Audiohobby.pl

Szukam sprawdzonego projektu kolumn z LT

pikwas

  • 1 / 1026
  • Nowy użytkownik
06-06-2021, 18:56
Witam, czy mogę liczyć na pomoc w doborze projektu dla nowych kolumn ? W chwili obecnej używam Telefunkenów L71 na isophonach z NAD 3020 oraz lampą na EL84 SE. Chciałbym spróbować swoich sił i zbudować coś co zagra lepiej niż obecne kolumny. Podobno LT gra fajnie więc czemu nie, pytanie na jakich głośnikach ? TLX/Visaton czy może inny ?  Dwu czy trzydrożne ? 20,25,czy 30 cm ? Osobiście ciekawe jestem brzmienia 30cm głośnika. Pytanie czy na moim biurku zmieszczą się takie głośniki. Szukam projektu kolumn z LT innych niż podłogowe (mają stać a szerokim biurku). Jeśli STX/Visaton zaspokoi moje potrzeby to decydować się na woofery czy szerokopasmówki ? Będę wdzięczny za pomoc. Pokój ma wymiary około 3x4m. To na czym mi zależy to dobra stereofonia (scena), dobre odzwierciedlenie barw (realistyczność dźwięku), zdolność osiągania niskich dynamicznych gdy czasem słucham elektroniki. Poza elektroniką słucham jazzu i czasem klasyki. Posiadam lampę więc zależy mi też na skuteczności. Głośniki mają stać na krótkiej ścianie na biurku. Będę wdzięczny za pomoc.