Audiohobby.pl

Pionieer A403R

Wojciech7

  • 1492 / 1087
  • Ekspert
27-10-2021, 13:19
Tak pochwale się -przyszłą duża paczka z  nowym wzmacniaczem stereofonicznym oczywiście jak by nie inaczej Pionieer A403R, który będzie teraz zapodawał moc na pionierowe kolumny głośnikowe.Stary idzie do szafy-ma wakacje bezterminowe (Pionieer A109).
Ten nowy jest większy więcej waży i pewno przy głośniejszym graniu elektrownia będzie się cieszyć:)))
Powoli podłączam plątaninę wszelkich przewodów z tyłu wzmacniacza-trochę się nazbierało ale dam radę.
Pierwsze wrażenia akustyczne-gra tak w  stronę ciepłego grania co nie znaczy że brakuje sopranów, a basy stały się teraz bardzie przyjemne dla ucha jednak. Nie umiem po audiofilsku opisywać jak gra więc tak opisałem .
Może znajdę jakiego "audiofila-poetę" i za odpowiednim honorarium napisze jaki to "cud akustyczny i techniki" ten właśnie wzmacniacz- hehe.... (tylko po co mi to) ?
Teraz niech trochę pogra w nowym miejscu, zakoleguje się z magnetofonem, odtwarzaczem cd bo po to jest.Wyczytałem w internecie że ten model przy nie za głośnym wzmocnieniu nie grzeje się za bardzo- fałsz/prawda-? Bo jego teraz miejsce ze wzg na masę, wymiary parter piramidy. Można go sterować pilotem, ale na razie nie mam takowego do niego.Gdybym miał to bym resztę pospinał przewodami i sterował resztą bo są odpowiednie gniazda(magnetofon, odtwarzacz cd ). Tyle pisania na  szybko idę słuchać jak gram muzyka. Siedzę przy kompie i pisze tutaj a po podłodze drewnianej mimo że cicho gra już czuje miłe basowe  wibracje( może dla tego że nagrane na kasecie bluesy).  teraz z praktycznej strony wzmacniacz tego to:
na tylnej ściance dodatkowe gniazdo elektryczne do podłączenia (magnetofon,cd) -jeden pstryk we  wzmacniaczu i włączają się dodatkowe urządzenia-ale sprytne , wejście/wyjście na korektor graficzny(możliwość nagrywania/odtwarzania z korektorem lub bez)-dla mnie  super, przednia ściana duże pokrętła mam czym kręcić, zabezpieczenie głośników, końcówki mocy pstrykające przekaźniki i inne jeszcze zabezpieczenia.
Ale się napisałem aż klawiatura jęczy:)))














« Ostatnia zmiana: 27-10-2021, 14:11 wysłana przez Wojciech7 »

pień

  • 2227 / 1023
  • Ekspert
27-10-2021, 19:40
  Jeżeli nie gra ch.....  ,   ani tak sobie to znaczy że gra
      ładnie  :)
  I to wystarczy.
     Fajny wzmacniacz i niech cieszy uszy!
Będziesz w nim grzebać czy nie ma potrzeby ?

Wojciech7

  • 1492 / 1087
  • Ekspert
27-10-2021, 19:52
  Jeżeli nie gra ch.....  ,   ani tak sobie to znaczy że gra
      ładnie  :)
  I to wystarczy.
     Fajny wzmacniacz i niech cieszy uszy!
Będziesz w nim grzebać czy nie ma potrzeby ?
Posłucham jutro bo dzisiaj trochę emocji jednak było.Oczywiście zaglądnąłem do jego duszy a tam jak nówka nie  śmigana prawie.Potencjometry działają normalnie, kanały równo grają , nic nie trzeszczy, szumi, brumii. Grał długo i był lekko letni jednak to dobrze bo poprzednik się nagrzewał jednak.Trochę się zaplątałem przy podłączeniach ale już dobrze jest.Nie będę go katował ma grać i działać.Co do pilota poszukam ,pomyślę. Z włączonym korektorem to już inna bajka akustyczna-daje moc na kolumny wtedy(oczywiście nie ma ma max bas,ani wysokich) lekka korekta tylko.Ma teraz czas na zadomowienie się :)))
Jest solidy więc na  swoich plecach teraz ma nawalone trochę innych klamotów.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2021, 19:54 wysłana przez Wojciech7 »