Audiohobby.pl

STX W.38.500.8.MC

kowalsky

  • 8 / 2283
  • Nowy użytkownik
19-08-2021, 12:55
Cześć, witam wszystkich!

Od dawna czytam forum, ale dopiero teraz mam pytanie, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

Czy mieliście przyjemność (bądź nieprzyjemność ;) ) poznać bliżej tytułowy głośnik?
Szukam czegoś niedrogiego do budowy paczki pod gitarę basową, a delikwent WYDAJE się być całkiem w porządku, sądząc po parametrach i ch-ce. Planowana aplikacja to albo obudowa zamknięta ~ 60l, albo bass refleks ~ 100l, strojony dość nisko (40Hz, lub mniej). Według symulacji powinno być ok. Wytrzymałość mechaniczna mnie nie martwi - head ma 250W/4ohm, a głośniki mają być dwa, czyli każdy dostanie po połowie.

I teraz pytanie zasadnicze: jak moję "wydaje mi się" ma się do rzeczywistości? Pasmo niby wygląda dobrze _ głośnik idzie efektywnie do 3kHz, z (pewnie wygładzonymi na obrazku) peakami w okolicach 2kHz, czyli jak w typowym gitarowcu. Ale nie wiem, jak brzmi w rzeczywistości. Ma w ogóle start do np niższych modeli Eminence?

Cube-audio sprzedają aktualnie na Allegro te głośniki, ale, jak na razie, nie odpowiedzieli na wiadomość. Mam nadzieję, że może tu się ujawnią ;)

Czyli - ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie...

Maciek