Audiohobby.pl

Słuchawki bezprzewodowe i nadajnik bluetooth do sprzętu audio w sypialni

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
24-04-2020, 04:29
Nie rozumiem fenomenu tych CAL bo je miałem i w budżecie do 600 zł w zasadzie większość słuchawek będzie lepsza. Myślę, że te DT 990 cię zadowolą. Wersja edition 250 omowa, a może i 600 omowa i szafa gra.

barthuss1

  • 198 / 4799
  • Aktywny użytkownik
24-04-2020, 07:56
Pytanie po co kupować osobne słuchawki BT jak można nabyć prznośny DAC/amp , choćby Fiio z serii BTR (sam mam BTR1) i spokojnie cieszyć się transmisją BT. A taki transmiter/receiver BT jak mozos może być swietnym urządzeniem które zapodaje sygnał do takiego zestawienia.

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
24-04-2020, 08:16
Pytanie po co kupować osobne słuchawki BT jak można nabyć prznośny DAC/amp , choćby Fiio z serii BTR (sam mam BTR1) i spokojnie cieszyć się transmisją BT. A taki transmiter/receiver BT jak mozos może być swietnym urządzeniem które zapodaje sygnał do takiego zestawienia.

Przeczytaj jeszcze raz posty tego wątku, może samo wyjdzie po co, no i przy okazji, dlaczego @rudzielasek ich nie kupił. :)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
24-04-2020, 11:34
Dzięki Alucard. Tych Pioneerów nie ma nigdzie. Niesttey nie znalazłem ani na A....drogo ani w żadnym sklepie internetowym.
Jak pewnie czytałeś Karol stwierdził. że w bużecie 500-600 zł nie znajdę nic ewidentnie lepszego niż moje CAL-e ale opierał się na mojej charakterystyce brzmienia. Dlatego zmieniam ją i schodzę z wymagań. Szukam słuchawek w cenie do maksymalnie 800 zł. To na prawde górna granica. Chcicłabym by nie były mułowate i nudne. Nie interesuje mnie monitorowe i beznamiętne granie. Chcę by były to słuchawki, które mają łądną detaliczną górę i miły ciepły bas. Słucham:Knopflera, Sade, Krall, Rea, Clapton, JJ Cale, Jopek, BB King, Melua, Cassidy. Stary dobry Rock, Jazz i Blues. Lubię ładną scenę dobrą stereofonię. Wolę słuchawki masywne, dobrze otulajace głwę, ładnie wykonane.
Albo... kupię coś do 300 zł do komputera, a potem pozbieram kasę na co.ś naprawdę dobrego. A co w moim kontekście sądzicie o takich słuchawkach jak Denon, czy B&W? I ostatnie pytanie, z wyglądu bardzo mi sie podobają Beyerdynamic - jak gra 990 i 880? Prostymi słowami? Podpasują mi?
DT990 powinny siąść, mają to co chcesz i grają funowo. Takie miękkie i mięsiste granie, bas tak z pamięci trochę za miękki jak w DT150, bez nalezytych faktur.  B&W nie znam, ale ktoś tu chwalił kiedyś P7. Jak stary rock, jazz i blues to Grado na pewno też nie zawiodą. Ostatnio wraz z żoną kolegi sprezentowaliśmy mu SR60e. Miłośnik jazzu i akustycznej, zachwycony barwą i detalem. Słuchałem wygrzanej pary u niego, bardzo przyjemne słuchawki, do wokalizy idealne bo mają je trochę wysunięte plus gitary dają czadu. Ostatnio słuchałem Zarodnica na SR80e z mojego toru. Nawet na tych małych SR80e gitary to bestie. Z telefonu było dużo gorzej. Te nowe przetworniki mają konkretny drive i rozdzielczość jak na tę półkę cenową. Nieraz da się wyrwać te SR60e do 200zł, jak się trafią za tyle, to trzeba spróbować. Trochę inny styl grania od większości słuchawek, może podejść lub nie, więc trzeba by posłuchać gdzieś w sklepie jak się da. Dla mnie są co najmniej... ciekawe. Taki ekstrawertyczny styl grania - poczujesz prawdziwe szarpnięcie struny, specyficzną przestrzeń, bas inaczej zrealizowany niż w większości modeli innych firm. Dużo go nie ma, ale sprawia radość szczególnie barwą. Ostatecznie to czy podpasują czy nie no to już sam musisz sprawdzić ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

radziulasek

  • 73 / 1488
  • Użytkownik
02-05-2020, 13:42
Witam, po krótkiej przerwie.  Wczoraj dotarły moje słuchawki. Ostatecznie wybrałem Beyerdynamic DT990 Edition wersja 250 OHM. Pozwólcie, że opiszę pierwsze wrażenia.
Wykonanie i ergonomia: przychodzą w cienkim kartonowym pudełku - nie robi ono wrażenia - Aurvena Live zapakowana była o wiele ładniej

W środku całkiem fajne skóropodobne etui z logo a w nim słuchawki. Wykonane fajnie - nie ma dużo plstiku, nic nie trzeszczy. Pady bardzo miękkie,welurowe  przyjemne w dotyku. Regulacja - po prostu ok, nic się samo nie skłąda, nie ma z tym problemu. Po założeniu.... bajka, mega wygodnie, nic nie uciska, nic nie przeszkadza, można zapomnieć, że ma się je na głowie. Są lekkie i bardzo komfortowe. EXTRA Nie pocą sie też uszy.

Kabel o odpowiedniej długości, solidny ale bez przesady. Porządny wtyk zakręcany typu JACK. 6.3 mm po odkręceniu 3.5 mm

Odsłuch: no i mi szczęka opadła. To moje pierwsze otwarte słuchawki i musze powedzieć, że jest różnica. Wokalista pieknie siedzi w środku sceny, muzyka jest pełna oddechu, brzmienie ciepłe ale nie pozbawione analityczności. Wysokie piekne - obecne nie przytłumione ale dalekie od jakiegoś chamstwa czy prostactwa w stylu BUM CYK CYK.  Bas? Jeśli te słuchawki nie mjaą basu to chyba ktoś kto to pisał niezbyt dobrze słyszy. Niskie częstotliwości są obecne i jest to bas dobrej jakości, choć może dla kogoś nie być wystarczająco zwarty, ale ja słuchałem ich z SONY TA-FA 55ES a on ma basik taki jak lubię ciepły, pełen otulajacych ucho pomruków ale nie rozlazły i lejący się czyli basik jak trzeba. Wokale i średnica? Rewelacja. Diana Krall śpiewała dla mnie!!!! To uwielbiam. "Fade to black" i You and Your Friend" Dire Straits - świetne bardzo dobra stereofiania, lokalziacja źrodeł pozornych, i.... w bonusie--- nie wiem jak to nazwać - jakieś takie powietrze, oddech? Tych słuchawek nie chce się ściągać z głowy!!! Czarują dźwiękiem i są po prostu rewelacyjne.

Bardzo dziękuję Karolowi i innym Kolegom za porady i opisy.

Cały projekt jest super. Kabel przeciągnięty, w sypialni grają sobie Aurvena Live, projekt się udał, asystent google głosowo włącza i wyłącza sprzęt w sypialni dzięki gniazdku SONOFF wiec jak chcę spać odwieszam słuchawki, mówię wyłacz sprzęt audio w sypilani i już...Bayerdynamic przy głównym sprzęcie dzielnie zastępuje Heco Aurora 700 gdy inni śpią i nie można słuchac na kolumnach. Jedna uwaga-dla początkujacych jak ja -  jeśli kupujecie je do sprzętu przenośnego to weźcie wersję niskoomową 32 Ohm. 250 Ohm też gra ładnie - testowałem z Samsungiem S7 edge i z Sandisk Sansa Clip ale za cicho - ohmy robią swoje. Za to Sony nie ma kłopotu z ich napędzeniem.  Ja świadomie kupowałem je do głównego sprzętu i wybrałem 250 Ohm idealnie.

Raz jeszcze bardzo dziękuję i idę słuchać dalej bo są obłędne.

Pozdrawiam serdecznie   

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
02-05-2020, 17:28
Fajnie że tak podeszły. Myślę że to są jedne z lepszych słuchawek do 1000zł, ciężko z nimi wtopić, mają wszystko co powinna mieć dobra słuchawka.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
02-05-2020, 18:07
@radziulasek, gratuluję zakupu. :)
Niech Ci te DT990 służą jak najdłużej, sprawiając radość ze słuchania ulubionej muzyki.
Wyrażenie "jak najdłużej" jest tu bardzo ważne i kluczowe zarazem.
Już zobaczyłeś, że można lepiej. Coś czuję, że to doświadczenie, nie pozostanie bez konsekwencji. :)
Myślę, że już nieodwracalnie będzie towarzyszyła Ci ciekawość, czy nie można jeszcze więcej wycisnąć ze sprzętu audio.
Witaj w klubie "odkrywców-poszukiwaczy" dobrej muzyki i coraz lepszego dźwięku. :-)

radziulasek

  • 73 / 1488
  • Użytkownik
03-05-2020, 01:56
Panowie to jeszcze pozwolę sobie skorzystać z Waszego doświadczenia.
Mam już w sypilani moje Aurvena Live, mam przy głównym sprzęcie Beyerdynamic dt990, na wyjazdy i do grajków mam Federale, to teraz za mkasymalnie 120 zł chciałbym kupić słuchawki do komputera.
Nie jestem, graczem, potrzebuję prostych słuchawek do Youtube, czasem do jakiegoś filmu na komputerze. Słuchawki wyłącznie nauszne, przewodowe razczej zamknięte, o niskiej impedancji - mam tylko kartę dźwiękową wbudowaną na płycie głównej - jakiś Realtek. Moje typy to: Senheiser HD 201, Superlux HD 681B, ISK HP 580. a może jakieś Philipsy SHP 2500 lub inne?
Panowie wiedomo, że za tę kwotę cudów nie ma ale jak ją najlepiej wydać?  Mnie najbliżej do Senheiser i Philips bo jakoś tak te chińczyki nie budza mego zaufania, ale w internecie ludzie chwalą.
Pomożecie?
Pozdrawiam serdecznie
 

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
03-05-2020, 04:38
https://mp3store.pl/sluchawki/nauszne/monoprice/2019331158465182236/0844660083238/monoprice-premium-hi-fi-dj-style-pro-with-mic-108323
https://mp3store.pl/sluchawki/nauszne/monoprice/2019381174908182255/0844660083245/monoprice-monoprice-hi-fi-light-weight-over-the-ear-108324
https://mp3store.pl/sluchawki/nauszne/koss/2009351158465002041/4007249270429/koss-porta-pro
Na przykład. Dwóch pierwszych nie słyszałem i trzeba by posłuchać ale Monoprice to ciekawa firma dla ludzi oczekujących jak najwięcej za jak najmniej. Więc można się spodziewać że powinno być co najmniej okej w tej cenie, bo to jest główne założenie firmy. Trzecie to po prostu legenda i grają super duper analogowo nawet z telefonu. Do 130zł są jeszcze Superluxy HD681 MK2 które to niby są poprawionymi HD681. Jeśli faktycznie są lepsze szczególnie na górze to może być też dobra słuchawka. Pierwszy model jak na budżet 80zł to był hicior ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5824
  • Ekspert
03-05-2020, 12:58
Miałem HD681 EVO MKII i z telewizora czy laptopa grają bardzo dobrze. Z takiego źródła grały dla mnie lepiej, niż CAL. Ale jest to też przykład sprzętu, który u mnie grał gorzej w lepszym torze - było słychać nieprzyjemną suchość brzmienia. Całościowo jednak właśnie do komputera słuchawki bardzo dobre, z dużym niskim basem i trójwymiarową sceną. Może jednak przeszkadzać brak regulacji pałąka i średnia wygoda padów.

Osobiście do takich szybkich tabletowych odsłuchów używam KSC75 (mam już dwie pary i chyba dokupię trzecią :), te słuchawki naprawdę można śmiało porównywać z innymi do 1000 zł.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2020, 13:02 wysłana przez gruesome »

radziulasek

  • 73 / 1488
  • Użytkownik
03-05-2020, 23:44
Dzięki serdeczne,
nabyłem MONOPRICE PREMIUM HI-FI DJ STYLE PRO WITH MIC za radą Alucarda. Zobaczymy jak się sprawdzą. Obiecuję napisać parę słów.

Na szczęście w tym wypadku ewentualna wtopa nie jest bolesna.
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie porady i sugestie.