Audiohobby.pl

DIY Okładka Do Kaset

PhantomLord

  • 420 / 2264
  • Zaawansowany użytkownik
13-01-2021, 12:36
Nie no Bercik, ja nawet nie zamierzałem szafować czyje lepsze i ładniejsze :D. Tak jak napisałeś - każdy robi po swojemu i jest super. Mi się Twoje okładki również podobają, ale jak sam napisałeś - każda jest inna, a ja jestem inżynierem i lubię mieć "od linijki" :P lub monotonnie :D.
Tym bardziej dziękuję za miłe słowa, a tak zamieściłem ogólno-dostępnie, bo a nóż się komuś to przyda.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

Bercik

  • 57 / 1324
  • Użytkownik
13-01-2021, 13:01
Nie no Bercik, ja nawet nie zamierzałem szafować czyje lepsze i ładniejsze :D.

Ja nawet nie pomyślałem, żeby to tak odbierać :D
Ja jestem ogólnie zawsze nastawiony pozytywnie na ludzi :)

Mnie się Twoje podobają, aczkolwiek jak napisałem, "dla mnie" za monotonne. Jest Twój, jest mój, każdy sobie coś pod siebie wybierze.

Trzymaj się ciepło :)

bsw

  • 515 / 4924
  • Ekspert
13-01-2021, 14:20
[..]Tak jak napisałeś - każdy robi po swojemu i jest super. Mi się Twoje okładki również podobają, ale jak sam napisałeś - każda jest inna, a ja jestem inżynierem i lubię mieć "od linijki" :P lub monotonnie :D.
Znów mi się wspomnienia włączyły... Przez Was ( ;-) ) jestem coraz bliższy kasetowej reaktywacji.

30 lat temu, kiedy nie byłem jeszcze inżynierem też chciałem mieć opisy "od linijki". Kaligrafowałem same grzbiety, ale nie byłem do końca zadowolony z efektu. Kiedy już stawałem się inżynierem i zyskałem dostęp do komputera PC z igłową drukarką, to napisałem sobie program (w Turbo Pascal dla DOS) do drukowania wkładek do kaset :-)
Poniżej przykłady moich wkładek z obu tych okresów:
« Ostatnia zmiana: 13-01-2021, 16:16 wysłana przez bsw »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
13-01-2021, 20:16
Znów mi się wspomnienia włączyły... Przez Was ( ;-) ) jestem coraz bliższy kasetowej reaktywacji.
Niby wystarczy tylko jakiegoś kaseciaka "skołować".... bo kasety widzę jeszcze posiadasz :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

bsw

  • 515 / 4924
  • Ekspert
13-01-2021, 21:55
Znów mi się wspomnienia włączyły... Przez Was ( ;-) ) jestem coraz bliższy kasetowej reaktywacji.
Niby wystarczy tylko jakiegoś kaseciaka "skołować".... bo kasety widzę jeszcze posiadasz :)
No troszkę tych kaset mam ze starych czasów...
Decka też mam tylko popsuty :-(
Do naprawy się przymierzam od wiosny, ale jakoś tak zeszło...

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
13-01-2021, 23:01
Cytuj
Do naprawy się przymierzam od wiosny[/size]

oj oj   dzialaj
my bedziemy dopingowac

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
15-01-2021, 00:58
Z dużą uwagą przeglądam ten temat. Sporo teraz nagrywam i właśnie padła mi wiekowa drukarka. Zastanawiam się czy przy okazji nie wprowadzić nowego wzoru wkładek. Najbardziej podobają mi się te dwa szablony:

https://phantomlordm.github.io/jcard-single/
https://phantomlordm.github.io/jcard-double/

Potrzebuję jednak mieć dokładnie opisane utwory. Wersja na dwa albumy ma wolną całą drugą stronę, obok tej z okładkami. Nie potrafię jednak w szablonie jakoś mądrze jej zapisać. Czegoś nie wiem czy można tylko pisać na niej tekst który nie zmieścił się na pierwszej?
Jaką drukarkę polecilibyście do takiej zabawy?

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
05-05-2021, 15:32
Projekt  okładki do kasety tak na  szybko,może kilka  wydrukuję  do czystych pudełek :)))

PhantomLord

  • 420 / 2264
  • Zaawansowany użytkownik
05-05-2021, 16:56
Z dużą uwagą przeglądam ten temat. Sporo teraz nagrywam i właśnie padła mi wiekowa drukarka. Zastanawiam się czy przy okazji nie wprowadzić nowego wzoru wkładek. Najbardziej podobają mi się te dwa szablony:

https://phantomlordm.github.io/jcard-single/
https://phantomlordm.github.io/jcard-double/

Potrzebuję jednak mieć dokładnie opisane utwory. Wersja na dwa albumy ma wolną całą drugą stronę, obok tej z okładkami. Nie potrafię jednak w szablonie jakoś mądrze jej zapisać. Czegoś nie wiem czy można tylko pisać na niej tekst który nie zmieścił się na pierwszej?
Jaką drukarkę polecilibyście do takiej zabawy?

A dziękuję, miło mi, że się podobają ;-). Ja akurat nazw utworów nie potrzebuję, ale w temacie, o którym piszesz to jak najbardziej jest to możliwe, ale przyznam, że nie mam teraz czasu się tym zająć. Może w czerwcu bym do tego usiadł, bo faktycznie wystarczyłoby tylko dodatkowe pole tekstowe dorzucić i ustawić na tamtej stronie.

Co do drukarki to ja drukuje na jakimś takim dużym "kombajnie" laserowym Toshiby.

Projekt  okładki do kasety tak na  szybko,może kilka  wydrukuję  do czystych pudełek :)))
Nie no Wojciech, to już jest niezła sztuka :-D. W sensie projekt okładki oczywiście.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
05-05-2021, 17:29
"Nie mów swojej żonie , że razem słuchaliśmy kasety magnetofonowej"
Napis na okładce do kasety.

PhantomLord

  • 420 / 2264
  • Zaawansowany użytkownik
05-05-2021, 19:57
Jak najbardziej przeczytałem :-D
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

mestenebres

  • 2 / 422
  • Nowy użytkownik
22-02-2023, 12:46

Plik PDF należy otworzyć "za pomocą inkscape" i wszystko można edytować :)


Cześć.
Jestem świeżak.
Otworzyłem Twój plik w Inkscape. Pojawiło mi się okienko, w którym nie wiem dokładnie co zaznaczyć. W każdym bądź razie na takich ustawieniach jakie były nazwa na okładce jak i na bocznej ściance się zjeżdżają się ze sobą.
Nie ogarniam za bardzo tego programu, więc liczę na każdą pomoc :)
Pozdrawiam

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
22-02-2023, 14:55
Ja nie zastępowałbym oryginalnych czcionek. Osadzenie obrazu uniemożliwia jego przesuwanie i edycję. 
  A tak na prawdę to nie masz możliwości zrobienia paru prób? Masz tylko jeden strzał?

mestenebres

  • 2 / 422
  • Nowy użytkownik
22-02-2023, 19:11
Ja nie zastępowałbym oryginalnych czcionek. Osadzenie obrazu uniemożliwia jego przesuwanie i edycję. 
  A tak na prawdę to nie masz możliwości zrobienia paru prób? Masz tylko jeden strzał?

Nie rozumiem Twojej odpowiedzi. W jaki sposób ma mi to pomóc co mi napisałeś?
Nie znam tego programu, ale miałem nadzieję, że plik otworzy mi się tak jak został stworzony, a tak się nie stało.
Ponadto nie zastąpiłem oryginalnych czcionek, ale widać nie doczytałeś co napisałem w moim zapytaniu.

ArturP

  • 1300 / 2784
  • Ekspert
22-02-2023, 20:28
Nie rozumiem Twojej odpowiedzi. W jaki sposób ma mi to pomóc co mi napisałeś?
Przedstawiłeś fotkę na której jest zaznaczone dwie, moim zdaniem niepotrzebne opcje. To co napiszę zaśmierdzi sarkazmem, czasem trzeba zdjąć? (założyć?) okulary ;).