Audiohobby.pl

Sony TC-KE300

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
11-06-2020, 14:03
Tak to nie pomyłka, to wyrafinowany sprzęt z najniższej półki, służy bardziej jako odtwarzacz niż nagrywarka.
Mnie jednak podoba się wyświetlacz w nich, a kupuje je i robię głównie na handel, bo potrzebne są jeszcze decki niedrogie , tanie w eksploatacji do odtwarzania kaset sprzed lat.
Choć z nagrywaniem np kasetki do auta sobie radzi.
Automatyczna kalibracja jest na pokładzie.
Parę sztuk  ich już miałem i żadnych problemów po wymianie pasków i rolki.
Ten model był z czołówki ładny, aczkolwiek góra porysowana, co kwalifikowało ją do przemalowania.

Rozpisywać sienie będę na temat dźwięku. gdyż to kwestia gustu i ucha.
Prace wykonane to wymiana pasków, rolki, pomalowanie góry i wuala, prosty sprzęt to i naprawa prosta, niegrzebany więc szło szybko.
Egzemplarze wychodzone na tym modelu mechanizmu mają czasem przypadłości nie załączanie funkcji - problemem jest małe kółeczko funkcyjne, które pęka, dobre sklejenie lub wymiana pomaga.
Paski i rolki są standardowe, rolka 13/8/2 .
Paski od EDK -  fi 67,2 x 4,0 x 0,5 mm  i  fi 22,5 x 1,3 mm )

Pare fotek z prac
« Ostatnia zmiana: 11-06-2020, 14:19 wysłana przez Hammer »

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
11-06-2020, 18:06
dlaczego nieprosty dzialajacycena do jslisci pasci  mysle

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
11-06-2020, 20:40
ja już tego "bełkotu " nie rozumiem to przecież czytają inni nie tylko z forum, można nie mieć polskich znaków, ale pomylone litery kompletnie ?

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
11-06-2020, 23:56
przepraszam..staram sie..na komrce nie dziala spacja..ani  enter...jest..kaszankasorry

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
12-06-2020, 08:59
dlaczego nieprosty dzialajacycena do jslisci pasci  mysle
Nano niedawno pisałem Ci o tym że jest coraz gorzej z Twoim pisaniem. W niektórych postach wychodzi taki bełkot że nie jesteś w stanie nic zrozumieć. A takie posty lecą jeden za drugim, jaki to ma sens?  A to nie o to chodzi by pisać i zatwierdzać takie bzdury... pisze oficjalnie bo ludzie się skarżą i raportują Twoje posty. Więc proszę o przejrzenie  postów przed zatwierdzeniem. Mam nadzieję że nie będziemy już wracać do tego tematu. Wojtek.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
12-06-2020, 09:07
nic sie juz nie przejmoj
juz mnie  nie ma ..
bedzie  spokoj  i bez raportow

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
12-06-2020, 11:29
nikt nie chce żebyś nie pisał tylko już raz Ci pisałem trochę spokojniej i wolniej.
Znam ludzi na innych forach co korzystają tylko z telefonów i piszą normalnie jak z kompa, więc problemem jest chyba raczej chaos i strona techniczna u Ciebie.
Jesteś bardzo pomocny na forum, ale jak pisałem czytają to ludzie nie tylko związani z forum ale także inni chcący zasięgnąć wiedzy i warto się nie obrażać, tylko podjąć pewne kroki w celu eliminacji chaosu słownego.

A każda komórka ma spacje, enter i masę innych klawiszy, klawiatura niemiecka w zasadzie nie ma tylko polskich znaków ą ę ż ź itd.

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
12-06-2020, 14:01
zostawmy  to
jestem z innje masy sklejony 
to nie ma sensu  ..sorry  nie ma to nic z obrazaniem sie
pop prstu
jeden problem z glowy ...a zycie idzie dalej
wiecie gdzie mnie znalesc ....

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
13-06-2020, 08:37
Raczej Ty nasz odszukaj ogarnij klawiaturę spokojnie.

Wracając do głównego tematu dorzucę parę fotek jeszcze.
Mechanizm jest całkiem prosty, przyzwoity i montowany jako moduł w wielu modelach 1 i 2 kasetowych.
Kumpel co siedzi w soniakach, mówi że czasem się zdarzają ( bardzo rzadko ale tak ) mechanizmy z torem nie ustawionym równolegle, trochę kłopot jest przy tym, rolka krzywo idzie, ośka  itd.

W tym mechaniźmie wymiana pasków jest dosyć prosta, demontując czołówkę z modułem można go nawet nie odkręcać od niej, odkręcając płytkę elektroniki i płytę z silnikami mamy już dostęp do pasków.
Ja wymieniłem automatycznie też rolke, tutaj widać ze jest na wcisk , wiec do wymiany nawet nie była potrzebna rozbiórka niczego.
Paski i rolki - komplet od EDK , rolka ładna równiutka, na teście wypadła dobrze.

Na płytce mechanizmu umieszczono podkówki regulacyjne .
I tak od góry mamy :
Na samej górze reg biasu, po środku obok silnika reg obrotów, a na samym dole pod silnikiem reg poziomu odczytu.
Reg zapisu jest na płycie głównej przy tylnej ściance niedaleko gniazd.
« Ostatnia zmiana: 13-06-2020, 08:43 wysłana przez Hammer »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
13-06-2020, 11:14
W tych ostatnich wypustach Sony widać już postępującą  zmianę w kierunku miniaturyzacji. Elementy SMD już coraz częściej stosowane. Jak coś padnie to kaszana. Cieszę się że w starszych konstrukcjach stosowano elementy THT.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
13-06-2020, 18:29
Tyle że w dobie miniaturyzacji zmniejszyła się też awaryjność

Piccard

  • 81 / 1832
  • Użytkownik
22-06-2020, 17:24
W tych ostatnich wypustach Sony widać już postępującą  zmianę w kierunku miniaturyzacji. Elementy SMD już coraz częściej stosowane. Jak coś padnie to kaszana. Cieszę się że w starszych konstrukcjach stosowano elementy THT.

Też wolę starsze konstrukcje z elementami THT, czy przewlekanymi jak ktoś woli. Mają 'duszę".
Dobrej klasy kondensator czy rezystor odznacza się na odległość.
Można robić modyfikacje nawet dla samego wyglądu elementów.
I olbrzymia ich różnorodność, jakość wykonania.
A przede wszystkim parametry, które takie elementy mogą zaoferować.

SMD ułatwia montaż, ale awaryjności nie zmniejsza.
Hammer, poczekaj 20 lat a zobaczymy co zostanie z tych prostackich rozwiązań.
Uczestniczyłem w wielu projektach z wieloma ludźmi z całego świata i tam gdzie tylko to jest możliwe, gdzie nie liczą się koszty czy miniaturyzacja a wytrzymałość i jakość przetwarzania a ta jest najważniejsza w układach liniowych (nie tylko audio, analogowych) każdy decyduje się na elementy THT. Oczywiście duży wpływ na wybór elementów mają przysłowiowi "księgowi" czy też klient, który chciałby aby się zmieścić w ... . Oczywiście, że te konstrukcje wymusza rynek, automatyzacja, koszty ale na pewno nie jakość spodziewana. Czy to będzie lutowanie w piecu, czy na fali w argonie czy jakiekolwiek inne, jakość zastosowanego topnika, lutowia będzie miała pierwszorzędne znaczenie. Owszem technologie idą do przodu, telefony Apple lutuje teraz lutowiem na bazie bizmutu, indu czy innej odmianie stopu Wooda ale to są praktycznie jednorazówki. Ja przy projektowaniu muszę przewidzieć nie tylko schemat, dobór elementów, layout ale też proces produkcyjny oraz "żywotność" takiego urządzenia. Już pomijając dostępność i zmiany elementów od dostawców, które mają wpływ na efekt końcowy. Każde z tych urządzeń na etapie projektowania podlega analizom WCA i DFMEA, które mają wykazać słabości konstrukcji i wpływ tolerancji wartości elementów oraz ich uszkodzenia na właściwości tego urządzenia a przede wszystkim na bezpieczeństwo jego użytkowania. Co ma bezwzględne znaczenie w automotive (mojej obecnej branży) ale też w każdym urządzeniu, z którym bezpośredni kontakt ma człowiek lub urządzenie to ma wpływ na zachowanie użytkownika.
Reasumując, SMT z elementami SMD nie są mniej awaryjne.
Nie były i nie są dzisiaj. Ale miniaturyzacja może ograniczyć wpływ środowiska na urządzenie.
I z pewnością wypracowane latami procedury mają to ryzyko awaryjności i jej skutków zminimalizować.

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
22-06-2020, 20:40
Tego akurat nie wiesz bo nie żyją tyle lat na razie ile stare konstrukcje.
Problemem może być jednak mechanika, bo w nowych sprzętach klasy nie najwyższej jest sporo plastyku i wiele innych elementów "słabszych"i zbierając do kupy całość mogą krócej żyć jako całość.
Mam do porównanie teraz Sony TC-FX44 gdzie jest stary typ mechanizmu, czy lepszy ? no tego na 100% nie powiem, choć samo koło zamachowe jest solidne i ciężkie a nie plastyczane jak w 300-tce. Technologia i miniaturyzacja szła do przodu niekoniecznie w dobrym kierunku w danych działach.

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
04-04-2022, 09:42
No i po prawie 2 latach leżakowanie odpaliłem kaseciaka ponownie.
Trzyma parametry ładnie, wykonałem tylko minimalne poprawki poziomu wyjścia , pare mV na jednym kanale i to wszystko .
Wolałbym jednak ręczną kalibracje niż automat, ale ..... kwestia gustu.
W porównaniu ze sprzetami starszymi z klasy niższej i średniej wychodzi całkiem nieźle.
Kości Dolby CXA1561 i CXA1579