację, zalogował się. Na Technisacie wybrał opcję Spotifaja. Na PC w liście "dostępnych" urządzeń pojawił się Techn. Po "conect-cie" muza poszła poprzez Technisata na wzmaka. Na Technisacie, z pilota można było skakać między kolejnymi utworami. Tyle pamiętam. Dziś może dłużej posiedzę nad tym. Podłączenie do wzmaka, wzmak i głośniki - wszystko jest baaaardzo tymczasowe. Dlatego o jakości można mówić gra/nie gra.

pień

  • 2214 / 1001
  • Ekspert
21-04-2022, 18:48
Hehehe  :)   Optymistycznie.
   Zakładam że młody wolał talary przeznaczyć na piwo :)  np.   niż na opłacanie abonamentu w Sp.  i założył darmowe które odpaliło na puzderku :)   świetnie.
   Dzięki za Twój trud  i tak jak wcześniej napisałem nie pali się.  Poczekam aż sobie tam usiądziesz i posłuchasz jak to brzęczy .

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
22-04-2022, 01:18
Na szybko.
Młody samodzielnie zakonfigurował Sp i połączył z Technisatem. Ja zobaczyłem to już jako grający zestaw - nie znam szczegółów. Młody założył konto na Sp (jakieś). Na PC zainstalował ich aplikację, zalogował się. Na Technisacie wybrał opcję Spotifaja. Na PC w liście "dostępnych" urządzeń pojawił się Techn. Po "conect-cie" muza poszła poprzez Technisata na wzmaka. Na Technisacie, z pilota można było skakać między kolejnymi utworami. Tyle pamiętam. Dziś może dłużej posiedzę nad tym. Podłączenie do wzmaka, wzmak i głośniki - wszystko jest baaaardzo tymczasowe. Dlatego o jakości można mówić gra/nie gra.

Z tego co piszesz wynika że Technisat ma bardzo podobną funkcjonalność co Yamaha z MusicCast-em: wygodne sterowanie przez aplikację (PC lub telefon) a pilot i przyciski na frontowym panelu przydają się od czasu do czasu. Yamaha praktycznie nie ma wyświetlacza. Dwie linijki tekstu trudno takowym nazwać. Przy Spotify-u wyświetla się tylko napis "Spotify". Dopiero przy innych funkcjach pojawiają się jakieś informacje. Mi to nie przeszkadza bo się przyzwyczaiłem do apki na telefonie. Yamaha nie ma też tunera FM/DAB+. Takowy posiadam w osobnym klocku T-D500.
Ciekaw jestem jak będzie z brzmieniem na Technisacie. W NP-S303 nie jest audiofilskie ale daje radę.

Jacek_8

  • 95 / 4714
  • Użytkownik
28-05-2022, 00:16
Koledzy.
Wiem ze to totalny offtop, ale szukając tematów meblowych, znalazłem coś takiego:
https://poldar-meble.pl/wykonalis Kruca bomba. Sprzęt wygląda mega.
Ale jak to przesłuchać????

pień

  • 2214 / 1001
  • Ekspert
28-05-2022, 14:43
Ale jak to przesłuchać????

Zaprosić ruskich- oni wywiozą w miejsce gdzie wszystko wyśpiewa.
  -fajne graty :)