Audiohobby.pl

Wasze zespoły głośnikowe

szakunec

  • 110 / 5898
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 15:28
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



Szacunek koledzy i koleżenki.
Chciałbym założyć wątek odnoszący się do waszych kolumn, a będąc bardziej szczegółowym do zestawów głośnikowych.
Pomyślałem sobie, że ciekawie byłoby zamieszczać w tym wątku zdjęcia waszych aktualnych zespołów lub takich, które kiedyś u was grały  -->  może zrobić się z tego niezłe fotostory :)
Proszę tylko nie zarzucajcie mi, że wątek zbyt szczegółowy i że można mnożyć podobne wątki tego typu np.: "wasze kable głośnikowe", "wasze IC"  --->  bo bądź co bądź kable do kolumn startu nie mają i nie budzą aż takiego pożądania :>


Przechodząc do sedna w kolejności chronologicznej:
1)  Quadral QLX 165 (miałem nówki ze sklepu ale dość krótko i z tego okresu nie mam żadnych fot),
2)  Cabasse Molene 220 - elegantki --> ok. 2 latka u mnie - bardzo miło je wspominam:
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

szakunec

  • 110 / 5898
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 15:29
3)  odgrody :)  -->  szybkie zauroczenie, jednak na dzień dzisiejszy postanowiłem zawiesić ten projekt -->  wymagają dużego poświęcenia odnośnie instalacji i zgrania przetworników - jak wyszło w praniu gotowej recepty nie ma i trzeba próbować  -->  być może jeszcze kiedyś powrócę do tego typu konstrukcji.
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

szakunec

  • 110 / 5898
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 15:34
4)  Diory ZgB 140-8-907   -->  heh powiecie, że się cofam i schodzę na psy :) - jednak co to to nie  -->  kolumny dość ciekawe choć wg mnie niedoceniane. Dla mnie to swoisty "back to basics" - od nich tak naprawdę zacząłem interesować się audio. Pierwszy raz miałem okazję ich posłuchać w 2004 tuż przed maturą :) . Kuzyn mojej dziewczyny gra na nich już ładne parę latek (z 12-15 co najmniej) i to u niego zauroczyłem się sprzętem stereo.
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

szakunec

  • 110 / 5898
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 15:37
Ps.  ma może ktoś z was jakieś informacje na ich temat ?  Oprócz danych z tabliczki znamionowej i tego, że wszystkie zastosowane w nich przetworniki są łotewskiej firmy Radiotehnika - wiem o nich niewiele. Na dole grają dwa 22 cm woofery (wg pomiaru wraz z górnym resorem --> 22cm / wg specyfikacji producenta 25cm), średniotonowy ma 12 cm no i kopułka. Ogólnie w necie jest bardzo mało info o tych Diorach. Piszcie gdybyście coś wiedzieli.

"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

szakunec

  • 110 / 5898
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 15:42
Ostatnie już zdjątka to mój wkład własny  --->  czarno-czarne obudowy okleiłem foliową okleiną - i nawet nawet  :)

. . .   szkoda tylko, że nie można wrzucać większej ilości fotek za jednym zamachem - w jednym wpisie...   Przynajmniej nie powstałby taki tasiemiec  :)
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

Zdzislav

  • 256 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
11-03-2008, 16:22
no szakunec, powiem szczerze, że basowce w tych diorach robią wrażenie... zadziwiająco solidne !!

A droga którą pokonujesz z zespołami głośnikowymi zadziwiająco ciekawa :) Ale o to chyba chodzi. Trzeba słuchać to co sie podoba Tobie, a nie to co podoba sie recenzentom.

Pozdrawiam.

szakunec

  • 110 / 5898
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 17:00
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Hehe  --->  ostatnio staram się tak czynić  :)
Basowce są bardzo solidne: odlewane kosze, waga pokazała równe 5 kg, ciekawy resor górny który, jest wklęsły. Ogólnie krążą pogłoski, że są nie do zajechania.
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

seniortelefono

  • 284 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
11-03-2008, 18:15
No i zwrotnica niewąska :-)
W tej okleinie prezentują się całkiem, całkiem.

lancaster

  • Gość
11-03-2008, 18:27
Niedlugo wkleję swoje...na razie trochę obciach :)

lancaster

  • Gość
11-03-2008, 18:42
Szukanec, nie za bardzo skomplikowałeś sprawe....tam 3 way w zupełności wystarcza....przy takich układach na bank wyjda juble z faza...Bez kombinowania: deska , komplet Sab(10cm tweeter+20cm okrągły greencone) Monacor 15cali i śmiga aż miło....

seniortelefono

  • 284 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
11-03-2008, 18:55
A ty tak szybko zrezygnowałeś...

szakunec

  • 110 / 5898
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 18:57
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


>lancaster - szakunec

Co do OB  -->  fotki jakie zamieściłem to "topowa" wersja, że tak powiem :)
Kombinacji było sporo z jednym Alphardem na stronę jak również 3-way. W tajemnicy powiem Ci, że 4-way może być ciekawym rozwiązaniem w OB - przynajmniej dla osób, którym brakuje drapieżności w dźwięku z odgród.
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

szakunec

  • 110 / 5898
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 19:01
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx


> seniotelefono :)

nie zrezygnowałem co prawda  -->  ale odpuściłem sobie na daną chwilę  :>
co nie znaczy, że nie będę działał jeszcze w tym temacie :P
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

lancaster

  • Gość
11-03-2008, 19:01
sinirtelfono, z niczego nie zrezygnowałem !:)
Teraz bedę mia trochę więcej miejsca i odgrody od razu laduja w chałupie....na razie wszystko mam mocno DIY(kilka ostatnich miesiecy miaem na glowie inne rzeczy....)
W kazdym razie na poczatek bedzie mała odgroda na modyfikowanej teli + woofer(nie wiem czy nie w OZ - ze wzgledu na wymiary konstrukcji....uda sie dzieki temu zrobic panel np. 22cm szeroki) .... wszystko pod SET na 2A3 :)

lancaster

  • Gość
11-03-2008, 19:03
Szukanec..uuuuu to co to za odgroda....w naszych drapieznosci nie brakuje anwet stawiajac przy hornie(horny mają dęciaki ciężkie do wykoszenia w skali absolutnej)