Audiohobby.pl

Żywotność 300B

lancaster

  • Gość
15-09-2008, 13:22
Gustaw, jakby co to mam 2szt :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
15-09-2008, 13:26
....poza tym zamiennikiem 6n6p jest 6N30P - stosowana na wyjściach CD Ancient Audio i ogolneie zdaje sie BAT ja lubi
http://www.rcm.com.pl/tubes/tubes_main.htm

a to juz zupelnie wspólczesna produkcja

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5422
  • Użytkownik
15-09-2008, 13:35
>> lancaster, 2008-09-15 13:22:28
Gustaw, jakby co to mam 2szt :)

Ty jak dobrze u siebie w szufladzie poszukasz to i AudioNote On-gaku z tego poskładasz :)

A serio. Jak nie potrzebujesz to ja z chęcią.....

lancaster

  • Gość
15-09-2008, 13:45
http://www.allegro.pl/item436797512_lampa_6n6p_kpl_4_szt.html

Gustaw, bedziesz mial 4 - bedziesz sie czul bezpieczniej :)
A ja te swoje 6n6p co projekt używam do testów....jak na razie zostawiałem 6n1p ale cos mi sie zdaje ze niebawem moze byc pora i na 6n6p - dobra lampa. Dynamiczna i z bardzo wciągajaca barwa, tylko gore pasma ma troche mniej eksponowaną od 6n1p a ja na razie bawie sie w NOS DAC, wiec dla dobra balansu tonalnego pakuje 6n1p



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

wilu zubr

  • 36 / 5899
  • Użytkownik
15-09-2008, 19:05
Cud panie Piotrze Cud..

Pozdrawiam-w tej branży to ważne..

konto_usuniete

  • 56 / 5422
  • Użytkownik
15-09-2008, 23:28
Lancaster

http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/frank/sheets/113/6/6N6P.pdf

Przy 6N6P wspominają jednak o 2 tysiącach godzin.

wilu zubr

  • 36 / 5899
  • Użytkownik
16-09-2008, 00:04
lifetime 40tys.godzin dla  2A3-jak dla mnie to Cud (nawet jak techniki)

Pozdrawiam-w tej branży to ważne..

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5857
  • Ekspert
17-09-2008, 10:13
>> Piotr Ryka, 2008-09-15 21:03:40
>Pozwoliłem sobie kuknąć na jacmusic.com i stoi tam jak byk, że AVVT 300B i 2A3 mają lifetime 40 tysięcy godzin.

>http://www.jacmusic.com/

Wiesz, to jest tak jak z "pasmem przenoszenia" wzmacniacza. Ja twierdzę, że dowolny wzmacniacz przenosi od 2Hz do 500kHz.
Ze spadkiem -32dB ale co tam...

Wierzę i jako gwarantowane uznaję dane poważnych firm: RCA sprzed 70 lat, czy Kałużskawo Zawoda "Waschod" sprzed 30 lat niż śliczne powiastki współczesnych "producentów lamp".

--
There are 10 kinds of people: those who understand binary and those who don\'t.

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5857
  • Ekspert
17-09-2008, 16:24
Jaki tam mistrz z tego Alesy? Jakie w ogóle lampy on produkował, ciekawe jakieś, czy jedynie prymitywne audiofilskie żarówki?
Pewnie taki sam z niego mistrz jak ten włoski dentysta, co robi takie kolumny z orzecha, co to podobają się kobietom. ;)

Najlepsze, nowoczesne (no, powiedzmy...) lampy mocy wytrzymują *kilka tysięcy godzin* np. EL34 (a i to nie wszystkich producentów!).
A EL34 to naprawdę konie robocze, tyrające w piekielnych, przewoltowanych gitarowcach na przykład, nie tam jakichś fiu-bździu audiofilskich popierdułkach.
Szczerze wątpię jednak, żeby tlenkowa katoda, w jaką wyposazona jest 300B (chyba że już nie jest) mogła żyć 40.000 godzin.

Kto cię wyśmiał za te 5-10 tysięcy?

--
There are 10 kinds of people: those who understand binary and those who don\'t.

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5857
  • Ekspert
17-09-2008, 16:33
Acha, jeszcze co do najlepszego producenta lamp - radzę zwrócić uwagę na tego młodego wilczka: http://www.techtubevalves.com/index.php
Wprawdzie na razie zajmują się tylko nowalowymi maluchami ale jaki genius loci!

--
There are 10 kinds of people: those who understand binary and those who don\'t.

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5857
  • Ekspert
18-09-2008, 00:23
W jakiej konkretnie dokumentacji WE widnieje informacja o żywotności 300B? Bo ja nie natrafiłem na nią.

Sformułowanie typu "5 lat" nie brzmi poważnie. Zauważ, że leżący na półce NOS może mieć i 50 lat i jest rześki jak skowronek wiosennym świtem.
GODZINY, tylko godziny pracy mówią cokolwiek.

--
There are 10 kinds of people: those who understand binary and those who don\'t.

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5857
  • Ekspert
18-09-2008, 15:54
Eeeee, to są jacyś uzurpatprzy, myślałem że mowa o Western Elektryku.

5 lat gwarancji... ciekawe jak oni sobie założyli ile użytkownik będzie na nich grał a ile tylko na nie patrzył. Lub patrzył tylko na ten vintage cartoon.

--
There are 10 kinds of people: those who understand binary and those who don\'t.

fifan

  • 8 / 5773
  • Nowy użytkownik
25-09-2008, 16:38
"... AVVT, czyli Alesa Vaic Vacuum Technology, to firma jednego z dawnych mistrzów technologii lampowej, reaktywowana w 1998 roku. Firma ta już nie istnie, a ściślej przeistoczyła się w firmę Emission Labs, najlepszego bez wątpienia spośród obecnych producentów lamp..."

Ciekawa informacja... czy to Emission Labs chwali się takim pochodzeniem? To niesamowite jak ludzie chętnie podłączają się po autorytety wykorzystując je marketingowo...

Ściślej mówiąc to Emmission Labs jest firmą ząłożoną przez jednego z inżynierów współpracujących z Alesa Vaicem, i to stosunkowo krótko. Jeśli fakt współpracy z - niewątpliwie bardzo zdolnym - Alesą Vaicem czyni z nich najlepszego producenta lamp...  to tych najlepszych jest znacznie więcej np. EAT - tę firmę też założyli ludzie z AVVT i produkują... najlepsze lampy na świecie :) to chyba oczywiste, ciekawe, że to raczej EAT produkuje lampę 300B opartą o oryginalną AVVT 300B Reference, natomiast konstrukcje Emmission Labs wzorowane są na konstrukcjach z czasów współpracy Alesy Vaica z Riccardo Kronem z KR Audio. Patrząc po długości współpracy a Alesą to jednak lampy KR należałoby uznać za najlepsze... :)

Swoją drogą bardzo jestem ciekaw porównania pomiędzy 300B w wykonaniu EML i KR. Może spróbujemy? Kto chętny? A może ktoś dysponuje EAT 300B?
FiFan

fifan

  • 8 / 5773
  • Nowy użytkownik
26-09-2008, 11:31
To prawda z tym mikrofonowaniem. Emission Labs, choć na początku też miało z tym problemy, chyba sobie z tym poradziło, bo teraz takich świeżych opinii nie słychać.

Alesa Vaic rzeczywiście do biznesu szczęścia nie miał... natomiast co do tematu tego wątku, to właściwie trudno powiedzieć czy te obiecywane dziesiątki tysięcy godzin były realne, być może nie, podobnie jak biznesowe plany Alesy

Emission Labs podchodzi do tematu znacznie rozsądniej, okresu żywotności chyba nie podaje (nie znalazłem) a gwarancję daje na 2000 godzin.

FiFan