Audiohobby.pl

Ipod 5g własne kondensatory (diymod)

mssc

  • 1 / 1681
  • Nowy użytkownik
21-08-2019, 11:04
Witam,

Niedawno stałem się posiadaczem Ipoda classic 5-tej generacji, ostatniego modelu z układem DAC od Wolfson'a. Faktycznie gra on niebo lepiej niż następne modele, w których producent już nieco na tych układach przyoszczędził. Popularnym mod'em dla tego modelu jest tak zwany "DIYmod" polegający na wymianie fabrycznych kondensatorów wyjścia DAC na bardziej audiofilskie (tutaj przykład takowego moda dla zainteresowanych: https://www.iflash.xyz/modding-audiophile-meets-ipod-diymod/). Mam jednak zagwozdkę, jakie kondensatory dostępne na polskim rynku będą najlepsze do tego zastosowania? Autor wpisu poleca serię Black Gate NX, ale mam problem ze znalezieniem ich w Polsce, może polecicie jakieś dobre alternatywy? Najważniejsza w tym projekcie jest ilość miejsca, gdyż miałbym do dyspozycji niecałe 0,5cm wysokości.
W planach mam nagranie procesu wymiany, razem z montażem karty pamięci w miejsce fabrycznego dysku oraz kilkoma mniejszymi poprawkami.

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
23-08-2019, 10:24
Zawsze możesz zrobić małą (lub nie) przejściówkę na kablu i w niej umieścić kondensatory a nie w środku ipoda. No i wtedy z wyborem kondensatorów to już tylko sky is the limit.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

szwagiero

  • 2239 / 5867
  • Ekspert
06-09-2019, 19:59
Proponuję tzw iModa: https://forum.mp3store.pl/topic/82429-imod-5g-czyli-co-si%C4%99-da-wycisn%C4%85%C4%87-z-popularnego-ipoda-5g-video/

Kondensatory lądują we wtyczce LOD i mamy świetne źródło do zewnętrznego wzmacniacza, można zrobić "kanapkę" z jakimś zbliżonym rozmiarami wzmacniaczem mobilnym i dźwięk jest znacznie lepszy niż z samego iPoda...

Na ipoda 5g można też wgrać rockboxa który znacznie poszerza jego funkcjonalność w kwestii audio.

Fakt jest jednak taki, że takie zabawy były dobre kilka lat temu, kiedy DAPy można było policzyć na palcach jednej ręki, w tej chwili za niewielkie pieniądze można mieć coś, co gra sporo lepiej od iModa.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
10-09-2019, 13:24
Co bys proponował Szwagiero jako podobne rozwiązanie odtwarzania muzyki?