Audiohobby.pl

Dynamiki + wzmacniacz do 10Kzł? +-1Kzł

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
27-11-2020, 08:27
Ja ostatnio wróciłem do T1 v1, tyle że mam zmodzone. Założone pady chińskie za mniej niż 8$ z wysyłką, które poprawiają impakt basu, fokus i zmniejszają wylewność wyższej średnicy. Do tego rozpraszanie odbić wewnątrz muszel i odpięcie ekranów kabla po obydwu stronach. Są też na balansie, ale tego nie uważam za mus. Ostatnio jeden mój stały klient na nie polował i już przed przeróbką stwierdził, że to się nadaje na end game. Jeszcze można im hardcorowo podnieść precyzję (kosztem dodawanej zmysłowości) przez oderwanie szmatek znad membrany przetwornika. Przy okazji rośnie im od tego skuteczność.
Wzmacniacz wystarczy, żeby wydalał jakieś 7-8V RMS, bo wyżej i tak te słuchawki wchodzą w przester na basie, ale to całkowicie pokrywa moje zapotrzebowanie na głośność. W sumie dlatego zastąpiłem nimi inne słuchawki, że tamte tej czysto granej głośności miały za mało. Ćwicząc modyfikacje na nich doszedłem też do wniosku, że mogą być dla mnie tymi jedynymi, bez względu na biomet. :) Ja po prostu tak mam, że czasem słyszę cienko, a czasem ze sporym dociążeniem, a Beyery tu mają idealnie utrafiony ciężar dźwięku, żeby się zmieścić w rozpiętości moich zmian percepcyjnych bez wychodzenia poza strefę komfortu. Zresztą padów do wszelkich Beyerdynamików jest jak mrówków choćby na Ali. Można kombinować z brzmieniem do woli.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
27-11-2020, 12:09
No dobra, ale doradz jakies basowe stwory :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
27-11-2020, 14:18
No ale DT1990 zostały skrytykowane, tylko nie wiem, czy za ilość, czy za jakość basu? Ja ich nie znam. Ultrasone Edition 9 można wyrwać za 4kzł z nowymi przetwornikami od znanej osoby w "środowisku". Dla mnie ich bas zawsze uchodził za ten z najlepszych technicznie i w odpowiedniej ilości.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
27-11-2020, 14:23
No od kolegi legitnego z Jeleniej Gory. Sa jedne za 3800 z wymienionymi opaskami, padami i nowymi przetwornikami. Drugi kolega ma te Tribute 7 o ktorych wslomianlem za 5700. Wiekszego basu niz w Tribute to w zadnych sluchawkach zamknietych nie bedzie. No ale kolega Gustawa chce nowe. Ale jakby sie zdecydowal na te Tribute  to by poszalal  z basem ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
27-11-2020, 16:37

Paweł. Czy jest możliwość zmiany tematu? :-)

Musisz wejść w edycję pierwszego postu w temacie, pojawi się pole z możliwością zmiany tematu.
nowe są awaryjne
A co Ty opowiadasz? Nowe właśnie w ogóle nie padają w końcu :) Miałem 5 sztuk z nowej serii, jedne nawet chciałem zobaczyć czy się spalą na siłę. Nie da rady :) Seria E jeśli chodzi o przetwornik jest pancerna moim zdaniem. To o starych GS1000i czy innych francach krążyły legendy :)

Używałeś któryś model dłużej niż dwa lata? W okresie gwarancji to tylko pierwszy wypust GS1000 padał, późniejsze (i) zaraz po gwarancji. W sumie to z "e" może być jak mówisz, w końcu mają już x-edycję tego drivera i mógł się przy okazji rozwiązać problem. Najczęściej padały GS i RS z "i", przynajmniej ja się z takimi spotykałem.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
27-11-2020, 17:01
2 lata to nie, ale te GS1000e które dostałem z mp3store były dość przechodzone i obnizona cena była o 1000zł. Myślę że to był jakiś egzemplarz exdemo. To właśnie z nimi postanowiłem potestować. Dawałem tu taką głośność że aż się trzęsła obudowa i nie dało się założyć na głowę, zostawiałem je na parę godzin i nic :D SR225e te pierwsze grały bardzo dużo, nic im nie było.  Z RS2e i PS500e też problemów nie miałem. SR80e grały u mnie krótko, teraz użytkuje siostra ale chyba nic się nie dzieje, bo by było wiadomo :) Nie dostałem też żadnych informacji od ludzi którym sprzedałem że padły. Moje PS500e są gdzieś na forum mp3 u kogoś, RS2e też a SR225e poszły do kogoś z Krakowa niby. Za to donosił mi kolega że zepsuły się kiedyś mu jedne Sony ode mnie, niestety chyba już po gwarancji. Generalnie sprzawdzałem też mnóstwo komentarzy  apropo nowej serii E gdzie tylko się dało, wtedy kiedy osłuchiwałem tę serię przez prawie 3 lata. Natknąłem się tylko mniej więcej na to co mi wyszło samemu, że seria E nie jest awaryjna. Jedyne doniesienia to były o rozpadających się widełkach, czasem po prostu ten element zawodził. Jest nawet wideo od Dale'a z kanału Dale Thornton w którym rozpadły się PS2000e. Nie bezpośrednio na filmiku. Co do przetworników to raczej cisza i jestem pewien że przynjamniej te małe Grado mogą grać spokojnie latami.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
27-11-2020, 17:06
Może Zmelmaqowi RS2e padną to powie tutaj że już nie są najlepsze na swiecie i razem się pośmiejemy przy piwie i angielskich żartach ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
27-11-2020, 17:12
Oby nikomu nie padały ;-)

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
01-12-2020, 16:07
zwariowales Alucard, predzej Ci sie Pionnery "dotrą" i zaczna grac jak telefon wrzutowy, niz padna najlepsze na swiecie sluchawki czyli rs2e !:-)))
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
24-12-2020, 13:04
Informacyjnie. Focale Utopia i inne Focale (?) za ok 7 kzł odpadły ze względu na słabszy dźwięk w porównaniu do HD820.
Były też testowane słuchawki innych firm. Kiedy dowiem się konkretnie co to było to napiszę.
Kolega kupił więc HD820.
Mam nadzieję, że niebawem, będę mógł bezpośrednio porównać moje HD600 z HD820.

« Ostatnia zmiana: 24-12-2020, 13:07 wysłana przez Gustaw »

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
25-12-2020, 16:59
Sennheisery? Ale nuda.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
25-12-2020, 18:03
W kontekście serwisu padających słuchawek firmy Gr...... to z pewnością można tu mówić o nudzie ;-)

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
25-12-2020, 19:03
Wiadomo :D Ale mówiłem o dźwięku akurat :) A nowa seria Grado nie pada już, przynajmniej drivery. Zawieszenie muszli z epoki kamienia łupanego niestety dalej woła o pomstę do nieba. Cóż.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
25-12-2020, 19:13
Tych HD820 jeszcze nie słuchałem ale HD800 z pewnością do nudnych słuchawek nie należały. Z dziurki Benchmarka dźwięk na średnim poziomie ale z firmowego combo dla mnie świetnie i ciekawie. Jeżeli na HD820 będzie równie dobrze to nie mam pytań.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
25-12-2020, 19:29
Dla mnie brzmiały szaro ale nie dysponowałem wtedy czymś by je dobrze napędziło. Teraz to inna sprawa i musiałbym zrobić drugie podejście. Jednak zawsze każde Sennki co miałem brzmiały nudno. Znam parę słuchawek co pod względem samej muzyki w muzyce ustawią je w szeregu. Jedne sam posiadam. Nie pogardziłbym jakbym mógł porównać tamte dawne HD800 te co miałem w domu, z Master 1, u siebie teraz. Chociaż nie sądzę że to byłby jakiś wyrównany pojedynek. W tamte HD800 ciężko było tchnąć życie. Może HD820 są lepsze, nie wiem.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.