Audiohobby.pl

Preparat do głowic magnetofonowych

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
31-07-2021, 11:44
Opakowanie zawiera dwa pojemniki z płynami: do elementów metalowych (głowice i kabestany) oraz do wałków prowadzących.
Jak ma  się japońskie magnetofony to trzeba spróbować:)))
Zamówiłem i czekam na paczkowóz.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
31-07-2021, 12:58
Opakowanie zawiera dwa pojemniki z płynami: do elementów metalowych (głowice i kabestany) oraz do wałków prowadzących.
Jak ma  się japońskie magnetofony to trzeba spróbować:)))
Zamówiłem i czekam na paczkowóz.
Kabestany to na statku, pisałem o tym i nie tylko ja wiele razy. W magnetofonie są z ang. "capstan" lub po prostu wałki przesuwu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
31-07-2021, 13:31
Opakowanie zawiera dwa pojemniki z płynami: do elementów metalowych (głowice i kabestany) oraz do wałków prowadzących.
Jak ma  się japońskie magnetofony to trzeba spróbować:)))
Zamówiłem i czekam na paczkowóz.
Kabestany to na statku, pisałem o tym i nie tylko ja wiele razy. W magnetofonie są z ang. "capstan" lub po prostu wałki przesuwu.
Ja tak nie napisałem-skopiowałem tekst ze stronki o tym preparacie.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
31-07-2021, 16:15
Opakowanie zawiera dwa pojemniki z płynami: do elementów metalowych (głowice i kabestany) oraz do wałków prowadzących.
Jak ma  się japońskie magnetofony to trzeba spróbować:)))
Zamówiłem i czekam na paczkowóz.
Kabestany to na statku, pisałem o tym i nie tylko ja wiele razy. W magnetofonie są z ang. "capstan" lub po prostu wałki przesuwu.
Ja tak nie napisałem-skopiowałem tekst ze stronki o tym preparacie.
Dlatego przed skopiowaniem czegokolwiek warto upewnić się co kopiujemy.
Ale wracając do setna. Wojtku jak przyjdzie preparat to najbardziej interesuje mnie to do gumy, co to jest. Bo do czyszczenia głowic i wałków to napewno jest zwykła IPA..
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
31-07-2021, 19:52
Opakowanie zawiera dwa pojemniki z płynami: do elementów metalowych (głowice i kabestany) oraz do wałków prowadzących.
Jak ma  się japońskie magnetofony to trzeba spróbować:)))
Zamówiłem i czekam na paczkowóz.
Kabestany to na statku, pisałem o tym i nie tylko ja wiele razy. W magnetofonie są z ang. "capstan" lub po prostu wałki przesuwu.
Ja tak nie napisałem-skopiowałem tekst ze stronki o tym preparacie.
Dlatego przed skopiowaniem czegokolwiek warto upewnić się co kopiujemy.
Ale wracając do setna. Wojtku jak przyjdzie preparat to najbardziej interesuje mnie to do gumy, co to jest. Bo do czyszczenia głowic i wałków to napewno jest zwykła IPA..
Faktycznie pospieszyłem się z skopiowanie tekstu.Jak już będzie napisze na  forum jak  działa magnetofon po czyszczeniu tym japońskim preparatem.

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
31-07-2021, 20:34
Zestaw zawiera:1 x 20 ml butelkę środka do czyszczenia głowic magnetofonowych, 1 x 20 ml butelkę środka do czyszczenia gumy na rolce dociskowej
10 wacików do czyszczenia- specjalne nie rozwarstwiające się
Nie używać do czyszczenia magnetowidów.

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
07-08-2021, 12:11
Po kilku dniowym trochę graniu magnetofonu rolka tak szybko się nie zabrudziła.Czy pojemność w buteleczkach-20ml to dużo czy mało tego jeszcze nie wiem, bo było na razie pierwsze czyszczenie. Jeśli chodzi o jakość nagranej taśmy
jakiejś cudownej różnicy nie  słyszę.  Jest instrukcja do poczytania:))))   Jeśli  nie jest to rewelacją  jednak to będę miał japońskie ładne buteleczki:)))
Może jeszcze za  wcześnie na ocenę tego zestawu?

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
07-08-2021, 18:20
Dziękuję Wojtku za zdjęcia.
Z opisu na tylnej etykiecie nic nie wynika, tylko lakoniczny opis sposobu użycia, a szkoda. Firma Nagaoka nie zdradziła co to jest za płyn do gumy. Co do czyszczenia głowicy to zalecają by czyścić ją co 20 godzin pracy i by nie wkładać kasety nim płyn nie wyschnie 2-3 minuty. Zaś co do czyszczenia rolek to milczą jak zaklęci. No cóż ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
07-08-2021, 20:05
Dziękuję Wojtku za zdjęcia.
Z opisu na tylnej etykiecie nic nie wynika, tylko lakoniczny opis sposobu użycia, a szkoda. Firma Nagaoka nie zdradziła co to jest za płyn do gumy. Co do czyszczenia głowicy to zalecają by czyścić ją co 20 godzin pracy i by nie wkładać kasety nim płyn nie wyschnie 2-3 minuty. Zaś co do czyszczenia rolek to milczą jak zaklęci. No cóż ;)
Jednak są informacje o czasie odczekania na wyschnięcie, ewentualny czas czyszczenia-to chyba wystarczy? Rolki się czyszczą.Nie dziwie się że nie podają składu chemicznego.Może to jest na bazie Sake:)))
Szkoda że nie mam audiofilskich uszu-może wtedy bym usłyszał ewentualną różnicę w nagraniu...
Zaryzykowałem kupiłem czyszczę magnetofon:))))

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
07-08-2021, 20:29
Zabrudzenie rolki  nie bardzo ma się do preparatu, nim tylko czyścimy, jak chcesz rolkę ubrudzić szybko to mogę Ci wysłać polską kasetę, ona po 30 sek pokrywa głowice białym nalotem kompletnie.
Także stan rolki i głowic zależy wyłącznie od kaset i jak brudzą.

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
07-08-2021, 20:53
Zabrudzenie rolki  nie bardzo ma się do preparatu, nim tylko czyścimy, jak chcesz rolkę ubrudzić szybko to mogę Ci wysłać polską kasetę, ona po 30 sek pokrywa głowice białym nalotem kompletnie.
Także stan rolki i głowic zależy wyłącznie od kaset i jak brudzą.
Takiej super kasety nie mam, jak ma ładny wygląd to możesz podesłać:))) Kasety różnie brudzą.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
07-08-2021, 21:38
Na razie jestem wyrypany po wypadzie w góry i warka poprawia mi kondycje, napisz do mnie w poniedziałek pw, gwarantuje że będziesz miał co czyścić ....