Audiohobby.pl

Gramofon na dobry początek (500-1000 zł)

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
26-03-2023, 18:43
No i oczywiście żeby nie było że nikt Cię tutaj nie uprzedzał.
To kosztowna zabawa. Nie wiem czy warto inwestować dla kilku PRL-owskich wydań płyt.

To prawda to kosztowne jest ,nie wspominając ceny płyt gramofonowych.

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
26-03-2023, 20:56
Ja bym poszedł od razy w gramofon lewitacyjny....hahahhahahahah

Bardzo dobry pomysł, do tego jeszcze lewitujący magnetofon kasetowy -:))))
Masz taki gramofon-?

Proszę bardzo:

Przy takim bujaniu talerza nie odważyłbym się na taki zakup.

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
26-03-2023, 21:19
Made in China"-to tylko taki zwrot w tekście dotyczący gramofonu

Kraj nie ma znaczenia. Nie znam nic ze współczesnych sprzętów do 1k ani trochę więcej co zasługiwało by na nazwę gramofon. W używkach nawet dużo tańszych zdecydowanie da się coś takiego wybrać.
Jak budżet mały i kolekcja się nie powiększy znacznie to jakiś stary t4p i nowa igła spokojnie wystarcza.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
26-03-2023, 23:09
Cyt.Przy takim bujaniu talerza nie odważyłbym się na taki zakup."- Na to nie  zwróciłem uwagi jednak-:(((
Pomysł takiego gramofonu uważam za nowatorski jednak.
Dobrze że w moich różnych kaseciakach nie bujają się tak kasety magnetofonowe-hehehe.....

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
27-03-2023, 00:09
Nowatorski jedynie w kategorii gadżetu. Żeby to miało jakiś sens ta lewitacja musiała by dotyczyć  tandemu talerz ramię które powinny być spięte na sztywno. Bez tego to co najwyżej fajnie wygląda.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
27-03-2023, 01:29
Nowatorski jedynie w kategorii gadżetu. Żeby to miało jakiś sens ta lewitacja musiała by dotyczyć  tandemu talerz ramię które powinny być spięte na sztywno. Bez tego to co najwyżej fajnie wygląda.

Zgadzam się, MAG-LEV to gadżet.

O jakim T4P piszesz? Chodzi o standard wkładki?
« Ostatnia zmiana: 27-03-2023, 02:37 wysłana przez Chaos »

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
27-03-2023, 02:41
Tak wkładek ale i ramion. Dla kogoś kto nie chce się wgryzać za bardzo w winylowe tematy. Co prawda wybór nowych wkładek jest marny ale z drugiej strony ktoś kto nie chce wchodzić głębiej i tak nie będzie tym zonglował.

Plus taki że nie da się spalić niczego zła kalibracja bo po prostu jej nie ma bo wszystko jest ustandaryzowane.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

WOY

  • 574 / 4617
  • Ekspert
27-03-2023, 09:47
Cyt.Przy takim bujaniu talerza nie odważyłbym się na taki zakup."

Takie bujanie talerza to nic w porównaniu z pokrzywionymi płytami jakie są dostępne na rynku, to dopiero jest zmartwienie.
Dzisiaj kupienie idealnie prostej płyty graniczy z cudem.

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
27-03-2023, 10:47
Takie bujanie talerza to nic w porównaniu z pokrzywionymi płytami jakie są dostępne na rynku,
Z tym bym się nie zgodził. Pomijając totalne babole, powolne bujanie płyty to nie jest aż tak  duży problem i mała częstotliwość. Natomiast tym talerz miota we wszystkie strony z dużo większymi częstotliwościami, nawet jeżeli amplitudy są mniejsze niż przy pokrzywionej płycie.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

WOY

  • 574 / 4617
  • Ekspert
27-03-2023, 11:12
A skąd masz pewność że ten egzemplarz gramofonu to też nie jest jakiś totalny babol żeby sobie z niego pokpić.
Problem jest dość złożony. Widywałem markowe gramofony których bym nawet nie podejrzewał o bujanie i bicie talerza.
Dodając do tych efektów paskudnie wytłoczone płyty łatwo zadać sobie pytanie, po co wkładam tyle wysiłku w ustawianie wkładki i ramienia ?

Nie mówię że nie masz racji bo też widzę co zostało sfilmowane. Staram się tylko podkreślić skalę problemu.

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
27-03-2023, 12:28
A skąd masz pewność że ten egzemplarz gramofonu to też nie jest jakiś totalny babol żeby sobie z niego pokpić.
Nie ma znaczenia. Ramię nie jest na sztywno sprzężone z talerzem. Nawet gdyby to było klasyczne łożysko a tylko plinta na której przymocowany jest talerz była by "pływająca" a ramię osobno to efekt był by ten sam, talerz porusza się niezależnie względem igły w różnych kierunkach generując syf i zniekształcenia. A im głośniej w okolicy tym więcej dodatkowych sprzężeń na to wchodzi, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka na filmie nie było by ich widać.

To nie sam talerz powinien być "resorowany" ale cały układ "grający", tak jak np w starszych Thorensach.
« Ostatnia zmiana: 27-03-2023, 12:31 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
28-03-2023, 02:50
Tak wkładek ale i ramion. Dla kogoś kto nie chce się wgryzać za bardzo w winylowe tematy. Co prawda wybór nowych wkładek jest marny ale z drugiej strony ktoś kto nie chce wchodzić głębiej i tak nie będzie tym zonglował.

Plus taki że nie da się spalić niczego zła kalibracja bo po prostu jej nie ma bo wszystko jest ustandaryzowane.

Ty tak na serio? Bo ja nawet nie wiem jak to skomentować...
Miałem Technicsa SL-BD22D i on co najwyżej mógł robić za dekorację do taniego zestawu bo do słuchania się nie nadawał. Fatalne brzmienie i bardzo duża nierównomierność obrotów. Produkt gramofonopodobny.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2023, 03:01 wysłana przez Chaos »

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
28-03-2023, 10:07
Może taki... ponoć jest na to promocja i 3 ramiona gratis.



niezły ten jeszcze jest, więc wybór szeroki.....

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
28-03-2023, 10:21
Miałem Technicsa SL-BD22D i on co najwyżej mógł robić za dekorację do taniego zestawu bo do słuchania się nie nadawał. Fatalne brzmienie i bardzo duża nierównomierność obrotów. Produkt gramofonopodobny.
Przy tak szerokiej gamie modeli to akurat  nie dziwne że mieli i gorsze i lepsze modele. Technics akurat nie z paskowców był znany. Raczej miałem na myśli modele podobne do SL-D20, D21, D30, DD20, Q2, Q20. I oczywiście to też jakieś cuda nie są ale w porównaniu do dzisiejszych tanich to i tak mistrzostwo świata.

Przyjrzyj się np budowie ramienia we współczesnej Audio-Technica AT-LP60 a to nie jest jeszcze najgorszy z przykładów.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2023, 10:54 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
28-03-2023, 10:26
niezły ten jeszcze jest, więc wybór szeroki.....

Ale w "magnetycznych łożyskach" nie ma lewitacji. Tam magnesy tylko odciążają łożysko od pełnego nacisku talerza.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES