Audiohobby.pl

Pytanie. Co to może być za magnetofon?

0prawca

  • 51 / 1133
  • Użytkownik
16-03-2021, 21:59
Witam.
Mam pytanie.
Czy kojarzycie może (na podstawie zdjęcia) co to jest za wynalazek?
Jedyne co o tym wiemy, to że to jest Polska produkcja. Prawdopodobnie Fonika. Chcemy przywrócić ''dziada'' do sprawności, tylko nie możemy znaleźć nic na jego temat. Może po prostu źle szukaliśmy.
Jeśli ktoś kojarzy takie pudło. Bardzo proszę o informację.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
16-03-2021, 22:13
Mi jakoś nie rzuciła się nigdy w oczy takowa konstrukcja, trochę to podobne do A810... ale tylko trochę. Może Marek (MAG) będzie coś wiedział więcej. W "szpulakach" On jest specjalistą ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

0prawca

  • 51 / 1133
  • Użytkownik
16-03-2021, 22:24
trochę to podobne do A810
Heh.... Też nam to przyszło do głowy. Jednak mamy dostęp do STUDERA A810 (a niedługo mamy być w posiadaniu 1 sztuki). Nijak się ma jedno do drugiego. Na korpusie zamieszczonym na zdjęciu nie ma żadnych informacji. Po prostu nic. A szkoda tego zabytku. No nic. Może ktoś pomoże.

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
16-03-2021, 23:20
Fajnie by było zobaczyć jego wnętrze, płytki (opisy), numery elementów mechanicznych. Po takich szczegółach trzeba szukać. Mi to wygląda na jakąś nowszą wariację A-800, choć nie pasują te rolki nad napinaczami.
Świetnie nadaje się do zagadek.....
Swoją drogą, chętnie bym przytulił to monstrum ;)

0prawca

  • 51 / 1133
  • Użytkownik
16-03-2021, 23:28
Fajnie by było zobaczyć jego wnętrze, płytki (opisy),
Ja dostałem dziś to zdjęcie od kolegi z którym razem mamy tę szajbę (po prostu odgrzebany na strychu staroć). Jak tylko pojadę do niego spróbuję wypruć z niego to, co jeszcze się da i zrobić zdjęcia.

A co do jakichkolwiek opisów.... Niestety brak.

A tak na marginesie...

To sprawa dla Wołoszańskiego. 

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
16-03-2021, 23:36
Mówię Ci, wstaw to tu http://audiohobby.pl/index.php?topic=13798.msg458918#new momentalnie ktoś rozgryzie, Wołek to przy nich Pan Pikuś.

JaKub92

  • 1822 / 5473
  • Ekspert
17-03-2021, 00:08
FONICA nie produkowała szpulaków. Wygląda mi to raczej na czyiś własny projekt.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

MAG

  • 2393 / 5874
  • Ekspert
21-03-2021, 12:08
Witam.
Mam pytanie.
Czy kojarzycie może (na podstawie zdjęcia) co to jest za wynalazek?
Jedyne co o tym wiemy, to że to jest Polska produkcja. Prawdopodobnie Fonika. Chcemy przywrócić ''dziada'' do sprawności, tylko nie możemy znaleźć nic na jego temat. Może po prostu źle szukaliśmy.
Jeśli ktoś kojarzy takie pudło. Bardzo proszę o informację.

Po pierwsze aby rozgryźć co to za wyrób potrzeba nam więcej szczegółów.
Proszę poszukać wewnątrz obudowy napisów, oznaczeń, mogą to być doklejone etykiety do płytek drukowanych...
Prosimy o zdjęcia mostka głowic oczywiście po odkręceniu osłony.
Im więcej nagich zdjęć tym lepiej, wielu z nas potrafi znaleźć trop po rodzaju silnika, sposobie rozmieszczenia elektroniki części mechaniki itd, A więc prosimy o więcej zdjęć na pewno to pomoże w identyfikacji.
Kolejna sprawa dotyczy gwintu śrub montażowych czy jest to gwint metryczny czy calowy da nam to kolejny trop.
Może to być jednostkowa Polska konstrukcja było by to ogromnie ciekawe ale trzeba w tym wypadku metodą wykluczeń seryjnych modeli dojść do faktów które się zna, jest na pewno sprzedający od którego kupiono ten egzemplarz i tu trzeba zadawać pytania bo przecież sprzedający od kogoś gdzieś zdobył ten model więc zadajemy pytania tak jak robią to genealodzy szukając korzeni przodków :)
Wojtek przecenia jak zwykle moją wiedzę w tym temacie ale możemy wspólnie odsłonić historię tego urządzenia tylko potrzebujemy więcej zdjęć środka, płytek, silników itp.
Czekamy na więcej.
Pozdrawiam Marek

0prawca

  • 51 / 1133
  • Użytkownik
21-03-2021, 14:30
Wojtek przecenia jak zwykle moją wiedzę w tym temacie ale możemy wspólnie odsłonić historię tego urządzenia tylko potrzebujemy więcej zdjęć środka, płytek, silników itp.
Czekamy na więcej.
Witam Marku.
Szczerze... To z zamieszczaniem więcej szczegółów czekałem na Twoją odpowiedź. Że być może skojarzysz po tym wyglądzie. Sprzedawca niestety nie znany. Magnetofon znaleziony w zakamarku jakiegoś budynku (po prostu nabywca sprzątał kupiony budynek). No i tu trafił się kolega, który zabrał ten złom. Z rozkręcaniem chcieliśmy zaczekać na werdykt. Jak tylko przyjdzie na niego kolej, to zrobimy szczegółową sekcję.

PS.

Przepraszam za zamieszczenie postu w niewłaściwym dziale. I tu prośba do Administratora o przeniesienie we właściwe miejsce. Ja śledzę ten wątek tak czy inaczej.

Pozdrawiam.
Maciek.

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
05-11-2021, 13:18
Magnetofon wymyślony przez centrum radia i telewizji Cenrit, a nazwa to Ms850.
Trochę info w wątku https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3410.0
i u Wojcka z "Rogalów Analogowy".
Tyle co udało mi się dowiedzieć, choć temat był aktualny, od 16 miesięcy w momencie publikowania tego egzemplarza.

judasz94

  • 388 / 1099
  • Zaawansowany użytkownik
05-11-2021, 13:34
Magnetofon wymyślony przez centrum radia i telewizji Cenrit, a nazwa to Ms850.

Wytwór Cenrit czy też Fonia, ale na pewno nie MS850. Inny system prowadzenia taśmy, inaczej ułożone napinacze. To moze być model prototypowy/wytwór jednostkowy na zamówienie. Czyli warty rynkowo tyle co nic albo w drugą stronę. Od razu zaznaczam, schematów do prototypów nie publikowano, a nawet jeżeli był to już dawno został zmielony. Nawet gdyby to był magnetofon bardziej popularny to z schematami z fonii jest problem bo ich po prostu nie ma. 


Wojtek przecenia jak zwykle moją wiedzę w tym temacie ale możemy wspólnie odsłonić historię tego urządzenia tylko potrzebujemy więcej zdjęć środka, płytek, silników itp.
Czekamy na więcej.
Z rozkręcaniem chcieliśmy zaczekać na werdykt. Jak tylko przyjdzie na niego kolej, to zrobimy szczegółową sekcję.



Jeżeli nie czujecie się na siłach w uruchomieniu tego i chcecie się pozbyć, mogę się tym złomem zaopiekować ;)
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
05-11-2021, 21:55
Ale jest już bliżej.....troszkę. ;)
Chłopaki mają chyba z nim problem, bo się nie odzywają.

0prawca

  • 51 / 1133
  • Użytkownik
14-11-2021, 19:25
Ale jest już bliżej.....troszkę. ;)
Chłopaki mają chyba z nim problem, bo się nie odzywają.
Hej.
Chłopaki nie mają z niczym problemu. Mają chwilowo inne zajęcia. A ten magnetofon z dużym prawdopodobieństwem jest wytworem Firmy Cenrit Fonia. Jednak na razie tajemnicą jest, który to model. Na pewno wypuścili ich niewiele. Teraz absorbuje nas ten przypadek, dlatego po tamtego jeszcze nie pojechaliśmy. Ale na pewnie się doczeka.